Glosa MM: Kolik raket a zbraní použitých k útoku na Izrael bylo ze Západu a pocházelo z Ukrajiny a Afganistánu?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Zdalipak si někdo troufne zodpovědět otázku, kolik raket a zbraní použitých k útoku na Izrael bylo ze Západu a pocházelo z Ukrajiny a Afganistánu?

Evropský parlament přijal ve čtvrtek usnesení, v němž odsuzuje předem naplánovaný a bezdůvodný vojenský útok Ázerbájdžánu proti Arménům žijícím v Náhorním Karabachu z 19. září. Ten podle poslanců představuje hrubé porušení mezinárodního práva a lidských práv a jasné porušení předchozích pokusů o dosažení příměří.
Francouzský prezident Macron ovšem prohlásil, že na uvalení sankcí vůči Ázerbájdžánu není čas.
Pochopitelně, neboť ruský plyn je třeba něčím nahradit. Proto existuje mezi Ázerbájdžánem a EU Memorandum o porozumění o strategickém partnerství v oblasti energetiky, které obsahuje závazek zdvojnásobit dovoz plynu ze současných zhruba 10 miliard metrů krychlových (v roce 2021 to bylo 8,1) do roku 2027. Alijev i představitelé EU (předsedkyně Evropské komise von der Leyenová a eurokomisařka pro energetiku Simsonová) zmíněné memorandum prezentovali jako obrovský úspěch.

Nizozemská ministryně obrany označila podporu Ukrajiny za levný způsob, jak se zbavit ruské hrozby. Kajsa Ollongren se zarážející upřímností prohlásila, že pokud Ukrajina nebude bojovat v této válce, bude ji muset vést NATO. Zatím se podle ministryně alianci daří bojovat proti Rusku cizíma rukama za malý poplatek v podobě dodávek zbraní a humanitární pomoci.
Jen jaksi zapomněla na desetitisíce mrtvých Ukrajinců, kterým se nedaří…

Americký generál ve výslužbě Ben Hodges dne 28. 12. 2022:
Válečné karty jsou nyní rozdané tak, že Ukrajina už prakticky nemůže prohrát. Zima sice válku zpomalí, ale už v lednu může Kyjev spustit ofenzivu s cílem osvobodit Krym.
Největším nepřítelem Ukrajinců jsou hecující falešní proroci.

Petr Lachnit na Parlamentních listech:
Dobrý den, jmenuji se Štěpán Křeček. Jsem hlavním ekonomem společnosti B., a také poradcem premiéra Petra Fialy. Ano, byl jsem to právě já, kdo lidem letos v dubnu kvůli tuzemské drahotě doporučoval jezdit nakupovat levnější zboží do Polska. A jsem to také já, kdo aktuálně vypracoval analýzu, že Česká republika tímto tratí miliardy korun.
Jestli jste si mysleli, že je to vtip, není. A vlastně se není čemu divit. Takto „český“ kabinet skutečně funguje. Premiérův poradce žene lidi nakupovat za hranice, a pak přijde s objevným zjištěním, že do tuzemského rozpočtu netečou peníze. Cirkus bude? Ne, cirkus už je.
V posledních dnech se v médiích stále častěji objevují články a doporučení, že se cesta do obchodů za hranicemi skutečně vyplatí. Třeba konzumenti tabáku ušetří na krabičce běžně čtyřicet korun. Mám kamaráda z jedné vesnické hospody, který všem tamním kuřákům pravidelně vozí desítky kartonů. Proč ne. Člověk je Homo economicus, a měsíčně ušetřená tisícovka se v kapse hodí. Zvlášť v dnešní době, kdy nás vláda svým amatérismem všechny ožebračuje.
A přitom nejde jen o cigarety. Na litru pohonných hmot se dá dnes v Polsku ušetřit i šest korun. A to nemluvím o cenách potravin či drogerie, nejen v Polsku.
Připadá mi, že jsme se stali obětí jakéhosi experimentu, co všechno si našinec nechá líbit. Ještě že máme odborníky typu pana Křečka, kteří dokáží dobře poradit. Ptám se, proč kromě kvalitních rad a následných analýz nepřicházejí s řešením. Možná na to nemají. Nebo nás jen testují, co vydržíme. Vybírat si z těchto variant nechci. Někdo z vás snad ano?

Omlouvám se čtenářům glos za nedůsledné ověření informace (bohužel existují dva zdroje stejného názvu, z nichž jeden je seriózní a druhý nikoli) o newyorském nákupu šperků Cartier paní Zelenskou, manželkou ukrajinského prezidenta.
Tato zpráva se nezakládá na pravdě.

Ćtenářka glos v. d. mi napsala:
Telefon do nebe
Chce se mi volat tátovi. Vím, že je to blbost.
Padesátá léta. Prezident Zápotocký sliboval klid a řád. A táta byl kulak. Vzali mu statek, pole, lesy, louky, pluh i mlátičku, koně i krávy. Po večerech sedával u Svobodné Evropy, přicházeli sousedé. „Co, hospodáři, kdy se to otočí?“
Pak nadějný rok šedesátý osmý. Tátovi se dokonce podařilo vyjet na pár dní k dánským farmářům. Vrátil se s nadšením – „Sousedé, půjde to!“
O rok později už zase jen sedával u té štvavé vysílačky. Sláva Volný, Pavel Pecháček, Milan Schulz, Luděk Pachman a další nadějné hlasy z étéru. A najednou se v lednu 1976 přímo z Mnichova vrátil hrdinný kapitán Minařík, nasazený přímo v týlu nepřítele, nejslavnější rozvědčík. Josef Laufer zpíval – „Díky vám, chlapíku statečný, za vaši odvahu, rozum a sílu…“
Táta přestal Svobodné Evropě věřit. Vozili jsme mu z Prahy samizdaty, po večerech luštil téměř nečitelné zprávy Charty 77, nevím kolikáté kopie na tenkém průklepovém papíru. A ptával se – „Co ten Havel, bude to dobrý?“ Sousedé se už nechodili ptát, seděli u televize s Mužem na radnici nebo se Ženou za pultem.
Po sametu rodině vrátili statek, pole, louky, lesy a zrezivělé stroje. Koně a krávy se té slávy nedožili. A hospodář chodil o berlích.
Kdybych se dnes tátovi náhodou dovolala do nebe, vím, co by mi řekl. Už zase slibují klid a řád…

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

  1. Kdybych se dnes tátovi náhodou dovolala do nebe, vím, co by mi řekl. Už zase slibují klid a řád… Nejhorší na tom je, že to slibuje ten vůbec nejhorší NEŘÁD.

  2. Hmmm, v pátek zase valím do Polska, prázdná nádrž (100LK) + kanďák, jídlo a věci na barák + hadry a cigára pro známé (jsem nekuřák). Ona by mě to ani tolik nesralo, kdybych z mého platu každý měsíc neodvedl na přímých a nepřímých daních částku, jakou odvedu i když se snažím dát těm nenažranejm sviním co nejméně. Adekvátní je tak max. 1/4 toho, co odevzdám teď! Na ty vládní čuňata je třeba lidové soudy a trestat tresty nejvyššími!

    • ….joo a to mi ještě včera nebo kdy nějakej vládní sráč napíše, že za stav ekonomiky mohu já, protože málo utrácím?! Na přes držku!

  3. Ukrajinci v pudu sebezáchovy přicházejí se zoufalým vysvětlením, jak se mohly ocitnout zbraně odeslané Američany Ukrajincům v rukou Hamásu. Jedná se prý o zbraně, které jim ukořistili Rusové, kteří je obratem Hamásu předali (zdroj: Novinky.cz) a případná odhalení západních sdělovacích prostředků v tomto směru budou jen dezinformační kampaní organizovanou z Moskvy. Dovolte, prosím, abych se tomu zasmál.

    • Děkuji za vysvětleníčko, které jsem nezachytila a které pobavilo. To já ne, mami, to Franta! No tak to vižejoo….

  4. J.Měl jste se schovat do vlaku kamaráda dobyvatele a měl by jste od USA pokoj.Oni Vam nějak ubližili?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*