Zelení zaslepenci jsou úplně mimo realitu
Sdílet článek:
Europoslanci z výborů pro hospodářství a životní prostředí schválili usnesení, které má zablokovat přijetí takzvané taxonomie, tedy dočasné označení jádra a plynu za ekologicky čisté zdroje energie.

To vše v okamžiku, kdy Evropa zoufale řeší, zda bude mít dostatek energií.

Zvláště zelení a socialisté se snaží přesvědčit kolegy z ostatních skupin, že podpora plynu a jádra bude pro životní prostředí škodlivá a nepřispěje ke splnění klimatických cílů unie. „Velké vítězství pro životní prostředí!“ komentoval na twitteru výsledek hlasování výborů francouzský europoslanec z frakce zelených David Cormand.

Když to čtu, tak mám pocit, že jsem se zbláznil buď já, nebo naopak zmínění zelení a socialističtí europoslanci. Sebevědomě si dovolím tvrdit, že já k psychiatrovi nemusím.

Čtu totiž i spousty jiných zpráv, které se v posledních týdnech objevují. Budu citovat jen pár titulků, které na mě vyskočily na nejrůznějších serverech:

Elektřina pro domácnosti zdražuje i na šestinásobek; Naděje pro Evropu? Izrael pracuje na zpřístupnění svého plynu; Česko má plán, jak si umést cestu ke katarskému plynu; Evropa letos výrazně zvyšuje dovoz uhlí z JAR; Přerušení dodávek plynu z Ruska bude skutečná katastrofa pro Německo i EU; Nedostatek elektřiny a výpadky už za tři roky. Bez uhlí se Česko stane závislé na dovozu; ČEZ zdražuje, cena elektřiny se zvedne až na dvojnásobek; Německo chce vozit kontroverzní uhlí z Kolumbie; Hrozí energetické blackouty? Vyhlídka horkého léta děsí odborníky

Šíleně vysoké ceny a navíc strach z nedostatku plynu či elektřiny. To jsou reálné problémy a hrozby, jimž nyní čelí Evropa, ale vlastně celý svět.

Zjevně až na některé europoslance. Ti jásají nad tím, že plyn, který všichni horečně shánějí od Kataru, přes Izrael, Alžířsko, USA a nevím, kde ještě, nebude podporován. Stejně tak jásají nad tím, že nebude podporováno jádro, i když je jasné, že spousta zemí se bez něj nedokáže obejít.

Co tito lidé chtějí? Tvrdí, že energetické úspory a obnovitelné zdroje. A zjevně je vůbec nezajímá, že obnovitelné zdroje vyrábějí pouze tehdy, když počasí dovolí. Nezajímá je ani to, že energetické úspory jsou sice obecně samozřejmě správná cesta, reálně ale podle všech modelů spotřeba elektřiny naopak výrazně poroste. Mimo jiné i kvůli elektromobilitě, kterou ti stejní lidé tlačí taky.

Jestli oni to spíš netlačí kvůli dotacím, které na všechny ty OZE a elektromobily štědře schvalují. Každopádně je jejich konání už regulérně nebezpečné. A musí se to říkat nahlas.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*