Toxická maskulinita
Sdílet článek:

FB

Toxická maskulinita. Čtu to sousloví s pejorativním nádechem z pera produktů genderových studií stále častěji a nejvíc mě baví, jak postupem času posouvají jeho význam a oblasti zařazení. No a došel jsem k závěru, že jsem, jejich náhledem, typickým představitelem toxické maskulinity a měl bych s tím něco dělat.


Umím rozdělat oheň několika způsoby, nehroutím se při pohledu na krev a vím z praxe, že mi ošetření otevřené zlomeniny nebo masivního krvácení nedělá problém. Sprchuju se studenou vodou, legálně držím a nosím palné zbraně, které jsem i reálně při řešení konfliktu s úspěchem pro obranu použil. Jím hromady masa, většinu s radostí ochutnávám i syrová. Umím zvíře zachránit a pomoct mu v přírodě žít dál, ale nejdou na mě mdloby, když mám jiné zvíře efektivně s respektem rychle usmrtit, abychom ho snědli. Mám nějaké ty zásoby potravin a techniky na přežití. Klíčky pro mě nejsou hlavním zdrojem jídla, nýbrž slouží například k otevření automobilu. Automobilu na benzín nebo naftu, samozřejmě, protože baterky patří do svítilny a nouzového rádia či vysílačky, neasi.

Poznám na první dobrou, pohledem i po hmatu ze zavázanýma očima, rozdíl mezi mužem a ženou, a to, světe div se, podle dvou druhů pohlavních orgánů. Veliké poděkování přírodě, že nám to tak zjednodušila, abychom v tom neměli v rámci reprodukce druhu bordel a mohli jít rovnou na věc. Ženám podržím dveře, nesu tašky, květinou je neuhodím. Jo, nohy i zadek si prohlídnu rád, vždycky. Nejsem promiskuitní a svoji ženu a matku našich dětí miluji už tak dlouho, že i případný můj luxus zapomnění, jak dlouho spolu vlastně jsme, s láskou přejde. Jiné ženy jsem v životě, samozřejmě dříve, lovil taky, a to za účelem sexu a bez formulářů k vyplnění informovaného souhlasu. A taky se zcela otevřeně přiznávám, že v takových pudových chvílích mi bylo úplně jedno, jak vysokou intelektuální rovinu můj protějšek měl, protože šlo fakt o úplně něco jiného než o filosofický rozměr, a že při prvním pohledu jsem samozřejmě koukal jen a výhradně na to, jaké by to s ní asi bylo a bude. „Je to prase,“ odsekla by zajisté nejedna militantní neoholená feministka…

Vím, na co chci a potřebuju do práce chlapa a na co ženskou, protože, do háje, každý se prostě hodíme na něco jiného, a je mi reálně úplně ukradené, co si o tom myslí produkty genderových studií skrze antidiskriminační poučky. Naprosto respektuji a souzním s tím, že ženy v sobě mají od přírody dánu primárně starost o rodinu, děti a domácnost, zatímco úlohou muže je zajistit, aby bylo o co a za co se starat. A také naprosto respektuji, že občas se oba doplňují, překrývají, nebo si tyto role i vyměňují, ale rozhodně jde o individuální naplnění potřeby po dohodě, nikoliv jako důsledek nějaké evoluce a uvědomění si, že jsme jako všichni stejní. No, do háje, to fakt nejsme.

Když například jinému muži nejde práce se sekerou, šroubovákem, nožem nebo příklepovkou, fakt ho nepošlu k psychologovi, aby mu vysvětlil, že se na to má vysrat a začít vyšívat nebo plést z vlny, že jeho žena doma ho jistě ocení, že je sám sebou, a že vezme příklepovku místo něj. Ne. Seberu se a naučím ho to používat, i kdyby nás to mělo stát krev a pot, a rozšířím tím naše řady. Princip. Našel bych hromadu příkladů, kdy je produkty genderových studií vykládán normální od přírody přirozený rozdíl mezi mužem a ženou a jejich vzájemný vztah jako „myšlenkový stereotyp“ a projev „toxické maskulinity“, přičemž to popírání přirozených rozdílů rozšiřují na stále více oblastí. Nebavíte mě.

Víte, jak jsem v úvodu psal o tom, že podle všech stále se rozšiřujících kritérií spadám do kategorie toxické maskulinity, a že bych s tím měl něco dělat? Tak uvažuju o tom, že založení klubu toxické maskulinity by nebylo od věci, že by to společnosti jako celku jenom prospělo, a že bychom brali i ženy, které milují normální chlapy. Hele asi nebudeme umět vyšívat ozdobné stehy, připravovat sojové latte s papírovým brčkem, budeme žrát maso a občas smrdět od benzínu, nafty, oleje a střelného prachu, ale s láskou vás budeme na rukou nosit až do konce našich dní, nebo aspoň do konce našich kolenou a kyčlí.

A teď můžete do mě. Někdo kávu?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Podle všech stále se rozšiřujících kritérií bude potřeba všem genderovým bojovníkúm opakovaně nakopat rypáky, jinak nikdy nedají pokoj…

  2. Zde představitelka toxické feminity. Hlásím se k zachování rodu i do budoucna (svoje jsem si splnila) a proto doufám, že my, toxičtí, poneseme i dál naši vlajku a geny 🙂 Netoxičtí ať si klidně dávají latéčka.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*