Za plyn se bude platit už jen v rublech!
Sdílet článek:

Tak za plyn se bude platit už jen v rublech. Teď se ukáže, jakou má Západ sílu a jak si stojí za svým. A ukáže se pevnost Německa. Nicméně, v obou případech je to pro Západ obrovská rána. Pokud budeme dále kupovat energie, nově tedy za rubly, znamená to ústupek z principů (nebo z toho, co se nazývá principy), o nichž od začátku války na Ukrajině představitelé západních zemí mluví. A pokud se skutečně od ruských energií odstřihneme, bude to znamenat obrovskou ránu pro naši ekonomiku.


V obou případech bychom měli poděkovat všem, kdo po léta vnášeli virus sebevražedné iracionality do celospolečenské (a následně politické) debaty kolem energetické politiky; všem, kteří lobbovali za odchod od vlastních fosilních paliv a od jádra; všem, kteří dělali zelenou propagandu. Všem environmentalistickým antienergetickým štváčům, počínaje klimatickými záškoláky, až přes Hnutí Duha nebo Děti Ze Mě, nebo bůhvíjaké, až po Nebinárního Alžbětka, které se na podporu bezuhlíkové energetiky tu a tam přilepí k silnici. Všechny tyto osoby a organizace jsou ve své pravé podstatě pátou kolonou Ruska. Proč? Protože jejich dlouhodobý nátlak zlikvidoval racionální základy naší energetiky. Učinil nás závislé na ruském plynu. A učinil nás slabé. Já jsem si jistý, že mnohé z nich ve skutečnosti skrytě platí Rusko, stejně jako v 80. letech platilo západní organizace za jaderné odzbrojení.

Zaslouží si plivnutí do obličeje. Protože jsou to oni, kdo myšlenkově, morálně stojí za celkem zásadním poklesem životní úrovně, který nás po opuštění ruského plynu čeká.

I kdybychom se totiž vzpamatovali a začali jakousi racionalizaci energetické politiky, což znamená naprostý odklon od parazitních, tzv. obnovitelných zdrojů, radikální důraz na jadernou energetiku (ČR naštěstí patří mezi země, které si to mohou dovolit), a hlavně pokračující těžba uhlí, bude trvat velmi dlouho, než se podaří systém nasadit zpátky na koleje.

Luboš Zálom

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Souhlasím s autorem, že za současnou energetickou krizí stojí „enviromentální energetičtí štváči“. Ale nemůžu si pomoct, silně jim konkuruje i autor „štvaním“ proti ruskému plynu.

  2. Souhlasím s panem Vajem. Co se týká evropské orientace na ruský plyn, bylo to řešení z ekonomického hlediska zcela racionální. A je třeba si uvědomit, že politika byla je a vždy bude uměním možného. Kam vede přehnané zatahování ideologie do politiky a potažmo ekonomiky, můžeme názorně vidět na příkladu Severní Koreje.

  3. nejen na ruském plynu,ale na všech surovinách byla evropa závislá odjakživa-hlavně ta východní a díky tomu jsme taky byli ušetřeni multikulti obohacování

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*