STAN: Když cílem jsou prebendy, ne ideje
Sdílet článek:

Aneb : Bez idealistů to nikam nedotáhnem.

Z neznámého důvodu se označení za idealistu stalo pomalu nadávkou. To je idealista, snílek, blázen…

Bez idealistů, snílků – a můžete jim říkat i blázni – se ale nikdy žádné vize, žádné cíle nevytvoří.

Lidé bez cílů jsou jen zmatečně pobíhajícím stádem, ženoucím se za výživnější pastvou.

Zdá se, že zvláště Dopravní podnik má na přitahování korupce primát. Byla tam zjevně odjakživa, je i nadále. Kdo ho má na starosti, toho dříve či později zavřou.

Hnutí STAN, vzdor tvrzení o své dobré pověsti, žádnou nemá. KONEČNĚ  se to také ukazuje.

Lidé, za toto hnutí nominovaní, se ničím výjimečným nezasloužili, nic nepředstavují – právě často jen snahu urvat koryta a setrvat u nich.

Být někde starostou samo o sobě žádnou kvalifikací není. O ničem to nevypovídá. Je to jen veřejný řemeslník k udržování chodu obce. Nic víc. K tomu, aby tu obec také někam vedl a směřoval, nemůže být jen prostým řemeslníkem. Měl by mít vizi – a ideály. Pokud je nemá, ať jde raději od toho.

Hnutí STAN  zatím předvedlo hlavně to, že je takovým malým vládním ANO: Sdružuje především bezcharakterní vyčůránky a ziskuchtivé hrabivce.

Začalo to Farským, který namísto služby veřejnosti raději odletěl do Ameriky, s vyhlídkou, že bude velkým šéfem – ergo : Služba veřejnosti ho vůbec nezajímala, přesto kandidoval, hnutí ho na kandidátce udrželo – a pak se veřejně divilo. Nutno dodat, že se divilo až poté, co se hodně nahlas divili všichni ostatní, jinak by jim to bylo jedno.

A ukazuje se, že to není žádná náhoda, ale smutné pravidlo. Že jsou totiž všichni z jednoho, krajně vyčůraného, pytle.

Sám šéf hnutí Vít Rakušan se divil, proč by měla veřejnost znát jejich soukromé adresy, že přece svoje rodiny do politiky zavlékat nebudou. Už jenom za tuhle větu by měl jít okamžitě od válu, protože kdo nešel do politiky s veškerým nasazením – a samozřejmě rodinným zázemím, které je v tomto ohledu nepostradatelné – nemá tam co pohledávat.

To jen říká, že si k původní profesi vzal ještě takový melouch navíc, který – když nebude sypat – zase rychle opustí. Další zlatokopy už tato země nesnese.

Všimněte si : Teď teprve se mnozí diví, proč je vlastně ministrem vnitra. Že k tomu nemá žádné předpoklady.

Nemá. Na těchto stránkách jsme se divili o 3/4 roku dřív. Opět se značným předstihem oproti všem ostatním – a opět marně.

Další smutný příklad STAN  máte na krajském úřadě. Současnou hejtmanku. Neúspěšná redaktorka z Novy, ničím záslužná, ničím výjimečná, snad leda svou neúspěšností – a absencí základní novinářské etiky – tak ta dnes vede Středočeský kraj. Zhola neznámo, proč.

Jak jsme průběh toho zastupitelstva – a především výstupy jednotlivých útvarů – sledovali, máme za to, že kdyby tam policie přišla, měla by práce neméně než za Ratha, a to především pokud jde o správu silnic a údržbu kolem nich.

Ti lidé působí dojmem nejen že je jim jedno, jak to vypadá a kolik co stojí, ale také až provokativním dojmem, že čekají výhradně na provize – a bez nich nehnou prstem.

Podle toho vypadají nejen aleje u silnic, ale často i silnice samotné – a za takovéto hejtmanky to nikdy lépe vypadat nebude.

STAN = malé vládní ANO.

Vyčůránci, co šli a jdou za prebendami. Takoví lidé už z principu nemají v politice co pohledávat.

Přesto – tam často ani jiní nejsou.

 

Jiří Fiala

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*