Superúterý: Americké primárky ve znamení dominance Trumpa
Sdílet článek:

SLOVANKA

Jak nejspíš víte, tak včera proběhlo tzv. „superúterý,“ tedy primárky, při kterých hlasoval větší počet států a většinou právě superúterý vykrystalizuje konečnou dvojici soupeřů.

Na jedné straně je (zatím) Biden, který bude nejspíš včas odstraněn a vyměněn za jinou loutku, na té druhé vše hovoří pro Trumpa, který drtivě vede nad Haleyovou.

Mimochodem, brzy ráno jsem se koukla na propagandistický mainstrem, konkrétně CNN Prima News, kde superúterý komentovali. Bylo to něco děsivého, taková porce neprofesionality a propagandy se jen tak nevidí.

Pomineme-li fakt, že prakticky všichni hosté byli fanoušci demokratů a zastánci jednoho a téhož názorového proudu, což jen neobjektivitu televize podtrhlo, pak bylo i na moderátorech vidět, jak dalece jsou v zajetí své vlastní názorové bubliny, když nechápavě vrtěli hlavou nad tím, že tu „báječnou Haleyovou“ ve většině států voliči odmítají.

Zoufalci z Primy vypíchli jeden pidistát, který neustále ukazovali s tím, že právě tam by mohla mít Haleyová šanci. Jejich absolutní neprofesionalita byla  patrná i z toho, jak neustále přemýšleli nad tím, proč vyhrává právě Trump.

Neslyšeli jste od nich nic o rozdělení republikánů na RINO a MAGA, nic o Haleyové a její podpoře amerického vojensko-průmyslového komplexu a nekonečných válek, které už většině Američanů vadí.

Nedoukové na Primě také tvrdili, že jen 18% podporovatelů Haleyové v primárkách bude volit Trumpa. To je celkem logické, když polovina voličů Haleyové jsou demokraté, kteří ve skutečnosti nikdy nechtěli volit ani samotnou Haleyovou.

Vrcholem bylo, když se podivovali nad tím, že Trump vede i ve velkých městech s prohlášením, že „to není možné, tam přece žije inteligence. A ta Trumpa nevolí.“

To, že jim jejich hosté přikyvovali, pak bylo očekávané. Názorová pluralita nulová, celý pořad maximálně neprofesionální. Prima tak definitivně zalezla do stejné žumpy jako její „matka“ CNN v USA.

Po nahlédnutí na americké servery je ovšem jasno. Haleyová měla poněkud víc hlasů než normálně jen v „modrých“ státech, kde mohou volit také demokraté. Podle informací byla polovina hlasů pro Haleyovou od demokratů, bez nich by měla ve většině států jen jednotky procent.

Trumpova oponentka z RINO Nikki Haleyová získala jen jedno vítězství  ve Vermontu, kde demokraté přiznali, že pro ni hlasovali v otevřených primárkách ve státě.

Trump zatím vyhrál tyto státy: Virginie, Severní Karolína, Alabama, Maine, Massachusetts, Oklahoma, Tennessee, Arkansas, Colorado, Minnesota, Texas, Kalifornie.

Jen Kalifornie a Texas mají tolik volitelů, že Haleyová prostě nemá šanci.

Právě Kalifornie je zajímavá v tom, že jde o silně modrý stát, přesto i tam Trump drtivě vyhrál:

Snad nejsymboličtější vítězství Trumpa bylo v Coloradu, kde radikální levice nechala Trumpa vyřadit z voleb na základě soudního rozhodnutí, které v pondělí zrušil Nejvyšší soud Spojených států.

Nyní zbývají už jen výsledky z Utahu a Aljašky, které však příliš nic nezmění.

Perlička na konec: Joe Biden prohrál demokratické primárky ve státě Americká Samoa s téměř neznámým kandidátem. Nicméně celkově samozřejmě demokratické primárky vede.

To ovšem neznamená, že ještě nebude včas nahrazen vhodnější (a mladší) loutkou.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*