Takže ruská a běloruská tenistka k nám nesmějí, zatímco ruští tenisté ano?
Sdílet článek:

JINDŘICH RAJCHL

Prý je to kvůli tomu, že jeden si zažádal o italské občanství a druhému bylo “přiděleno” ruské občanství, protože byl původně Ukrajinec a pocházel z Krymu.

Nechme nyní na straně to, že s tím “přidělení” musel souhlasit a že kdyby si požádal o ukrajinské občanství, tak ho zcela jistě dostal.

Podstatné je to, že obě tenistky nebyly v Rusku, respektive Bělorusku několik let a obě ruskou invazi na Ukrajinu odsoudily. Ani to jim nebylo nic platné.

Jinými slovy už je nyní jasné, že se jednalo o hloupé silácké politické gesto (nota bene evidentně protiprávní), jehož cílem byla snaha vlády získat politické bodíky u primitivních zastánců principu kolektivní viny typu klečícího Dominika Gaška, jemuž sice nesmrdí peníze vydělané v Moskvě, ale strašně mu vadí každý, kdo měl tu smůlu, že se narodil v té nesprávné zemi, kam on naopak dobrovolně odešel rozvíjet svou profesionální kariéru a bankovní konto.

Rozdílnost přístupu k ruským tenistkám, na které čekali na Ruzyni těžkooděnci (asi proto, že s sebou vezly rakety) a ruským tenistům, kteří už v Liberci v klidu hrají, jen podtrhuje naprosto hloupou teatrálnost postupu našeho pětidemoličního komediálního souboru.

Už teď máme díky nim z ostudy kabát. Pokud ještě zruší koncert Anny Netrebko, která bude bez nejmenších problémů vystupovat po celé Evropě, tak už budeme pro celý svět za naprosté klauny.

Kolektivní vina uplatňovaná formou národnostní diskriminace patří do politického pravěku. Je to hloupý a odsouzeníhodný postoj.

Vždy a za všech okolností.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*