USA odvrátily bankrot tím, že ho přiznaly
Sdílet článek:

JAN BARTOŇ

Pod bombastickým titulkem Svět si může oddychnout, USA odvrátily bankrot. Velké vítězství amerického lidu, těší Bidena, se server CNN Prima News obrací k české veřejnosti.

Netuším, proč by si měl „svět oddychnout“ nad tím, že USA „odvrátily“ bankrot. Co se stalo je totiž zamlženo v následujícím souvětí: …… kompromisní balíček vyjednaný prezidentem Bidenem a republikánským předsedou Sněmovny reprezentantů Kevinem McCarthym netěší ani republikány, ani demokraty.Nicméně odkládá problém dluhového stropu, který hrozil turbulencemi v americké a světové ekonomice, až do roku 2025, kdy bude po příštích prezidentských volbách v USA. Do platební neschopnosti se Spojené státy ještě nikdy nedostaly.

Celé „řešení“ dohodnuté republikány s prezidentem je založeno na jednoduché bázi – dluhový strop americké vlády se ruší a USA se mohou dál vesele zadlužovat a nehrozí jím ze zákona bankrot. V souvislosti s tím, jak se s deficitem státní kasy vypořádává současná pětikoalice, je to inspirativní řešení. Zatímco Zbyněk Stanjura hrozí škrty ve státním rozpočtu už pro letošní rok, podle návodu z USA by se neměl deficitem vůbec znepokojovat a nechat ho dál růst a půjčovat si vesele dál a dál.

Pokud si někdo může „oddychnout“, je to Biden a jeho demokraté. Ti vedou USA do dluhové propasti cílevědomě. Už i v EU zaregistrovali, že americká podpora americkým firmám pomocí dotací ze státního rozpočtu, likviduje konkurenceschopnost evropských firem, které sice také dostávají obří dotace, ale s těmi americkými se to prostě nedá srovnávat. Bidenově politice se s určitým jízlivým podtextem také říká jako „America first“, což bylo a je heslo bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pouze se realizuje za vlády jeho úhlavního nepřítele a soupeře – Bidena.

Nyní médii proběhlo video o pádu Bidena na jakémsi předávání cen, kdy údajně zakopl o pytel s pískem (to bylo velmi vhodné místo k předávání cen americkým prezidentem!) a pak se údajně osm vteřin sbíral s pomocí ochranky ze země. Věk se prostě na Bidenovi podepisuje a jeho oznámení, že chce znovu kandidovat na prezidenta a obhájit svůj mandát v příštím roce, je velmi „odvážné“. Samozřejmě, Biden má tu nejlepší možnou lékařskou péči, ale je otázkou, zda skutečně v USA Biden vládne, nebo je jen reprezentativní figurkou a vládnou a rozhodují za něho jeho ministři, zejména ministr zahraničí a ministr obrany.

Když čtu o americkém „nesouhlasu“ s útoky Ukrajiny na ruském území, které naopak plně podporují Velká Británie a Německo, něco tady nehraje. A když naši údajní „experti“ na válku hovoří o tom, že Rusko by po útocích na své území mohlo použít proti Ukrajině jaderné zbraně, je to další „překvapení“. Zdá se mi, jako by Německo či Velká Británie vůbec Rusko za jadernou velmoc nepovažovaly. To je alarmující samo o sobě. Tvrdit, že je Putin blázen a současně to, že nepoužije jaderné zbraně, nejde prostě dohromady.

Jenomže, ti, kdo upozorňují na tuto nelogičnost, jsou odsuzování jako chcimíři a dezoláti. Tak jsou dneska pravidla „objektivity“ zpravodajství nastavena.

Jan Bartoň

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Nechce se věřit, jaké dětinské řešení státního dluhu administrativa údajně nejschopnějšího státu na světě vymyslela: Problém, který nevidím, neexistuje. A je to!

  2. Ne, USAaci jsou už v bankrotu dávno, jen se jim jej daří oddalovat zvyšováním dluhového stropu. Tuto hru už dávno prokoukla Čína a spol. a snaží se opustit rezervní měnu dolar, který nemá hodnotu ani toho papíru, na kterém je vytištěn 🙁

  3. R.Tak by jste měl jit přikladem,zahodit dolary,eura,koruny a nakoupit podle Vas ty spravne prachy s tou spravnou hodnotou, za které nakoupite na celè zeměkouli i v tè nejzapadlejši vísce něco do huby.Já ty Amiky nemusim,ale vim že hlady s dolarem neumřu na kteremkoliv místě zeměkoule.No a Vy samozrejme do toho hodite ideologickou nenávist na vse Amikovské.Odkud fouka vetřicek je jasné.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*