Udělejme muže opět mužnými
Sdílet článek:

Znásilnění, vražda, válka – všechno to má jedno společné: muže. Agresivita, násilí, ctižádost nekontrolovaná svědomím – to vše je typické pro „toxickou maskulinitu“, že? A řešení je zřejmé: učinit muže méně toxickými. Udělejte muže méně mužnými. Udělejte muže podobnější ženám. Ale jsem tu, abych vám řekl, že tento způsob myšlení je nejen špatný, ale i nebezpečný.

 

Zde je důvod: Když se pokusíte udělat muže podobnější ženám, nesnížíte „toxickou maskulinitu“, ale posílíte je. Proč? Protože špatní muži se nestanou dobrými, když přestanou být muži; stanou se dobrými, když přestanou být špatní. Agresi, násilí a bezuzdné ambice nelze z mužské psychiky odstranit; lze je pouze zapřáhnout. A když jsou zapřažené, jsou to nástroje užitečné, ne škodlivé.

Rodiny bez mužů

Stejné mužské rysy, které přinášejí destrukci, také porazily tyranii. Rysy podporující chamtivost také budují ekonomiky. Vlastnosti, které nutí muže podstupovat pošetilá rizika, také nutí muže podstupovat rizika hrdinská. Odpovědí na toxickou maskulinitu není menší mužnost, nýbrž lepší mužnost. A víme, jak to vypadá. Je to mladý muž, který otevírá dveře dívce na prvním rande. Je to otec, který pracuje dlouhé hodiny, aby se postaral o rodinu. Je to voják, který riskuje svůj život, aby bránil svou zemi. Rostoucí problém v dnešní společnosti není v tom, že muži jsou příliš mužní, ale v tom, že nejsou mužní dost. Když muži přijmou svou mužnost zdravým a produktivním způsobem, stanou se vůdci, válečníky a hrdiny. Když svou mužnost popřou, utečou od povinností a zanechají za sebou zkázu a zoufalství.

Důsledky jsou vidět všude. Každý čtvrtý otec dnes žije odděleně od svých dětí. A děti, které vyrůstají bez otce, jsou obecně depresivnější než jejich vrstevníci, kteří mají matku i otce. Jsou vystaveni mnohem většímu riziku uvěznění, předčasného těhotenství a chudoby. Sedmdesát jedna procent lidí, kteří v USA nedokončili střední školu, je bez otce. „Ze všech skal, na kterých stavíme svůj život … je rodina nejdůležitější. A my jsme povoláni rozpoznat a ctít, jak svrchovaně významný je pro tento základ každý otec.“ To řekl v roce 2008 tehdejší senátor Barack Obama. „Pokud k sobě budeme upřímní,“ pokračoval, „přiznáme si, že … příliš mnoho otců … chybí v příliš mnoha životech a příliš mnoha domovech.“

Nesnažte se zvítězit!

Jakkoli se snažíme popřít potřebu skutečné, mužné síly ve společnosti, nelze popřít její nezbytnost. Zdravé rodiny a silné komunity závisí na vedení a statečnosti čestných mužů. Přesto je současným trendem feminizace mladíků v naději, že dosáhnou nějaké utopické představy rovnosti a míru. A začíná to v nejranějším věku. Ve školní třídě jsou chlapci vždy „problém“. Na hřišti byly agresivní hry jako vybíjená již dávno vyřazeny. Mladým mužům říkáme, že jejich přirozený sklon k soutěživosti je špatný. „Cenu získá každý.“ „Nehoňte se za výsledky!“ Tento protimužský trend pokračuje přes vysoké školy až na pracoviště. Zplodil miliony nehotových mužů, nešťastných žen a zmatených chlapců a dívek.

 

přeložil Pavel Mareš

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*