Viktor Orbán: „Evropské dějiny vstoupily do éry války“
Sdílet článek:

Evropské dějiny vstoupily do „éry války“ a lidé budou muset bojovat o věci, které dosud považovali za samozřejmost, řekl v pátek premiér Viktor Orbán ve veřejnoprávním rozhlase.

“Nikdo si 24. února nemyslel, že válka mezi Ukrajinou a Ruskem nebude jen konfliktem, ale že bude znamenat konec éry a začátek nové éry války v evropských dějinách,” řekl Orbán pro veřejnoprávní Kossuth Radio.

Kromě konvenčních front se válka vede i ve světovém hospodářství, zejména v evropském, což dokazují rostoucí ceny energií, řekl.

Jedna „velká bitva“ se bude vést o zdroje energie a životní náklady a dostupné náklady na energie. Dalším je pravděpodobně „boj o pracovní místa“, protože sankční politiky a válka tlačí evropskou ekonomiku do recese, řekl. Zatímco Maďarsko stále čelí nedostatku pracovní síly, Orbán poradil: „Každý, kdo má práci, aby si jí vážil, a dělal vše pro to, aby si ji udržel, protože se očekává, že následující měsíce přinesou do Evropy hospodářskou recesi.

 

hlavnespravy.sk

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*