Tanec nad smrtí Darji Duginové
Sdílet článek:

Na přelomu středověku a novověku byl Tanec smrti rozšířený výtvarný motiv. Znázorňoval Smrt v podobě kostry, jak tančí s živými osobami různých společenských stavů a sociálních vrstev.

Nyní vyzvali smrtku k tanci někteří jediní správní demokrati.

Každé byť jen trochu nekorektní jednání jim způsobuje značnou citovou újmu a paragrafy létají vzduchem, ale teď se (obezřetně i s jásotem) zaradovali nad smrtí Darji Duginové, dcery Alexandra Dugina. Ona i její otec totiž vystupovali v duchu silného ruského nacionalismu a odsuzovali euroatlantický liberalismus. To se neodpouští.

Darja Duginová zemřela, když explodovalo auto, ve kterém se vracela z kulturmí akce “Tradice”. Spekuluje se, že cílem atentátu mohl být její otec, který na poslední chvíli změnil plány. Pracuje se i s verzí, že vrahům šlo přece jen o zavraždění Darji Duginové ve smyslu jakési oběti a nekonečných muk pro přeživšího otce.

Ruská FSB tvrdí, že atentát spáchala ukrajinská agentka Natalija Vovková, a poté údajně uprchla do Estonska. Ukrajina vinu odmítá. Je zde však jeden zajímavý té moment. Když papež František atentát odsoudil, ozval se ukrajinský velvyslanec ve Vatikánu Andrej Juraš, který uvedl, že byl papežovými slovy zklamán. Pokud Ukrajina neměla s vraždou nic společného, proč ukrajinský velvyslanec obratem reagoval? Papež nemluvil o potencionálních pachatelích, jen odsoudil vraždu mladé ženy.

Darja Duginová pracovala jako novinářka. S jejími názory a postoji nemusíme souhlasit, ale v některých chvílích by bylo lepší raději mlčet, což se týká především ministryně Černochové. K této věci se podrobně vyjádřil Jindřich Rajchl (text najdete na Facebooku PRO-oficiální, 21.8., 22:08).

Své si na CNN Prima News řekl i všeznalec Flégr, kterému od doby covidové smrt evidentně sluší. Prohlásil: “Atentát na Duginovou? Škoda, že v autě neseděl i její otec. Nemusel by teď truchlit.”

Cynické či hnusné? Nejspíš obojí.

Alexandr Dugin je ruský politik, publicista, politolog, sociolog, filosof a člověk s nálepkou Putinův ideolog. Jak známo, kádrování je většinou rychlejší než fakta. Podle dostupných pramenů se Dugin s Putinem nikdy ani nesetkal. V jednom rozhovoru Dugin sám připustil: „Nemám žádný vliv. Nikoho neznám, s nikým se nestýkám. Jen píšu knihy.”

Mezi jeho nejpozoruhodnější knihy patří (podle mého názoru) Velká válka kontinentů, kterou napsal před třiceti lety. V tomto díle s trochou mystiky popisuje co stojí za pozadím konfliktů mezi západem a východem.

Měli bychom mít ve věci jasno: Kdy si se smrtkou beztrestně zatančit můžeme a kdy je to naopak zakázáno.

Třeba nám to tato skvělá vláda vysvětlí.

Prostřednictvím ministerstva pravdy, lásky a nenávisti.

 

FRANTIŠEK KAPŠPÁREK

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Tak jak to vlastě je:
  AC24.cz Podezřelá osoba v případu vraždy Darji Duginové byla údajně nalezena mrtvá .
  ISLAMIZACE.cz Údajná vražedkyně Darji Duginové nalezena ubodána .
  Tak je údajně mrtvá nebo údajně podezřelá?

 2. Ještě bych doporučil mrknout na ukrajinskou stránku Mírotvůrce, kde jsou zveřejňování nepřátelé ukrajinské junty. U Darji je přes fotku nápis “odstraněna”. Kdyby tam bylo “zemřela” nebo “zabita”, možná by to nebylo tak okaté.

 3. Proukrajinští ideologičtí ubožáci křepčí nad samozvaným vykonáním trestu trestu smrti názorového oponenta bez soudního procesu. Doufám, že tohle zlo nakonec sežere sebe samo.

 4. to bylo první co mě napadlo,když se proti těm jeho slovům smraďoši(ukrajinci)tak vehementně ohradili,že se k tomu atentátu fakticky přiznali-snad brzy dostanou ochutnat vrchovatě vlastní medicínu!!!!
  P.S.-to odporný zpuchlý prase černochová nejspíš nebohé D.D. záviděla,že na rozdíl od ní byla aspoň hezká a dalo se na ni dívat aniž by se člověk nepozvracel

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*