Stát má být chudý, bohatí mají být jeho občané
Sdílet článek:

MILAN KNÍŽÁK

Způsob, kterým si organizujeme život mi připadá nesmyslný. Stát se představuje jako entita, která má absolutní moc, která je bohatá a řídí život lidí. To je zcela falešná představa o roli státu.

Stát má být chudý, bohatí mají být jeho občané. Stát má zasahovat tam, kde jedinec z vážných důvodů nestačí. Především bychom se měli starat o sebe sami. To, že se rodiče starají o své děti a děti o své rodiče považuji za zcela normální.

Normální rodina v okamžiku nouze začne šetřit. Všichni se omezí tak, aby se škoda rozložila rovnoměrně. Dnes jsme si zvykli na půjčky, nadace a podpory. Jezdíme několikrát ročně na dovolenou, řídíme se módními trendy a jakmile se nám něco nelíbí, protestujeme. S takovou existencí žádná společnost nemůže vydržet i kdyby předseda vlády byl Pánbůh.

Úlohou státu je hledat optimální podmínky pro život společnosti. To znamená především ho nezadlužovat, nekumulovat moc a rozložit problémy do celé společnosti mezi všechny, kteří jsou schopni jim čelit.

Dojení státu je naše vlastní sebevražda.

Vydírání státem je také zločin.

Pomáhat jen v případě, že se rodina nemůže postarat sama.

Stát není od toho, aby nám řídil život, ale měl by nám připomínat, že pokora k životu a vzájemná úcta jsou základem života společnosti.

 

Milan Knížák

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. To by nám ale zkurvený nenažraný stát nesměl sebrat 50-60% výdělku z kterého se financuje nepotřebný státní moloch, malá domů kamarádíčkům, všelijaká netáhla a budiš k ničemu a válečné harašení cizích zemí…

  2. “Vydírání státem je také zločin.”
    Ovšem vydírání státem je podstata existence státu.

  3. Jeste že se vsude ve svete mají lidé líp a na vlady nenadavají.Tak mame aspon naději.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*