Volební nálada
Sdílet článek:

Volební průzkumy nejsou super přesné, nejpřesnější jsou volby. Nicméně ukazují trendy a lze z nich odečíst náladu ve společnosti.


ANO je evidentně na hranici svého potenciálu. Řekněme si na rovinu, že si to dost hoši v čele s Babišem pohnojili v době covidu. Nyní tedy musí přemýšlet o případném koaličním partnerovi.

Bude to ODS? Pokud její vlivní lidé budou pokračovat tak, jak pokračují – tedy podporou této vlády bez zásadních změn – jejich sešup bude pokračovat.

SPD se udržuje na 10 – 15 %. Evidentně je to také jejich strop. Jsou ale také druhým kandidátem na spolupráci s ANO. Ona taková menšinová vláda ANO s podporou SPD by vůbec nevypadala špatně. Proč SPD nemá víc? Zdá se, že ani nechce, neláká do svých řad silné osobnosti, podceňuje práci s členskou základnou. Strach z případného vnitřního pnutí je zřejmě větší než pracovat na větších volebních ziscích.

Piráti pomalu klesají, jejich opatrná kritika vlády nestačí na to, aby se odpoutali od propadu vládní koalice. Zbylé strany pětikoalice už mají vše spočítáno. Jejich záchrana už prakticky není možná, což je nadějné.

Z opozičních stran stojí za zmínku PRO. Jasně si řeklo o místo lídra neparlamentních opozičních stran. Od začátku šlo cestou skutečné profesionality a daří se jim na svou stranu lákat odborníky. A sleduji také, že byť nemají žádnou podporu od státu (na rozdíl od SPD a Trikolory, kteří čerpají státní příspěvky za volební výsledky), jsou vidět a systematicky pracují. Doufejme, že je podpoří finance soukromého sektoru, protože bez peněz se taková práce dělat nedá. SPD potřebuje konkurenci a PRO vypadá, že by takovou konstruktivní konkurencí, která vhodně doplní portfolio volitelných stran, mohla být. Ku prospěchu nás občanů i ku prospěchu SPD.

Z výše uvedených stran si má každý občan šanci vybrat a měl by popřemýšlet, jestli nepřejde ze strany těch OSTATNÍCH (16,5 %) na stranu těch, co ví a dovedou přispět k rozumné změně.

Eva Hrindová

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*