V nové verzi „Tří mušketýrů“ je D’Artagnan černý (video)
Sdílet článek:

SLOVANKA

V posledních letech se stává mnoho původně bílých postav černochy. A to jak reálných historických postav, tak těch, které známe z literatury z dob, kdy je jistě tvůrce románu sám neviděl jako černochy.

Černochy již udělali z nejednoho slavného Evropana. Jako černoch je asi nejčastěji prezentován Beethoven, ale i Johanka z Arku, Spartakus, JežíšVictor Hugo a mnoho dalších.

Z literárních a filmových postav to pak byl například James Bond nebo malá mořská víla a mnozí další.

Google před časem upravil vyhledávač tak, aby se v některých jazycích pod heslem „Šťastná bílá žena“ objevily obrázky černobílých párů (funguje zejména u zadání hesla v angličtině).

Tentýž vyhledávač pak také tvrdí, že většina Evropanů byli černoši.

Černobílé páry jsou také stále častěji podsouvány v reklamách a EU si pro změnu jako ideálního Evropana budoucnosti představuje černocha.

A pokud už není podsouván jako ideál černoch, pak musí jít o LGBTQI (ideálně pak kombinace obojího).

Nyní se objevilo další takové veledílo, jehož původní autor – Alexandr Dumas – by se zřejmě po jeho shlédnutí v hrobě obracel. Nebo si snad tvůrce filmu myslí, že si ve své době, kdy bylo v Evropě jen velmi málo černochů, představoval autor knihy D’Artagnana jako černocha?

Podívejte se na trailer nové verze filmu „Tři mušketýři“ a posuďte sami:

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Řešení je jednoduché. Taková progresivistické díla, ba co dím, veledíla, hodit za hlavu. Nechodit na ně do kina, nečumět on-line atd. Prostě hlasovat svými penězi. Však co, je demokracie. Co by na to řekla progresivistická sebranka, kdyby Martina Lithera Kinga hrál eskymák…? 🙂

    • v tom je ta potíž, když na to nepůjdete a budete “hlasovat penězi” tak jim vaše peníze stejně dají ve formě nějakého grantu nebo dotace, je to stejné jako s černejma migrantama buďto je budeme živit u nich doma v africe a nebo u nás doma ale živit je budeme tak či tak

  2. Obraťmě to. Proč by postavu D´Artagnana nemohl hrát běloch, nota bene když autor zřejmě tuto postavu jako bělošskou zamýšlel? White Lives Matter!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*