Ze Slovenska po postřelení Fica: Práce neziskovek a médií
Sdílet článek:

PL

Tak dlouho dělali svými kecy ze slovenského premiéra hrozbu pro demokracii, až jeden idiot uvěřil, že je Frodo Pytlík a má za dobro bojovat. I to zaznělo po atentátu na slovenského premiéra Fica, který byl těžce postřelen na náměstí v Handlové. Část viny si podle mnohých musí připsat neziskovky a média, které tento narativ dlouhodobě šířily.

Podle politiků, kteří se řadili spíše k Ficovým oponentům, je odsouzeníhodný čin důsledkem „rozdělování společnosti“ a „nevraživost a agresivity“.

V tomto duchu se vyjádřil například český prezident Petr Pavel, nebo premiér Petr Fiala.

Jiní ale připomínají, že střelba na ministerského předsedu časově navazuje na velmi agresivní rétoriku opozice a rovněž některých politiků a aktivistů ze zahraničí.

„Nemám dost informaci, podle mne je to důsledek nenávistné kampaně, opozice, zejména progresivců, mimovladek a jejich médií vůči vládě. Tak se někdo nechal tou kampaní přesvědčit ze Fico je hlava mafie co ničí Slovensko a šel to vyřešit,“ říká pro ParlamentníListy.cz bezpečnostní analytik Milan Žitný.

I další dodávají, že střelba může být výsledkem „fanatismu lepšolidí“. Tito lidé důsledně dělí svět na dobro a zlo a slovenský premiér jednoznačně patřil do druhého z těchto světů. „Udělali z něj svými kecy „hrozbu pro demokracii“ a pak stačí jeden idiot, který se považuje za Frodo Pytlíka a chce být bojovníkem za dobro,“ padlo také na sociálních sítích.

„Vyvolávání vášní působí dlouho jako hra, a pak se to stane,“ komentoval předseda České stomatologické komory Roman Šmucler s přáním šťastného uzdravení.

A Jana Volfová z ČSSD se rovnou vyjádřila, že „tohle je výsledek mediální práce pravdy a lásky“.

 

PL

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Přesně, nedaj pokoj, to samý u nás. Milion chlívek, další pomatenci. Přeju panu Ficovi aby to zvládnul. Je to správnej chlap.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*