Z bláta do ropy
Sdílet článek:

Zpráva, že Markéta Pekarová se vydala do Dubaje s cílem zajistit dodávky plynu ze Spojených arabských emirátů, nás má zřejmě uklidnit. Což se může stát v případě, že nad ní nepřemýšlíme.


Vůbec mám v poslední době dojem, že hlavním požadavkem na konzumenta zpravodajství je preventivní vypnutí mozku.

Výpadek dodávek životně důležitých surovin z Ruska budeme kompenzovat dovozem z arabských zemí. Hurá.

Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu.

Obchod se zlým Ruskem nahradíme obchodem s monarchiemi středověkého střihu? Se státy, kde není vůbec žádná demokracie, kde moc drží dědičně absolutistický vládce, kde lidská práva nic neznamenají? Kde nikdo nedbá na podmínky tisíců zahraničních dělníků, kteří tam přijeli pracovat? Kde se za pokrok vydává, že ženy mohou řídit automobil nebo vyjít z domu bez mužského doprovodu?

To jsme si tedy v obraně demokratických hodnot opravdu vylepšili skóre.

Může mi někdo říci, čím se tyto státy liší od toho zlého Ruska?

Nejsou dokonce ještě horší?

Kdybyste si mohli vybrat, kde žít, kterou z těch zemí byste zvolili? Čím je jedna lepší než druhá?

Ano, Rusko teď zahájilo válku na Ukrajině.

Ale ze zpráv o dění na Arabském poloostrově vím, že tam proběhla vojenská intervence v Jemenu. Nechci soudit, dění tam nesleduji, je to daleko, možná to byl nějaký opodstatněný vpád do cizího státu. Co tomu říkají Jemenci jsem nezjistila.

Mimochodem, označení té vojenské akce je “operace”.

PS. Aby mi bylo rozuměno, nejsem proti dovozu ropy a plynu z Arábie. Ale mohl by někdo vysvětlit, v čem je to lepší než obchod s Ruskem?

Monika Čírtková

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Z deště po (islámský) okap

  Ano, závislost na (bílém, slovanském, kulturně blízkém) Rusku se pokoušíme vyměnit za závislost na (po 1400 let k nám nepřátelské) náboženské totalitě. Která je kulturně, hodnotově i způsobem života naprosto neslučitelná s tím co máme tu…
  Ještě víc mne však zajímá, proč (náš úúžasný spojenec) Biden letos na jaře (leden) zaříznul plynovod z Izraelského pole Leviathan do Evropy. Že na to americké (a tím žádné) banky nedají úvěr. Se směšným zdůvodněním, že Evropa stejně přechází na Green deal a žádnej plyn potřebovat nebude, neb je ekologicky fuj. Jo, těsně před válkou to bylo.
  Proč, co myslíte?

   • Tak Rusko zařadilo Česko na seznam nepřátelských zemí. Ani se není čemu divit, po tom, co naše vlády vůči Rusku předvedly. Ve vztahu k vládě a zřejmě i k Vám tedy Rusko nepřítelem zřejmě je. Ale já jsem Rusku nic neprovedl a ono mně zatím taky ne. Větším nepřítelem, alespoň ekonomicky, je pro mě Německo, které mi prodává plyn a elektřinu za několikanásobně vyšší ceny, než za jaké je od Ruska (a od ČEZu) nakupuje.

 2. Aeoální protiakismetické opatření proti boot botům organického mechanického. Cenzůrie inkvizic konqisty ombecilů. A je to venku. °!° °!° ctrl

  mario
  Az neuveritelne s akou rychlostou to zaviedli. A tie davky vyrazaju dych. Sa priznam, ze hodiny mi spadli zo zdi. Keby u nas na Slovensku zaviedli univerzalny kredit 400€ v zaklade, a dalsich 300 na dieta, ako to maju v UK.. Tak 85-90 % zamestnancov hodi na to vidle. A vsetci maju 10 deti. Slovami klasika…to mi nevychadza

  4OdpovězKvě 7, 2022 0:57
  takto nelze
  Návštěvník
  takto nelze
  To nejsou zaměstnání tvorby hodnot všem ale sprint pro workoholiky do padnutí soutěže likvidace konkurence i za cenu sebezničení. Jak jinak. Kryplové pro kryply, ostatně čt orwell jede soustružníky na 3 000% od založení s podobnými fachidiotickými workoholiky jedno oborů – zdroje jsou. A nedivte že že slabomyslní memoráci diplomovanců a tam zeman může mít pravdu s tím že polovina národa je debilů, odkývou každou “soutěž nenažraných budulínků deviace nepředstavitelného hladu budulínků trhu, mamona.

  A neaktualizovatelný boot bot brutopýr co mu zateklo pod kryt na smeťáku a patrně ho nějaký lotr vrazil do sítě si protroubl sebou edici gramatika vyhozeného slabikáře pominutého tiskaře s bossingostalkingovým hulvátským kádrováním výheka do sálů asi na akustiku a dozvuk do sálů pomlčel a čárek na pět řádek s dvěmi prázdnými. :-))) howgh
  https://www.youtube.com/watch?v=C5IJ1uXxywA

  0OdpovězUpravKvě 7, 2022 8:42

 3. Ano to jste napsal hezky zatím…
  Ono ještě na Vánoce 1967 mělo hodně Čechů Rusy za bratry…
  A jak to nakonec dopadlo všichni víme…
  Ukrajinci také jistě věřili, že je Rusáci nenapadnou, ale místo toho nyní Rusáci mučí a vraždí ukrajinské civilisty včetně bezbranných starců, hromadně znásilňují ukrajinské děti a ženy a doslova plení ukrajinské vesnice, kradou úplně všechno včetně splachovacích záchodů, spodního prádla či traktorů…

  Tohle arabský svět našim slovanským bratrům Ukrajincům nedělá.
  Proto se jedná o logickou alternativu čím nahradit krvavý plyn z Ruska.
  Je nemorální dále využívat plyn, který je potřísněný krví umučených ukrajinských žen a dětí.

  Rusko je mnohem horší než Islámský stát, neuznává naše hodnoty, naši demokracii a hlavně naší civilizaci a kulturu, pohrdá lidskými právy a svobodami, Rusák pohrdá, tím jak žijeme, pohrdá vším co jsme vybudovali.
  Rusko zná jen brutalitu a barbarské zvířecí metody.

  Nepůjdeš s námi ,tak tě uvězníme, znásilníme , umučíme, to je ruská respektive putinovská mentalita.
  Stačí se podívat na to, jak končí veškerá ruská opozice proti Putinovi…
  A proč je Rusko horší než Islámský stát, protože má bohužel jaderné zbraně…

  Rusko je největší hrozbou pro nás jako pro lidskou civilizaci.
  Můžeme skončit jako Západořímská říše, budeme kompletně zničeni barbary, tak jako barbaři a vandalové zničili vyspělou západořímskou říši, tak Rusáci zničí naši civilizaci naši kulturu a naše životy.
  A opět se svět vrátí do středověku do ruského středověku, kde bude vítězit nelidská zvířecí brutalita, protože Rusák se neštítí vůbec ničeho.

  A bohužel to poznají i ti co se dnes Rusáků zastávají. Až jim po zuby ozbrojený Rusák zaklepe na dveře, vyrabuje celý byt a znásilní mu ženu a dcery.
  Koneckonců to už tady Rusáci dělali v 45´… a od té doby se u nich nic nezměnilo…

  • Pane kolego, my tak skončíme jako ta západořímská říše….několik čísel…EU v r. 1980 produkovaly 31% celosvětového HDP 1990 už jen 29 % HDP, r. 2000 25% HDP, a 2015 jen 17% HDP

   USA 1980 = 25% HDP (přesněji 24,7), 1990 téměř stejně, 2000 = 23,5 2011 = 19 % 2015=16% hdp …..navíc USA mají z 80% v hdp služby, tedy nevýrobní ekonomiku a jsou velice závislí na okolním světě, aby to fungovalo. Svět mnohé vyrábí a Usa s tím obchodují atd…
   HDP světa hlavní hráči….rok 2018 USA = 15,2 %, Čína = 18,7 % a už i Indie = cca 8%

   Pokud nadměrně budeme sankcionovat Rusko, tak se to asi obrátí proti nám….mimo tzv. zvolna upadající Svobodný svět ….asi 40 zemí, nikdo další Rusko nesankcionuje. Prostě Nikdo….toho bysme si také mohli všimnout….

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*