Alternativa z vládnoucí kasty Nicolas Schmit




Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Stávající komisař práce a sociálních záležitostí Nicolas Schmit je kandidátem evropských socialistů (PSE-S&D) na post příštího předsedy unijní Komise, novinám La Stampa prozradil své programové vize příštího vládnutí. V Evropě zažíváme přímo demokratické orgie, po ruských volbách sovětského typu, jak vysvětlil mainstream, je lucemburský socan úžasnou demokratickou alternativou Leyenové, přitom si nikdy nikdo žádného rozdílu mezi Leyenovou od lidovců a lucemburským socanem nevšiml. Frakce evropských socialistů v dnešním parlamentu čítá 144 poslanců ze 705, ve frakci jsou zastoupeny německá SPD, silná španělská PSOE, rakouská SPO atd. Předpokládá se, že váha socialistů v příštím parlamentu o něco málo klesne, ale spolu s lidovci a liberály s největší pravděpodobností budou Evropě dál diktovat. Pokud Schmit něco prozradil, pak to, že bída unijního vládnutí potrvá ještě další čtyři roky, a to budeme šťastni. V Lucembursku se nic nevyrábí, výroba čehokoliv se kvůli uchování environmentálních parametrů netoleruje, funkcionáři ministerstva zemědělství dávají na party po jednání unijních komisí občas k dobru, že čtyři ministerští úředníci připadají na jednoho zemědělce, a s touto zkušeností mají odvahu vést Evropskou unii.

Schmit v italských novinách mluvil o jakési kapilární imigraci do Evropy, což má mít centrální význam pro vylepšení evropské konkurenceschopnosti v průmyslu. Tvrdil, že Unie musí pokračovat v Green Dealu a investovat do osvěty. Podle Schmita se musí investovat i do výroby a do nových zařízení a čelit nekalé čínské konkurenci. V Evropě je třeba využít kvalit dobré pracovní síly, která sem přijde s ekonomickou imigrací, evropská populace stárne a dnes v Evropě není dost kvalifikovaných lidí. Hlavně neříkat, že Evropa nepotřebuje imigraci. Podle Schmita i Orbán se vyslovil pro ekonomickou imigraci z Asie. Schmit ignoruje rozdílné chápání pojmu, jiná je cílená imigrace malých skupin odborníků a jiná organizovaná masová imigrace, jak ji požaduje Schmit, která se v Evropě aplikuje už pětadvacet let a která dovedla Evropu do krizového stavu. Schmita znepokojuje představa, že by mohly v EP posílit pravicové strany, jak naznačují průzkumy. Schmit tvrdí, že euroskeptické politické síly nemají žádné dobré vize.

Evropský parlament zvolí jednou za čtyři roky evropskou vládu a to je asi jediné, co má nějaký význam. Politicky není Evropský parlament žádným článkem demokratického rozhodovacího procesu evropského lidu, protože v civilizačně variabilní Evropě je celá EU sama o sobě tautologií a nástrojem ujařmení a likvidace evropského člověka. Ovšem absurdně ani v samotném EP chápaném jako shromáždění 700 lidí není možná demokratická volba, protože procesní mechanismus ji rafinovaně znemožní. Na prvním místě zde platí parafráze Wittgensteinova výroku o liberalismu, demokratický proces je možný jen ve skupině lidí, kteří mají podobné politické zvyky, kromě jednoduché angličtiny a diet poslance EP nic nespojuje. V klíčovém aktu volby předsedy Komise prakticky rozhodují pouze čtyři největší země, které obsadí polovinu poslaneckých míst. Převodní mechanismus přes parlamentní frakce roli velkých zemí ještě umocní, např. v 140členné socialistické frakci mají téměř polovinu němečtí, italští a španělští socialisté, ostatních 23 stran je početně bez vlivu. Podobně u lidovců, daleko nejsilnější německá CDU s pár spojenci dominuje celou parlamentní frakci.

Nicolas Schmit se o post v příští Komisi nemusí obávat, něco se na něj určitě dostane, protože mediální mlha o pravicovém nebezpečí je propagandistickým manévrem vládnoucí kasty. Sice významné populistické strany si dost polepší, ale vládnoucí mainstream už stačil znormalizovat některé centristické pravicové strany. Francouzská RN Marine le Penové a německá AfD podle průzkumů významné navýší svoje mandáty, RN o deset mandátů, AfD o šest, Wildersova holandská pravice, která v dnešním parlamentu není zastoupena, by mohla dostat devět mandátů. Celá populistická frakce (ID) naroste z dnešních 59 mandátů na 81, je jasné, že tyto počty strukturu rozhodování v EP nezvrátí. U frakce konzervativců (EKR), kam patří Meloni a polští konzervativci PiS, se odhaduje, že si polepší ze 68 na 76 mandátů. Strana Giorgii Meloni FdI si polepší o deset poslanců, ovšem na úkor skutečně pravicové Salviniho Legy. Tedy obě tyto pravicové frakce, které se neshodnou v tom základním, což je míra euroskepse, si přijdou podle odhadů na 22% mandátů. Evropskounijní vládnoucí kasta určitě zvolí nejjednodušší řešení, které se jí nabízí, tj. pokračování dosavadního vládnutí bloku lidovců, socialistů a liberálů, tento blok v prognóze dostane 55% poslaneckých mandátů.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*