Útok na Izrael. Proč?
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Hypotézy, proč Hamás zaútočil brutálně na Izrael zrovna nyní. O miliardách dolarů pro Írán a hlavním americkém vyjednavači íránské dohody, který byl pravděpodobně agentem Íránu.

Závěry tohoto článku jsou hypotézy zveřejněné na sociálních sítích. Realitou současnosti je, že nejsou o nic více spekulativní než jakékoli jiné zprávy. Média zveřejňují pouze to, co jim řeknou oficiálně vlády, nebo to, co unikne. Únik informací může být buď řízený samotnou vládní organizací s nějakým cílem nebo může jít o únik pro vládu nepříjemných informací v původním smyslu slova. Je velice obtížné rozlišit, o jaký případ jde. Pro toho, kdo informace čte, je to zhola nemožné.

Podle Huffington Post je například Washington Post propagačním kanálem pro CIA. Washington Post vlastní majitel Amazonu, Jeff Bezos. Huffington Post upozornil v roce 2014 na fakt, že Amazon má se CIA uzavřenou smlouvu v hodnotě stovek milionů dolarů na cloudové služby. Editor Washington Post na dotaz novináře prohlásil, že to není konflikt zájmů.

Zároveň mají všechna média obrovskou moc ovlivňovat veřejné mínění tím, co zveřejní, ale ještě více tím, co nezveřejní. Navíc pokud nějaké médium vsadí na jednoznačnou propagaci jednoho názoru, je téměř nemožné zveřejňovat po čase informace, které jsou v rozporu s dříve podporovaným postojem.

To není nic nového. Buď se musí každý při vytváření svého názoru spoléhat sám na sebe, nebo je jeho názor s velkou pravděpodobností výsledkem zejména toho, co neviděl.

Útok na Izrael. Proč? 

Proč zaútočil Hamás na Izrael nyní, když musí vědět, že reakce Izraele bude odpovídající tomu, jak se chová k jeho civilnímu obyvatelstvu?

Jedním z možných důvodů útoku na Izrael je probíhající jednání o mírové dohodě mezi Saúdskou Arábií a Izraelem. Sunitská Saúdská Arábie je nejúhlavnějším protivníkem šíitského Iránu na Blízkém východě. Pokud by došlo k mírové dohodě mezi Arábií a Izraelem, byl by Írán a jím podporovaný Hamás výrazně oslaben.

Útok na Izrael včetně terorizování civilního obyvatelstva, které sami teroristé zveřejňují na sociálních sítích, má za cíl vyvolat silnou reakci Izrale. V okamžiku, kdy začnou růst počty obětí v pásmu Gazy, začnou světová média psát o genocidě. Uzavřít mírovou dohodu mezi Saúdskou Arábií a Izraelem bude potom výrazně obtížnější. Nebo se v eskalované variantě arabské země spojí proti Izraeli.

Proč nyní?

Hamás potvrdil, že Írán poskytl peníze a vybavení. Pokud došlo k útoku na popud Íránu, mohl teokratický režim vyhodnotit časování akce jako nejpříhodnější z následujích důvodů:

 • Americká vláda musí tisknout peníze jako šílená, aby ufinancovala všechny svoje výdaje včetně Ukrajiny. Dluh USA stoupl během pěti týdnů po červnové dohodě, která zrušila dluhový strop, o jeden tisíc miliard dolarů. Další válečné zadlužování Ameriku ekonomicky oslabí. Více zde.
 • Prezident Biden ve snaze snížit ceny benzínu v USA po zahájení války na Ukrajině začal masivně vyprodávat ropu z amerických strategických rezerv. Ty jsou nyní na nejnižší úrovni od osmdesátých let. Zároveň prezident Biden dramaticky omezil těžbu ropy na území USA. Jakékoli zdražení ropy na světových trzích v reakci na události v Izraeli USA bolestně zasáhne.
 • NATO a USA stojí na prahu ponižující porážky na Ukrajině. Konflikt na Ukrajině je vojensky a politicky vyčerpal. Rusko a Čína vycházejí z konfliktu posíleny na mezinárodní scéně. Podpora Západu od velkých zemí typu Brazílie nebo Indie je nižší než v minulosti.
 • Není to první ponížení v poslední době. Úprk americké armády z Afghánistánu před středověkými válečníky se samopaly nevzbuzuje dojem síly. Navíc když po americké armádě zůstaly zbraně v hodnotě miliard dolarů. Ty se podle afghánských novin objevily v Gaze. Hamás se na sociálních sítích chlubí zbraněmi z Ukrajiny.
 • Hlavním cílem americké armády je podle jejích posledních vyjádření boj proti klimatické změně a inkluzivita. To je pro smích komukoli, kdo někdy nějaký konflikt viděl alespoň ve filmu.
 • Bidenova administrativa zvrátila Trumpovu politiku podpory Izraele. Obnovila finanční převody palestinským organizacím. K nové izraelské vládě Benjamina Netanjahua se stavěla velice chladně.
 • Bilý dům zmírnil sankce proti Íránu uvalené předchozí vládou Donalda Trumpa. To umožnilo Íránu navýšit export ropy a příjmy do státní kasy.
 • Před několika týdny uzavřela Amerika s Íránem dohodu o výměně zajatců, v rámci které USA Íránu uvolnily dříve blokovaných 6 miliard dolarů. Dohodu dojednával Robert Malley, který byl v červnu suspendován, neboť je podezřelý z prozrazování utajovaných informací.
 • Minulý týden se objevily v íránských opozičních novinách v Londýně informace, že Robert Malley pomohl minimálně jednomu íránskému agentovi infiltrovat se do nejvyšších pater americké vlády.
 • Na dotaz CNN, zda Írán nepoužije uvolněné miliardy na financování terorismu, odpověděl mluvčí vlády, že to je možné, ale že USA poženou Írán k odpovědnosti, pokud by tomu tak bylo.
 • Izrael může mít nedostatek munice. Pentagon poslal na počátku tohoto roku rozsáhlé zásoby munice uskladněné v Izraeli na Ukrajinu. Izrael protestoval, ale marně.
 • Ještě několik dní před útokem převedl Bílý dům Palestině 75 milionu dolarů.
 • Celý svět vidí, že Joe Biden je dementní stařec, který není schopen říci dvě souvislé věty. Vidí to i přes zoufalou snahu spřátelených médií. Pokud je tento člověk vůdcem západní civilizace, je čas konfrontace nyní.

Post Scriptum

 • V neděli odpověděl ministr zahraničí Anthony Blinken na otázku, zda těch 6 miliard dolarů Íránu nepomohlo, slovy: „Írán bohužel vždy použil peníze na financování terorismu.”
 • Bílý dům nabídl po útoku Izraeli veškerou vojenskou podporu na jeho obranu.

Pozn. redakce: Takže Amerika poslala v Íránu 6 miliard dolarů, o kterých věděla, že budou použity na financování terorismu. Poté, co byly použity na financování útoku na Izrael, řekla, že dá Izraeli peníze na jeho obranu.

Občané mohou jít klidně spát, protože tohle vypadá, že svět řídí lidé, kteří ví, co dělají. Americký daňový poplatník jít spát nemůže, ten musí na noční.

Jediná jistota

Pozn. redakce:

Pouze jedna věc je jistá. Pokud někdo schvaluje brutální zacházení s izraelskými civilisty včetně žen a dětí, nebude rozhodně popotahován z důvodu nenávistných projevů nebo schvalování násilí. Nikdy.

Ani se nebudou demokratická média nad ničím rozhořčovat.

Některé násilí je prostě méně násilné než jiné násilí, byť by jeho obětí byly děti. To je realita progresivní demokracie.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*