Stínový stát. Kdo to ve skutečnosti ovládá?




Sdílet článek:

NESPOKOJENY

Odhalte globální alianci, která ovládá a ovlivňuje způsob života každého člověka na planetě, v dokumentu Stínový stát: Kdo stojí v pozadí ESG. Kdo ve skutečnosti ovládá produkci potravin, pohonných hmot, peněz až po svobodu slova? Multibilionový průmysl ESG (Environmental Social and Governance), který spojuje vlády a korporace. S potenciálem ovládat naše životy způsobem, o kterém se totalitářům 20. století jen zdálo.

Ponořte se do pavučiny vztahů a odpovědí na otázky: kdo je konečným vlastníkem firem, kdo drží rozhodující množství akcií a tedy kdo ovládá výrobu i média, a kdo ovlivňuje politiky všech zemí světa. Nespokojený doporučuje. video 81 min, *****

Kevin Stocklin představuje výsledky svého pátrání v dokumentu o ESG. Jako ekonomický redaktor deníku The Epoch Times, který o problematice ESG již publikoval řadu článků, v tomto originálním snímku odhaluje překvapivou pravdu, která se skrývá za hnací silou této globální aliance.

Celovečerní film „Stínový stát: Kdo stojí v pozadí ESG?“ ukazuje, jak vznikla mocenská struktura v hodnotě mnoha bilionů dolarů, která spojuje vlády a korporace, jak funguje, jaké jsou její cíle a kdo ji řídí. Nenechte si ujít tento originální dokument, který vám otevře oči.

Pravděpodobně jste se už setkali se zkratkou ESG. Pokud ne, vězte, že jde o vládami podporované tzv. environmentální, sociální a správní skóre, kterým se hodnotí především firmy a organizace, ale ve svém důsledku má dopad i na jednotlivce ve společnosti. Někdo jej označuje za ideologii, někdo za nutnou doktrínu či přístup, jak udělat svět lepším.

Na povrchu líbivá myšlenka postrčit organizace k vyšší morální odpovědnosti, například s ohledem na „znečišťování planety“ oxidem uhličitým či dbaní na různorodost zastoupení pohlaví a ras ve firmách, však v sobě skýtá různá úskalí… a také (pro někoho) zajímavé investiční příležitosti.

Pociťujeme jej už i v České republice, kdy některé mezinárodní finanční skupiny ztěžují podmínky podnikání společnostem v uhelném průmyslu, či paradoxně i jejich dceřiným podnikům, které se orientují na obnovitelné zdroje. A jelikož je uhlí (spolu s jádrem) naším nejvýznamnějším zdrojem elektřiny a tepla, není potřeba dlouho přemýšlet, jaký dopad mohou mít ráznější zásahy do tohoto sektoru na naše peněženky.

Několik let fungování ESG ukazuje, že takovéto partnerství vlád s korporacemi, obzvláště s bankovními a technologickými giganty, má dopad na prosperitu a svobodu, a má potenciál ovládat naše životy způsobem, o kterém se totalitářům 20. století jen zdálo.

I proto ve Spojených státech, kde jej současná vláda podporuje, řada svobodomyslnějších států začala v posledních zhruba dvou letech proti ESG brojit a přijímat vůči němu různá opatření.

Z Evropské unie k nám momentálně míří čtyřletý plán na implementaci ESG v podobě balíčku dodatečné administrativní zátěže pro firmy (pro začátek…).

Tato nová mocenská struktura, poháněná miliardou dolarů, prosazuje agendu klimatické politiky, která se zaměřuje na ochranu klimatu a sociální spravedlnosti.

Pod záštitou environmentálního, sociálního a podnikového řízení (ESG) jsou nyní firmy hodnoceny podle řady otázek, včetně emisí uhlíku a rozmanitosti zaměstnávání.

Tato zvláštní zpráva Epoch Insight zkoumá toto nové globální hnutí a zda kombinovaná síla federálních vlád a soukromého sektoru činí naše životy čistší, klidnější a spravedlivější, nebo zda to povede k nedostatku, chudobě a politické nestabilitě.

Zdroj: Exkluzivní dokument: Stínový stát. Kdo stojí za ESG?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*