Vůlí lidu
Sdílet článek:

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Po nehodě prezidenta Pavla jsem tuto glosu nechtěl zařazovat. Prezident se zranil na motorce na uzavřeném okruhu v malé rychlosti při nácviku jízdy v terénu. Nedávno se zranil při nácviku střelby. To bych to mohl odkládat do nekonečna. Zranění z motorky nejsou naštěstí vážná, takže popřejeme panu prezidentovi rychlé zhojení a jdeme na to.

Pan prezident Petr Pavel (PPPP) se v úterý při besedě s občany v Pardubickém kraji vyjádřil, že by podpořil, aby mládež mohla volit od šestnácti let. Prý mají mnohem víc informací, než měly generace před ní.

Kdepak na tomto byl? Více informací možná mají, ovšem z jakého zdroje. Všelijací kejklíři z neziskovek a pofidérní seskupení jsou všechno možné, jen ne zdroje. Kritické myšlení to naopak zabíjí. Netýká se to samozřejmě všech mladých lidí. Někteří jsou skvělí, a smekám před nimi.

Naše generace (60+) si kdysi musela jiné zdroje pracně vyhledávat, naučila se číst mezi řádky a takto si intuitivně vybudovala skutečné kritické myšlení.

Samozřejmě, zase ne všichni, ale tak už to na světě chodí.

PPPP také jaksi v humorné vložce – není přece žádný suchar – naznačil, že naopak někteří dospělí by volební právo mít neměli. Asi ti, co ho nevolili.

Nesmál jsem se.

No, nechme toho.

PPPP vždy na správné straně. Před prezidentskými volbami jel do Maďarska, jak pravil v přenosu ze svého auta. Vida, řekl jsem si, to je pokrok, jeden za premiérem Orbánem. Vzápětí mé nadšení schladil: „Jedu za opozicí.“

PPPP podporuje LBGT.

Podporuje Green Deal.

A migraci.

A samozřejmě je pro EURO.

Jen mě tak napadá, jestli je PPPP schopen taky se někdy postavit proti proudu? Říct něco, co není tak úplně v souladu s jedinou pravdou. Jako voják by měl být srdnatý.

Respektuji výsledky prezidentských voleb. Jenomže když pan prezident promluví, vzpomenu si na film Anton Špelec ostrostřelec. Tu větu, v mírné parafrázi, z hlavy nedostanu:

„Pan prezident Petr Pavel je vůl…(í) lidu zvolen!“

Věc PPPP bych zakončil větou z románu Kurta Vonneguta Snídaně šampiónů: „…někde došlo ke strašlivému omylu.“ (Str.157.)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*