Tak jsme opět o kousek blíže naší krásné bezemisní budoucnosti
Sdílet článek:

JANA MARKOVÁ

Bude ale nejspíš i bez dalších věcí, protože zatímco my tu blbneme s ESG certifikáty a dalšími kádrovými posudky, stala se Čína leaderem v produkci oceli. Takže zatímco my budeme končit na pracáku se státní almužnou, dokud na ní bude, Východ nás přejede jako shnilou malinu.

A bohužel průmysl se bez oceli neobejde a naše ekonomika se zase neobejde bez průmyslu.

A ne, clo na ocel uvalit nemůžeme – kdyby udělala Čína to samé, přijdeme o polovinu spotřebních věcí. Zbudou nám jen politické neziskovky, levicoví extremisté z ekologických organizací a obří propad hospodářství.

A jen tak pro dokreslení situace, Síkela právě oznámil, že potom, co stát sejmul ostravské hutě Liberty covidem, sankcemi a předraženými energiemi, prý není jejich kasička a půjčené peníze chce zpátky. Zajímavé je, že třeba po Ukrajině je nikdo hned teď zpátky nechce, že. Energie přestává dodávat hutím firma Tameh po dohodě se státem v podstatě okamžitě. „Proces vypínání začne dnes večer a k úplnému zastavení dodávek všech energií do Liberty Ostrava dojde zítra odpoledne tak, jak bylo domluveno v pátek s představiteli vlády,“ řekl ve středu odpoledne mediální zástupce Tamehu Patrik Schober.

„Zastaveny budou dodávky tepla, teplé vody, páry, stlačeného a dmýchaného vzduchu. Z vlastních zdrojů nahradíme dodávku stlačeného vzduchu, ale ostatní media nelze nahradit. Společnost Veolia s námi spolupracuje na zajištění dodávek tepla pro Vratimov, polikliniku a ubytovací zařízení Kovák,“ vyjmenovala mluvčí hutě Kateřina Zajíčková.

Síkela též řekl, že: Za krajní možnost pak považuje podání insolvenčního návrhu na huť, pokud by nechtěla platit své závazky vůči státu. Současně ujistil, že v případě potřeby se stát postará o 6000 zaměstnanců. To znamená, že je pošle na pracák. Na Ostravsku. Ano. Tohle je dokonalé vládní řešení. Tahle vláda je tak protičeská, antisociální a stupidní, že to snad už víc nejde.

Kolik lidí ještě bude muset kvůli Fialovi a jeho nekompetentním poskokům končit v bídě a na pracáku? Kolil lidí a životů ještě ti idioti zničí, než konečně půjdou tam, kam patří?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*