V Německu se vrací 30. léta … a i tentokrát tomu mnoho Němců tleská
Sdílet článek:
Vlastně to není jen v Německu, ale i jinde (nejen) v Evropě. Třetí světová válka je vedena jinými prostředky, ovšem jako tehdy i dnes se najdou ti, kdo Führerům tleskají. A není to jen angažovaná umělecká úderka, která jde vždy s  každým režimem, ale i řadoví občané, jdoucí vždy poslušně s proudem. I tehdy byla společnost rozdělená a stejně je tomu i nyní.

Potěšitelné ovšem je, že proti těm, kdo by zřejmě ve 30. letech s radostí  drželi vztyčenou pravici, vystupuje také nemalá masa lidí. Ti, kteří pochopili, že všechny současné děje spolu velmi úze souvisí, nikdy nebudu jakékoli rozdělení společnosti podporovat.

Co tedy dnes vyvedlo z míry mnoho Němců – bez ohledu na to, zda očkovaných nebo neočkovaných?

Majitel obchodu v Gelsenkirchenu Wilhelms-Weichholzwelt zřejmě považoval za nutné „vyzdobit“ výlohy svého obchodu hesly – a to  známým nacistickým způsobem. Výroky, které představují čistou agitaci proti neočkovaným, zdravým lidem:

„neočkovaní jsou nežádoucí“

Podnikatel se novináři, který se na nápis dotazoval, přiznal, že to udělal. Mezitím to již odstranil kvůli velkému rozhořčení lidí. Je toho názoru, že je to pro něj stále reklama. Chtěl provokovat. Nyní se však obává následků. Neohrabaně obviňuje neočkované. Údajně chtěl jen podnítit diskusi, protože byl naštvaný.

Mnoho Němců v reakci na to napsalo negativní recenze na Google. Hodně jich připomnělo rok 1933.

O něco později majitel pózoval s nápisem, který říká: „Stydím se“. Strach nebo skutečné výčitky svědomí? Spíš obava o kšefty, neboť negativní recenze mohou odradit spoustu potenciálních zákazníků…

Mimochodem, myslíte, že by mu to tak lehce prošlo, kdyby místo slova „neočkovaní“ napsal LGBTQ, černoši, muslimové či Arabové?

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Když jsem před více než rokem v reakci na dění kolem sháněl Davidovu hvězdu s nápisem “neočkovaný”, reakce byly zhusta od pobouřených po “co blázníš, to přeháníš”. I dnes, když ji nosím, přijde většině lidí, pokud se k tomu vůbec vyjádří, nepřiměřená. Stejně jako ve čtyřicátých letech Židům v Německu. Myslím, že většina z nich tomu nechtěla věřit, ani když v Osvětimi vystupovali z dobytčáků.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*