Definitivní konec klidných časů
Sdílet článek:
Léto je za námi. Dětem začala škola a dospělým pracovní povinnosti. Málokdo si však uvědomuje, že nastává přelomové období, ve kterém zjistíme, že se naše ekonomická situace rapidně zhoršila.

Opojení lidí z bezstarostného léta, co nevidět zmizí a nastanou finanční problémy. Přijde zima a lidi začnou topit. Ceny energií raketově rostou a lidé nejen ze sociálně slabšího prostředí si zkrátka nebudou moci dovolit vytápět svá obydlí. Rada paní Pekarové o dvou svetrech jim příliš nepomůže. Jak říká ekonom Lukáš Kovanda, je to ze strany vlády výsměch všem občanům. Paní Pekarová se odvolává na to, že vláda se chová stejně jako jiné evropské státy. Měl bych na paní předsedkyni sněmovny dotaz: Kdyby se všichni kolem Vás rozhodli vyskočit z okna, také byste to udělala? Česká republika by měla mít dostatek odvahy na to, vyhodnotit, co je pro ni dobré a co ne. Proč bychom se měli opičit po ostatních? Vláda tím říká, že jen čeká na pokyny ze zahraničí a není schopna samostatného uvažování. Z Viktora Orbána, který jako jeden z mála evropských politiků bojuje za svou zemi, si tropí legraci. Ostatně za vše mluví výrok ministra zahraničí Lipavského, že Česká republika už problémy EU dělat nebude.

Pětikoalice se tváří, jak je štědrá. Nabízí lidem tzv. úsporný tarif ve výši od 11 000 do 18 000 podle velikosti domácnosti. Jak šlechetné. Vláda však žádnými svými penězi nedisponuje, má jen peníze nás daňových poplatníků. Jejich úsporný tarif je jen nová forma sociální dávky. Čeští občané ale nepotřebují žádné milodary. Potřebují, aby se představitelé našeho státu pokusili vyřešit současnou energetickou krizi. Když však někdo navrhne nějaké jiné řešení, tak je označen za laciného populistu, který přijde s jednoduchým řešením, které nikdy nemůže fungovat. Obchodování na energetické burze v Lipsku vláda zarazit nehodlá. Jak prohlásil Petr Fiala, tak Česká republika upřednostňuje celoevropské řešení energetické krize. To ale nikdy nepřijde, neboť jednotlivé evropské státy už teď podnikají své vlastní kroky, ta naše bohužel patří k těm vyčkávajícím. Více než úsměvný je výrok ministra průmyslu a obchodu Síkely, že pokud České republice dojde plyn na vytápění domácností, tak by Německo klidně zastavilo část svého průmyslu a rádo se s námi podělilo. Pan ministr asi propadal z historie, neboť kdyby měl alespoň základní znalosti, tak by věděl, že Německo nikdy nebylo kamarádem naší vlasti. O žádný plyn se s námi nepodělí a už vůbec kvůli tomu nebude zastavovat svůj průmysl. To je velmi naivní představa.

Po dvou letech útrap s covidem jsme si mysleli, že by se věci mohly vrátit do starých kolejí. Bohužel se tak neděje. Ekonomické soužení pokračuje a naše vláda neumí, a nebo nechce najít řešení. Bude zle.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

1 Trackback / Pingback

  1. Definitivní konec klidných časů » Oral.sk - Porno Politika

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*