Všichni zemřete, aneb přejeme veselé Vánoce
Sdílet článek:

Když panika opadává tak na mediální tribunu vždy vyskočí nějaký čiperný orátor ověnčený mnoha zářivými tituly, v čele kterých vévodí expert, a začne nás ujišťovat, že přijdou miliony mrtvých a nakažených. Začne slovy malovat truchlivý obraz hromad dětských mrtvolek, kašlajících koťátek a ujišťuje, že jediná cesta je ta nebo ona činnost, která jen shodou okolností zvýší zisk firmy, co ho platí.

 

Milion nakažených denně!

Když jsme u těch mluvících hlav, už jsem poměrně dlouho neviděl roztomilou tvář soudruha Flégra, který se stal symbolem tupého idiotismu a etalonem očkovacích zoufalců. Asi se již pomátl definitivně a je trochu trapné ho ukazovat. Zřejmě mu kocour řekl něco nepěkného nebo ho při samohaně sekl drápkem. Jako kocour Flégra, ne naopak. I když, kdo ví? Ne, že by mi nějak zásadně chyběl, ale ty jeho pověstné mrazáky už by chtěly vylepšit. Soudruzi z Británistánu ho ve svém apokalyptickém blouznění překonávají. Tuhle soudružka Hopkinsová, hlavní zdravotnická poradkyně britské vlády, říkala, že podle jejich výpočtů může Británie mít milion nakažených denně. Uznejte, že vedle toho ty mrazáky vypadají dost uboze. Milión denně to je vánoční apokalypsa se vším všudy, co? Jak vědecky je to spočteno! Svět a zejména lidé se přece vždy chovají přesně podle tabulek, takže předvídat budoucnost podle modelů v Excelu je v pohodě a nikdy nedochází k nějakým přehmatům.

Poplašená soudružka si překvapivě s ohledem na britský vzdělávací systém uvědomuje, že varianta omikron je nebezpečností na úrovni slabší rýmy a tak musí zvětšit čísla, aby kolaps a rozklad nemocnic vypadal alespoň trochu věrohodně. Prý i velmi malá proporce rozloží tamější zdravotní systém. Pominu-li fakt, že britský zdravotní systém je sám o sobě symbolem rozkladu, tak bych si dovolil odhadnout, že jediným lékem bude pátá dávka, protože umírají děti a zvířátka v ZOO. Tomuto scénáři odpovídá použitý slovník. Omikron není nebezpečný, ale je super nebezpečný. Další mutace bude ultra super nebezpečná, další mega ultra super atd. V Británii se očkuje co tři měsíce. Ve Francii zkrátili limit platnosti očkovacích certifikátu na 5 měsíců. Přesně se stalo to, před čím hloupí odpírači varovali, ale chytří tečkovači je neposlouchali.

Vy dezinformátoři jste tak hloupí

Včeličkáři s povýšeným úsměvem říkají, že nešlehnout si tečku, je prostě hloupé, protože to je jediná šance, jak se dostat zpět k normálnímu životu. Že to je naprostá a neochvějná pravda, se potvrdilo v Nizozemí, kde mají očkovaných hodně přes 80% a výsledek? Rovnou vše pozavírali. Inu tečka v praxi. Když jsou odpůrci vakcinace vydávání za hlupáky, co jsou potom včeličkáři opakující si mantru „očkování je návrat k normálu“? Nikde to k normálu nevedlo, ale to nevadí, včeličkáři prostě věří. Neboť to říkali experti a nemocnice přetékají pacienty. Pamatujete si na německou historku, jak se nějaký vrah zranitelných vplížil do covidové nemocnice a natočil na video důkazy, že je prázdná navzdory alarmujícím zprávám v oficiálních médiích? Nebo ta naše vtipná polní nemocnice? Kecy o přeplněných nemocnicích ale stále vedou v žebříčku hitparád očkovacích manter jako hlavní důvod, přestože si můžete sami přečíst, jak se takový dojem vytváří nebo svědectví o tom, že JIP byly plné vždy.

Když konspirátoři mluvili o tom, že je pitomost očkovat na virus, co mutuje, či v průběhu epidemie, byli překřičeni argumenty, aby byli zodpovědní. Nijak jsem nepochopil, co je zodpovědného na tom, zničit si zdraví pro kšeft pár vyvolených. Pořád se nabízí myšlenka, zda to není tak, že pátá vlna či bůhvíkolikátá je důsledek očkování, kdy lidé ztrácí přirozenou imunitu a onemocní z kdejaké banality. Pořád si kladu kacířské otázky, kde je chřipka? A proč jsou čísla vyšší, než byla bez očkování? Proč platí vztah čím více očkování, tím více covidu? Spíš to napovídá tomu, že s imunitou lidí není něco v pořádku. Mám opravdu plnou důvěru v lidi, co mi radí, jak si proti nakažení počínat, až se z té dřiny sami nakazí. Jenom dezinformátoři mohou tvrdit takové ohavnosti, že když neochrání ani sebe samotné, jak mohou radit ostatním. Jsou to přece experti, protože to říkali v televizi.

Fachidiot Smejkal v akci

Jedním takovým předním expertem je soudruh Smejkal, jehož slova o vakcíně Johnson & Johnson, která brání páté vlně, jsou dostatečně známa. No a teď se, nevím proč, ukázalo, že vychvalovaná jednorázová vakcína je tak trochu na nic a pátá vlna je tady. Všichni se mají přeočkovávat. Volejte sláva, třikrát sláva! Zvláštní je, jak ho příslušníci jehlové sekty obhajují. Zcela zjevný fakt, že jde o fachidiota a jeho omyly jsou častější než ranní svítání, zdůvodňují tím, že přece nemohl vědět, jak se situace vyvine. Že je logické a správné, že se pokouší něco dělat a občas se u toho splete. Zvláštní je, že dezinformátoři, kteří jsou úplně tupí a ničemu nerozumí, věděli a on odborník velkého jména ne. Všichni hlupáci věřící v dezinformace věděli, že očkovat na mutující virus je k ničemu, že to jednou tečkou neskončí. Lze to doložit například na očkování proti chřipce. Nabízí se i myšlenka, že když nemůžu vědět, jak se situace vyvine, tak to lidem na rovinu řeknu. Co zkusit třeba – máme tu očkování, snad to pomůže. A ne tvrdit, je to tečka a kdo to popírá je hlupák. Už z toho mi vychází, že nejde o omyl, ale záměrnou lež.

Propagátor očkování onemocněl covidem

Zato se noviny hemží zprávami o tom, jak odpůrci očkování umírají na covid. V diskusích mají ti ušlechtilejší z nás zcela nepokrytou radost, že hloupí odpírači umírají. Ponechme stranou, zda je to vůbec pravda nebo obvyklé bláboly zoufalých politruků. Je zvláštní, že ani objektivní a vyvážená média, jak se s oblibou titulují, nepřinesou třeba příběh ubohosti Petra Jandy, který horoval za očkování v domnění, že být loajální k režimu je zase v módě. Nevím proč zde včeličkáři nepoužívají svou obvyklou posměšnou mantru o poslouchání názorů kdejakého nekňuby. Když očkování doporučuje, tak je to v pořádku, rozumět nemusí ničemu. Jak zpívával Kryl – náš cíl se skvěl, jsi proti, tak jsi lempl! Janda si za své servilní posluhování režimu vysloužil sladkou odměnu. Pro nezájem ze strany fanoušků musel zrušit koncertní turné. Prý to je kvůli opatření. A nakonec to nejzábavnější, dostal covid. Ne, že bych někomu přál nemoc, nejsem včeličkář, ale tady karma zapracovala rychle. Jen nechápu, proč média s takovou radostí neinformovala například titulkem „Podporovatel očkování dostal covid“ a třeba uvnitř nenajdeme slova jako, kdybych se neočkoval, tak se mi tohle nestalo. Roušku nosím jako debil a výsledek je, že mě to málem zabilo. To je tak, Péťo, když nemyslíš vlastní hlavou.

Cože? Už i Novinky na straně dezinformací?

Ale to psal jen bulvární nedůvěryhodný plátek a jistě přehání. Protože je naprosto nad slunce jasnější, že opatření zcela zjevně fungují, i když nikdo neříká k čemu a jak fungují. To, že samotní propagátoři opatření vědí, že se jedná o hlouposti, je vidět na aférce, které se jako vlnobití ve sklenici vody provlnila mediálním prostorem. Koalice SPOLU jednala a jaká hrůza, vybodli se na roušky. Doufám jen, že budou stejně zásadoví a budou se v semknutém šiku navzájem vyzývat k rezignaci. Ptáte se správně, ano, musím potvrdit, že ani nejzodpovědnější soudruh Válek neměl roušku. Myslíte si, že kdyby tihle akceptovači ambiciózních výzev byli opravdu přesvědčení o nebezpečí covidu, že by seděli takto v klidu pohromadě? Leč plíživá diverze pokračovala dále a podlehl jí také server pro šíření covidové paniky Novinky, který přinesl zprávu, že čísla klesají nezávisle na uzávěrách. Tedy to, co dezinformátoři tvrdili. Není na čase klást otázky? Kdo za to vše je zodpovědný? Kdo zničil ekonomiku státu? Kdo je vítězem a pobírá zisky? Nemyslím tím jen pomahače, jako jsou Prymulové, Maďaři, Chlíbkové, Smejkalové a další podobní, ale skutečné vítěze. Je to mocná skupina kolem Evropské komise, která prosazuje byznys s emisními povolenkami a covid je jen divadýlko pro odvedení pozornosti? Jsou to korporace, banky? Ale to už by byla konspirace, že?

Trochu o konspiračních teoriích

Obecně konspirační teorie vnímám jako pozitivní věc, protože nutí člověka přemýšlet o tom, zda věci jsou takové, za které je mocní tohoto světa vydávají. Zoufalost oficiální propagandy a její notorická prolhanost vedou k tomu, že se lidé snaží získat jiné zdroje informací. Mimochodem nikdo mi netvrďte, že něco jako oficiální stranická linie a propaganda neexistuje, vidíte to každý den, kdy se ze všech „věrohodných médií“ chrlí jen jedna pravda. Na spiknutí a jeho důsledcích je založena i naše křesťanská kultura, jak ukazuje třeba příběh o vyhnání z ráje. Eva nešla jen tak sama od sebe ke stromu koštnout zakázané ovoce, protože byla mrcha zvědavá, ale musel tam být had, který ji k tomu ponoukl. Adam za nic nemůže, navedla ho jeho žena. Protože nechtěl od Evy poslouchat, že je srabík, co se bojí kousnout do jablka, tak si dal taky. Hadí spiknutí nás vyhnalo z ráje.

Úplně stejně to měli nebo mají bolševici. Bolševici zachránili stát a přivedli společnost k blahobytu, teda skoro, protože jim to kazili ti trockisté, kteří jejich výdobytky zaprodali západu. Najdou se i historky, které to potvrzují – ať jsou to spekulace o tom, jak sovětská elita investovala do akcií západním zbrojařských koncernů nebo mafie prodávající sovětské obilí jako obilí z Kanady či USA v šedesátých a sedmdesátých letech. Faktem zůstává, že člověk má tendenci si hrabat pod sebe. Lidé, kteří tohle odmítají, jsou ve skutečnosti velice vzácní. Cynikové dokonce tvrdí, že tu byli nebo jsou jen proto, že jim nikdo nenabídl jejich skutečnou cenu nebo se je nepokusil uplatit tím, po čem touží.

Nicméně u covidu ty linie organizované činnosti jsou zcela zřetelné. Všimli jste si, jak efektivně z mediálního prostoru zmizeli odpůrci očkování? Jak najednou všechny státy jednají jako na povel? Říkáte si, ale to je dané jasným názorem podloženým vědou, proto státy jednají stejně. Považujete jednotné míry za rozumné a vědecké? Ano? Tak proč jejich prosazení trvalo značnou dobu? Proč například jízda vpravo nebyla prosazena v Británii, přestože by bylo navýsost rozumné jezdit stejně jako ve zbytku Evropy? Je to zřejmé, státy mají své lišící se zájmy a skupiny, které ty zájmy prosazují, a politika je uzavírání kompromisů mezi nimi. Ale u covidu? Čáry máry fuk a všichni jako na povel to stejné, liší se to jen mírou iniciativnosti místních zmrdů. Když se pokusil vzdorovat Lukašenko, tak se z něj stal nepřítel číslo jedna a čelil pokusu o převrat. Nebo třeba mediální arciďábel Putin. Pořád mluví o tom, jak nebude nic povinného, žádné zákazy. Ale jeho vlastní úředníci nařizují pravý opak toho, co říká. Jak to, že se nebojí diktátorova trestu? Zvláštní, že?

Kdo to teda organizuje?

Obvykle v této souvislosti bývá použit argument, no tak mi teda řekněte, kdo to organizuje? Po logicky následující odpovědi, že to z pozice pěšáka nelze vědět, je celá záležitost uzavřena jako nesmysl. Pak tito moudří lidé jdou do nákupního centra a přes jeho zjevnou organizovanost neví, kdo zařídil, aby regály byly plné, aby zboží bylo rozmístěno tak nebo onak, což jim nijak nepřekáží v nákupech. Není nutné znát organizátora, abychom poznali, že něco je organizováno. U covidu zjevně byly sladěny zájmy silných skupin a je v zásadě lhostejno, kdo je prvotním hybatelem celé akce. Klíčové je rozpoznat, že to není v našem zájmu. A zejména si klást otázky a vyžadovat na ně odpovědi. Nenechat se odbýt, že tomu nerozumíte. Už jenom fakt vynucení tohoto komunikačního stylu, kdy zmrdi budou nuceni vysvětlovat, znamená oslabení jejich propagandy založené na strachu. Protože lež pod palbou věcných otázek nemá šanci obstát. Mírná ovce je vlku po chuti a svou svobodu získáte jen v boji.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*