Uniklé německé dokumenty varují před válkou s Ruskem do roku 2025
Sdílet článek:

SLOVANKA

Uniklé dokumenty se objevily  na německém mainstreamu a jsou vlastně do jisté míry i v souladu s předpověďmi tzv. Deagelu, podle nichž se má počet obyvatel některých evropských zemí právě do roku 2025 velmi razantně snížit.

Má jít zejména o Velkou Británii, Německo a Francii, které podle těchto údajů ztratí většinu obyvatel a u nichž má dojít k dramatickému poklesu HDP.

Na druhou stranu mi zde nesedí prakticky nulový úbytek obyvatel v Holandsku a neutrální Rakousko má ztratit dokonce o něco víc obyvatel než my.

Ale pryč od starých předpovědí Pentagonu zveřejněných na stránkách Deagelu, raději se pojďme podívat na informaci, kterou včera přinesl německý deník Bild.

Tuto informaci je ovšem třeba brát s velkou rezervou, protože může jít i o snahu vystrašit širokou veřejnost a odvést pozornost od jiných záležitostí.

Už jen fakt, že mohly dokumenty tak jednoduše uniknout a být zveřejněny na nejčtenějším německém mainstreamu, poněkud „zavání“ manipulací.

Uniklé tajné dokumenty německé armády varovaly před potenciální plnohodnotnou válkou mezi Ruskem a NATO, ve které budou v Evropě rozmístěny stovky tisíc vojáků.

Německý deník Bild, noviny s největším nákladem v Evropě, tvrdí, že získal tajné dokumenty od Bundeswehru označené jako „Utajované informace – pouze pro oficiální použití,“ ve kterých ministerstvo obrany uvádí podrobnosti o možné „cestě ke konfliktu“ mezi Ruskem a NATO, který začne již příští měsíc.

Podle scénáře navrženého německou armádou by měl Kreml v únoru zahájit mobilizaci 200 000 vojáků a obnovit úsilí o dobytí ukrajinského hlavního města Kyjeva, což se mu na začátku invaze v roce 2022 nepodařilo. Následovala by série kybernetických útoků a dalších forem hybridní války vedené Moskvou s cílem destabilizovat pobaltské státy.

S využitím destabilizace a potenciálních střetů v pohraničních regionech jako záminky by pak Rusko – jak uvádějí předpoklady plánování Gemran – do září rozmístilo 50 000 vojáků v západním Rusku a Bělorusku, s masivním navyšováním počtu vojáků podél polských a litevských hranic, jakož i rozmístěním raket středního doletu v ruské enklávě Kaliningrad mezi Litvou a Polskem, aby se předešlo útoku NATO.

Německá armáda pak předpověděla, že do prosince, kdy se Spojené státy pravděpodobně budou nacházet v přechodném období mezi prezidenty – za předpokladu porážky prezidenta Joea Bidena – bude uměle vyvolán pohraniční konflikt s „nepokoji s četnými mrtvými“ v Suwałském průlivu, strategicky důležitém koridoru mezi Litvou a Polskem, který odděluje Bělorusko a ruskou exklávu Kaliningrad.

Krize na hranicích by byla použita jako ospravedlnění pro to, aby Rusko vyslalo vojáky na území NATO, aby se zmocnili Suwałského průsmyku, zatímco Spojené státy budou ve stavu pohybu.

Německá armáda v plánech předpovídala, že to nakonec vyvolá totální válku mezi Západem a Ruskem, kdy budou po celé Evropě mobilizovány stovky tisíc vojáků, kteří budou bojovat do léta 2025.

Mnoho velkých armád bojuje a plánuje různé hypotetické scénáře a není jasné, do jaké míry německá armáda považuje tento plán za pravděpodobný výsledek. Nicméně Bild uvádí, že tento plán je „zjevně brán vážně.“

Únik tajných vojenských dokumentů přichází v době, kdy v Evropě rostou obavy z možného totálního konfliktu s Ruskem. Začátkem tohoto měsíce švédský ministr civilní obrany Carl-Oskar Bohlin otevřeně řekl svým občanům: „Ve Švédsku by mohla být válka.“

Navzdory tomu, že jeho země stále čeká na přijetí do NATO, Bohlin vyzval k celonárodnímu úsilí o přípravy a řekl, že „jednotliví občané, zaměstnanci, podnikatelé a manažeři ve veřejné správě se musí připravit na válku.“

Mezitím britský ministr obrany Grant Shapps v pondělí oznámil, že Británie v nadcházejících měsících vyšle do pevninské Evropy 20 000 vojáků, válečné lodě a stíhačky na to, co je označováno za největší vojenské cvičení NATO od konce studené války se Sovětským svazem.

Britský ministr obrany uvedl, že „rok 2024 musí znamenat inflexní bod“, a pokračoval: „Za pět let bychom se mohli dívat na více bojišť včetně Ruska, Číny, Íránu a Severní Koreje. Zeptejte se sami sebe… Je pravděpodobnější, že toto číslo poroste nebo se sníží? Předpokládám, že odpověď všichni známe. Je pravděpodobné, že poroste.“

I přes rostoucí obavy z potenciální třetí světové války nedošlo na Západě k žádnému koordinovanému úsilí o prosazení míru na Ukrajině, přičemž mocenští hráči ve Washingtonu, Bruselu, Berlíně, Paříži a Londýně místo toho zdvojnásobili svou podporu a tlačili na to, aby bylo do Kyjeva posláno více dolarů daňových poplatníků na podporu ochabujícího válečného úsilí proti Rusku.

Na takzvaném mírovém summitu ve švýcarském Davosu, který předcházel výročnímu zasedání Světového ekonomického fóra, Ukrajina odmítla jakoukoli představu o potenciálním příměří a znovu potvrdila své požadavky, aby se Rusko zcela stáhlo z okupovaných území, než se uskuteční jakákoli jednání.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Tak nakonec ještě bude pravda ta “Puttlerova” že Rusko je snad jediné co chce mír. :-/
    Čert aby se v těch dezinformacích vyznal.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*