Síla uražených, ponížených a opuštěných
Sdílet článek:

Hodnotit motivy demonstrujících v sobotu 3. září na Václavském náměstí v Praze lze různě. Suverénně nejstupidnější hodnocení si však vybral premiér Petr Fiala. Prohlásil o organizátorech akce i vystupujících, že jsou to „síly hlásící se k proruské orientaci“, že jsou „ruskou pátou kolonou v Čechách“. Tím současně naznačil, že onen téměř stotisícový dav účastníků demonstrace jsou jen hlupáci, kteří „proruským agentům“ sedli na lep.

Fialovskou primitivitou urazil a ponížil nejen ty, kteří na Václavák přišli, ale urazil a ponížil další miliony českých občanů, kteří mají strach z války, nevědí, zda si v zimě zatopí a pokud ano, zda účty za energie vůbec zaplatí. Arogantně se vysmál všem, kteří bezbranně zírají, jak jim inflace požírá zbytky úspor a oni současně nevědí, zda budou mít práci a zda jim jejich pekárna jedoucí na plyn ještě upeče rohlíky.

Petr Fiala potvrdil, že je politický náměsíčník, že mu chybí základní politický instinkt: žít v doteku s realitou a umět na ni reagovat. Snad se s tímto nedostatkem dá přednášet na vysoké škole, snad se dokonce dá i řídit univerzita, ale bez tohoto instinktu se vládnout nedá. Demonstranti přišli Fialovi a jeho vládě vykřičet, že sice válčit umí, ale vládnout ne!

Síla uražených, ponížených a opuštěných není ve volbách. Leží na náměstích. Může se totiž snadno stát, že ti vysmívaní onu Fialovu rukavici zvednou a zakřičí: „Tak ano, ať jsme třeba proruští, ať chceme třeba k Rusku, ale jestli tohle vaše vládnutí, Fialo, Rakušane a Pekarová Adamová, je demokracií, pak tyhle svetry si už nedopletete“. A bude čerta jedno, kdo bude z pódia mluvit!

Vážně tohle Fiala nechápe?

Ivo Strejček, IVK

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Nevím, jestli byl Fiala měkdy soudný člověk, ale v současné době už má v hlavě jen ideologicky zatemněno. Antibabišismus a militantní rusofobie, které ho vynesly k moci, byly z počátku možná jen politickým kalkulem, kterému však zřejmě zcela podlehl a rezignoval na kritické myšlení, ne nepodoben soudruhům z padesátých let, kteří bojovali s démony buržoazie a amerického imperialismu. On ve vnitrostátní politice zřejmě vede svou svatou ideologickou válku s démonem Babiše a “proruských živlů”, které však evidentně není schopen ani pojmově exaktně uchopit. V zahraniční politice pak bojuje s démonem omezeného Ruského imperialismu (ochrana ruských menšin vzemích bývalého SSSR), americký imperialismus (vojenské základny a vojenské zásahy po celém světě) mu však zřejmě konvenuje.

    • Mýlíte se. Ostatně tento omyl je častý. Fialový hnus NIKDY žádný svůj názor,postoj nezastával,neměl. Vždy jenom tlumočí co dostane nařízeno od svých řídících orgánů,stvořitelů a sponzorů. V podstatě je to živý zesilovač. Dokonce i gestikulaci při omluvě mu museli poradit PR specialisti. Jinak stál jako pyj a lid by si z něho dělal prdel už dávno. Nutno ale podotknout že přes veškerou snahu PR odborníků k velkému zlepšení nedošlo. Jako ocas vypadá pořád jen k tomu ještě pomateně mává svýma oběma levýma a línejma končetinama.Navíc kdykoliv otevře tu svou mordu vyjdou z ní v zásadě vždy jenom tři varianty téhož. Lež,hovadina a nebo smrad. Tenhle kus hovězího by nemohl v reálném světě dělat ani předsedu třídy v prvním ročníku ZŠ. Že je předsedou vlády jen dokazuje jak razantní,hlubokou a pečlivou deratizací MUSÍ naše společnost projít,máme-li se hnout z místa. Hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří,,Jiruna “.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*