„Slibuji vám, že to dokážeme…“
Sdílet článek:

Ohledně sabotáže na plynovodech Nord Stream se objevují dva hlavní obvyklí podezřelí. Tedy podle kriminalistické metody – motiv – příležitost – prostředky.

První podezřelý je nejobvyklejší z obvyklých. Toho by rada Vacátko vytáhl z postele jako prvního. Navíc u tohoto pachatele je výhoda, že důkazů netřeba. Příležitost- ano, motiv by se dal s trochou dobré vůle vytvořit (a už se čile vytváří), a prostředky zcela jistě má. Když prozkoumáme jeho trestní rejstřík, no není žádný svatý. Polehčující okolnosti žádné.

A pak tu máme druhého obvyklého podezřelého. I když tohoto by asi rada Vacátko k výslechu netahal. Nebo by si to alespoň dobře rozmyslel.

Co je u prvního výhoda, je u druhého naopak nevýhoda, neboť zde se hledat důkazy nedoporučuje. Příležitost tu byla, motiv zcela jistě, dokonce zásadního rozměru, navíc podepřený předchozím oznámením, že se k něčemu chystá. Prostředky disponuje. Jeho trestní rejstřík také vykazuje mnoho položek. Má ovšem polehčující okolnost, neboť je to čistý vývozce demokracie. Alespoň to tvrdí jeho obhájci.

Takže – myslím, že je rozhodnuto.

Pachatel bude, plyn nebude.

A ještě maličkost. Slova velkého politika na Twitteru:
„…pak už Nord Stream nebude. Ukončíme ho.“

Reportér: „Ale jak přesně to uděláte, když projekt je pod kontrolou Německa?“

Politik: „Slibuji vám, že do dokážeme.“

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*