Ten ruský šílenec to opravdu udělal
Sdílet článek:
V Kyjevě zní sirény, varující před leteckými útoky, nedovedu si představit, co cítí matky, otcové, děti, lidé. A ten netvor jde denacifikovat.

Musím přiznat, že jsem velmi dlouho nevěřil, že by došlo k otevřenému střetu. Vzhledem k tomu, co vidím na sociálních sítích, je jasné, že invaze začala. Je mi nesmírně líto lidí na Ukrajině, musí to být strašné. Ale je mi líto i ruských vojáků, kteří v zájmu svých oligarchů a militaristických šílenců budou umírat pro zjevně zatím největší zločin 21. století.

Druhá válka v Perském zálivu byla něčím, s čím jsem nesouhlasil, ale aspoň to bylo proti diktátorovi, který napadl Kuvajt, Írán a používal chemické zbraně proti Kurdům či Íráncům. Toto je naprosto neomluvitelná a zločinná agrese carského starce, který už zjevně není duševně v pořádku. Dívat se na něco takového v současném světě mi připadá nevyslovitelně iracionální.

Rusko žije opravdu stále ve středověku, je to zcela jiný svět a kulturně zjevně nepatří do Evropy. Pamatuji si z Jihlavy, kde jsem byl na vojně, na ruské vojáky, kteří u nás zůstali po odchodu jejich vojsk. Byli celkem milí a přátelští, dokud nesvedli řeč na matičku Rus a její armádu. V té chvíli se z nich stávali fanatičtí šílenci, kteří vás byli schopni zabít, pokud jste se vyjadřovali protirusky.

Mnoho Rusů jsou zakomplexovaní lidé, kteří mají neustále pocit, že je někdo nemá rád, neuznává je a pořád je jim něco upíráno. A pořád musí dokazovat, že oni jsou velmocí. Je to jako s malými dětmi, jenže tyto malé děti teď překročily hranici myslitelného. Rusko se vyřazuje z moderního světa, strašlivé je, že za to budou platit obyčejní lidé nezměrným utrpením, krví a životy.

A co si myslet o proruských aktivistech v naší společnosti, včetně významných politiků? Příště budou na řadě Litva, Lotyšsko a Estonsko?

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 1,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. ” Rusko se vyřazuje z moderního světa”. A co prosím je ten moderní svět ?
    Tím myslíte tu euroatlantickou společnost, která nás obohatila současnými ideologiemi klimatizmu, genderismu, multikulturalismu, atd. ? Svět v němž mnozí nepoznají své pohlaví ani když se podívají pod spodní prádlo ? Svět kde politici, vědci, elity, korektně pokrytecky mlčí a zakrývají si oči když jsou podkopávány pilíře jejich kultury, hodnot a náboženství na nichž vyrostli ?

  2. Hele Červenko, Sadám používal chemické zbraně?? Carramba vždyť i soudruzi z US a GB přiznali, že žádný neměl…

  3. Souhlas. Tohle je holá, byť pro mnoho hloupých rusofilů nepříjemná pravda. Rus rozumí jen klacku na svém hřbetě. Držím všechny palce Ukrajině!

  4. Dejte si par facek za ten clanek
    Ze nenavidite Rusko je vas problem hlavne lezte hloubeji zapadu do zadele….

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*