Za Českou televizi v mobilu opravdu platit nebudu
Sdílet článek:

RICHARD NÁDVORNÍK

Tak jsem si přečetl, že borci z naší skvělé vlády už opravdu nevědí kudy kam a budou skutečně chtít televizní a rozhlasové poplatky z každého mobilu. Se mnou nepočítejte.

Připadá mi to jako zpráva z jiného světa a také že je. Ze světa nadlidí, kteří vědí, co je pro mne dobré.

Televize i rozhlas byly možná kromě svých porodních let (zase tak starý nejsem) vždycky ideologickými nástroji par excellence, celá shora uvedená definice veřejnoprávnosti je oxymoron. Aktuálně se hlavně v covidových letech k permanentní ideologii znovu (po delší době) přidaly zásahy s cílem prosazení jediného správného názoru. Namátkou třeba privatizace vysílání Českého rozhlasu biochemikem Konvalinkou, nekončící cenzura zakladatele Zdravého fóra Jana Tománka, eliminace Jindřicha Rajchla z debaty s covidobijcem Petrem Šebem apod.

Člověk si samozřejmě může o dotyčných myslet, co chce, ale že by se jim dostalo rovného přístupu ze strany „veřejnoprávních“ médií, to si snad nemyslí nikdo.

A i člověk, který se snaží si zachovat odstup a kriticky posuzovat situace nastalé, vidí velice dobře, že veřejnoprávní média jsou prostě v dlouhodobé těžké krizi objektivity. A trvá to roky. Rajchl nebo Tománek mají asi tak stejnou šanci, že se objeví na ČT1 nebo v rozhlase, jako Havel v roce 88. Pochopitelně budou také stejně objektivně vykresleni. Veřejnoprávní média jsou tedy využívána výhradně k zneužívání. A ne nutně jenom politickými stranami. Jedná se svým způsobem o stát ve státě a opravdu si nemyslím, že mám povinnost tohle platit. To by na mne také za chvíli mohla vláda uvalit povinnost předplatit si Respekt.

Jediné korektní řešení celého televizního nebo rozhlasového vysílání jsou kanály pro diváka zdarma, což jsou v zásadě reklamy prokládané nějakým filmem, nebo pochopitelně kanály placené. Moc by mne zajímalo, kolik poplatníků by bylo ochotno platit za debaty pana Moravce nebo Stardance řada 135. To by byla zpětná vazba, kterou Česká televize opravdu potřebuje!

Takže děkuji nechci. Téhle pitomosti se vyhnu, i kdybych měl všechna telefonní čísla, která platím, převést třeba na …

blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. prosím o návod, jak neplatit ČT a ČR a to včetně telefonu či počítače, moc děkuji (důchodce)

  2. Televizor nemám a nechci a sledování pořadů ČT jakýmkoliv způsobem se aktivně bráním. V zájmu duševní hygieny. Pevně věřím, že se najde způsob, jak prokazatelně učinit (služební) telefon nezpůsobilým přijímat vysílání ČT.

  3. Nyní musíme téměř všichni být souzeni za vraždu, protože skoro všichni máme dostatečně silné ruce, abychom někoho uškrtili. Téměř všichni taktéž máme chytrý telefon, který je schopen přijimat vysílání veřejnopráví televize ČT.
    Já jsem tuhle zvrhlou logiku nevymyslel, vymyslela jí naše elita v zákonodárných sborech této země.
    Možná se za to stydí, ale doma a potají.

  4. Kdy naše věrchuška nařídí platit dálniční poplatky všem, kteří po dálnicích sice nejezdí, ale jezdit mohli, protože jejich auta jsou k tomu způsobilá?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*