Vláda tak dlouho stropovala, až se zazdila někde ve sklepě…
Sdílet článek:

Celé to její stropování je jen přizdisráčský pokus, jak nenaštvat energetické bossy, jak nenaštvat německé průmyslníky a jejich podřízené politiky, a jak nenaštvat evropské byrokraty. Tak nějak se pokusili nenaštvat i české občany, ale moc jim to nevyšlo. Je jasné, kdo drží vládu pod krkem více. Občané to nejsou. Asi musí občané trochu víc dupat a ukázat, že nejsou tak bezmocní… (23. a 24. 9. máme šanci vykopat pětikoalici od koryt v komunále a v senátu.)

Sláva se stropováním, kdy se vláda na tiskovce chovala jako skupinka akčních hrdinů, není žádným řešením. Možná pár lidí zachrání na krátkou dobu před totálním vykrvácením, ale v podstatě se problém jen odsune a sešup se lehce přibrzdí. Zase jen kosmetické řešení důsledků. Příčínu vláda neřeší.

Viděla jsem i návrh Babiše, který by rozhazoval poněkud rozmařileji než současná vláda, ale příčiny by řešil jen velmi opatrně a náznakově. Takže ani ANO nemá zásadní recept na současnou krizi.

Je to na nás, vládu je třeba svrhnout a nahradit ji politiky, kteří se nebojí a budou odhodlaní hájit zájmy České republiky odpovědně a ne poníženě vůči Německu a evropské byrokracii. Že to jde, ukazuje příklad Maďarska. Když to neuděláme, definitivně se staneme kolonií Německa a naši lidé budou dřít v amerických a jiných montovnách bez šance na změnu.

Czexit se dá udělat i bez zdlouhavých procedur a referend. Stačí si dát Českou republiku na první místo…

 

Eva Hrindová, fb

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Nebylo by dobré přehlížet, že náš aktuálně nejvyšší kolonizátor sa nachází za Atlantikem. A pokud odněkud progresivisticky a imperiálně vítr věje, je to především z této strany.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*