Světové ekonomické fórum říká zaměstnavatelům, aby vyhodili neočkované zaměstnance
Sdílet článek:

Světové ekonomické fórum v pondělí na korporace naléhalo, aby v rámci ‚Restartu pracovních míst‘ vyhodily nevakcinovaný personál.

„Vezmi si injekci na COVID-19 nebo tě postihnou důsledky od tvého zaměstnavatele #COVID19 #JobsReset21,“ píše v teď už smazaném tweetu. Ten tweet doprovázela předváděčka čísel z průzkumu u společností, které zaměstnance za odmítnutí vzít si vakcínu vyhodí.

Článek na webové stránce Světového ekonomického fóra (WEF), který byl k tomuto příspěvku připojen, uváděl různá tvrzení založená na datech z průzkumů, takových jako „Čtyřicet procent dotazovaných společností v nové zprávě vyžaduje ode všech zaměstnanců, aby byli proti COVID-19 očkovaní,“ „Zaměstnavatelé budou povzbuzováni, ale nebude se vyžadovat očkování u 32% společností,“ a „Obavy o duševní zdraví a vyhoření od vzniku pandemie s touto agendou narůstají.“

Poté, co WEF vzdorovalo značnému pobouření, to bez cirátů vymazalo a potichoučku v úterý vytvořilo příspěvek se stejnou grafikou a odkazem, ale s odlišným titulkem: „Průzkum: Bude se od zaměstnanců požadovat, aby si nechali dát očkování na COVID-19: #COVID19 #JobsReset21“. Komentáře k novému příspěvku se rychle zaplnily snímky obrazovky s tím prvním smazaným tweetem.

Informace na webové stránce WEF popisují některé témata, o kterých se bude diskutovat na fóru 2021 Restart pracovních míst v Ženevě ve Švýcarsku, jako je „Boj se systematickým rasismem: 56 společností z globální koalice zavede rasovou spravedlnost na pracoviště,“ popisovaná jako „Nová iniciativa fóra podporovaná vůdci korporací, aby stanovila nové globální standardy pro rasovou a etnickou spravedlnost v podnicích.“

Jak už předtím referoval National File, že Velký restart je koncept poprvé zavedený WEF, který pak s nadšením přijal kanadský ministerský předseda Justin Trudeau jako potenciálně pozitivní vedlejší produkt pandemie Covid-19.

Niamh Harris

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*