Zatím do nás nestřílí
Sdílet článek:

KAREL PETŘÍK

Fotografie policistů s rukou na pistoli snažící se tak vnutit svou zvůli řidiči sedícím v traktoru mnou, a jistě nejsem sám, otřásla. Jestli platí stále, že jaký pán takový krám, je nejvyšší čas vyměnit vládu, než do nás začnou ti, co nás mají chránit – střílet. Ti co se neobejdou, při řešení drobností bez ruky na zbrani by ji měli odevzdat, a pokud v nich plane chuť si zastřílet po lidech, mohou si jít jako žoldáci zastřílet na Ukrajinu. Pro vládu, prezidenta a část naší liberální společnosti budou hrdinové.

Nevím, co by čekalo myslivce nebo nějakého neprovládního majitele legálně držené zbraně, kdyby po ní sáhl proti někomu, bez toho, že by byl ohrožen jeho nebo jiný život. Nevím, zda si státní policie schválně vychovává takové ostré hochy. Asi ano, protože na fotce jsou s rukou na pistoli, proti jednomu traktoristovi hned dva.

Že mi v 89.roce neupadla ruka i s klíči. Já hlupák si tenkrát myslel, že koncem vlády jedné strany a svobodnými volbami dojde k zamezení praktik státní zvůle. Každý převrat s sebou nese naději na zlepšení situace. Naši dědové si v roce 1948 pravděpodobně také mysleli, že začínají lepší a spravedlivější časy.

Dopadlo to stejně jako ve Francii, kde pod hesla VOLNOST, ROVNOST BRATRSTVÍ, brzy postavili GILOTINU! Bolševická představa o volném dýchání, zas pro mnoho Rusů skončila v gulagu nebo u zdi.

Naši policisté nehledí do historie, ale na svého ministra. Proto by měl antikonfliktní tým na demonstracích u nás řešit především labilní policisty, protože pár přemotivovaných jedinců snadno změní náš vztah k policii, která nám má pomáhat a chránit. Přes to, co policie předvedla si myslím, že většina z nich vidí co se u nás děje a dokáže použít svůj mozek. Také mají rodiny, staré rodiče, kočky a psy, chaty, chalupy, a starosti s tím vším. I oni musí vidět, že nás všechny vláda vede do katastrofy, možná i té válečné, a je jedno v jakém jdeme pořadí. Možná naivně si myslím, že i jim víc záleží na našem společném přežití než na přáních Bruselu, a že nejsme nepřátelé.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (70 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Oni to vidí a ozývají se: zatím tiše a slušně. Je otázka času, kdy otočí a přidají se k demonstrantům, protože tahle vláda je buzeruje – a na druhé straně nemá takový represivní aparát, jako měli komunisti.

  2. Vystřelí jednou a budou velice hořce litovat. Padnou všechny zábrany i myslivců je víc než fízlů a rozzuřený dav pár ostrostřelců nezastaví.
    Vojáci nebudou, nebo se vrátí z UK bez rukou a nohou, nikdo se za vás nepostaví.

    Přemýšlejte policajti, dokud máte čas…

  3. H.D.Tak ono stačí mít miliony dobŕe vycvičenych a zaplacenych pŕíslušníkù třeba v RF OMO,a ten lid uż ví co má dělat.Dobře na 12 hodinovych směnách budovat válečnou mašinérii i kdyby nechtěli.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*