Andore Šándore, tohle jste podělal
Sdílet článek:

Co je na tom ale hrozné? Že, lidé opravdu začínají psát a mluvit opatrně a doufají, že jim ostatní budou rozumět. Jsem zásadně proti takovému pokrytectví a srabáctví.

Včera se všude objevovaly pozvánky na konferenci, velmi důležitou bezpečnostní konferenci, a lidem už vstávali vlasy na hlavě hrůzou. Když vás pozve  bývalý generál tak už vidíte, že je třeba si ho pustit a vyslechnout. Přiznám se, že mi vyrazil dech. Čekala jsem všechno, ale obchod na konferenci ne.  Naprosto si odrovnal pověst a nevím proč tohle vlastně dělal. Nebudu rozebírat konferenci, tu si může každý poslouchat sám, protože já to už slyšet nechci.

Doufali jsme v informace a dostalo se nám obchodní nabídky. Dozvěděli jsme se, že máme mizerné zabezpečení před válkou a byla nám nabídnuta jakási ochranná nabídka. Koupíte si úkryt a přežijete v něm pár ani, ale při atomovce je vám k ničemu. Tolik jeho obchodní nabídka. Zaujala mě, jak nám rychle nabídl, nebude válka, dáte si do něj víno. No a tím mě dostal. Je to strašné, co jsou lidé schopni udělat pro kšeft.

Nakonec zase o kšeft pro bohaté. Už vidím jak si lidi v paneláku staví kryty, nebo důchodci na zahrádce bunkry. V době, kdy hodně lidí počítá každou kačku nám Andor Šándor prodává kryt s fotovoltaikou a hajzlíkem. Tak Andore, běžte do hajzlu.

Perfektní komentář od paní advokátky Hamplové: Pokud však byl myšlen vážně obsah tiskové konference pana Andora Šándora, kterou jsme všichni pochopitelně očekávali s těmito vážnými obavami, musím říct, že jsem podobné využití situace tímto způsobem především nepochopila, a nic podobného jistě nikoho nenapadlo. Pan Andor Šandor se tímto krokem především zdiskreditoval. Tato doba totiž přináší mnoho negativního, ale jedno pozitivní – tříbí charaktery. S důvěrou lidí se zkrátka neobchoduje. Znám Andora Šándora jen z médií, přesto cítím obrovské lidské zklamání. My právníci tomu, co představovala ona pozvánka na tiskovou konferenci, říkáme „zastřené jednání“ a jednání „v rozporu s dobrými mravy“. V dnešní době je to obzvláště odsouzeníhodné. Pokud pan Andor Šándor četl reakce lidí, co od této tiskové konference očekávají, a jaké pocity v nich vyvolává, byla tu jediná možná reakce. Zrušit ji. Tedy – buď se pan generál zbláznil, nebo jsou v tom tak velké peníze, že mu to stálo za to. Kdyby nešlo o vážné věci, nazvala bych to trapasem roku.

Komentáře byly opravdu výživné, ale našlo se i pár lidí, kteří nás nabádali číst mezi řádky a dokonce nám vypsali, co by to vlastně mohlo být. Vlastně mi bylo líto této naivity, protože tohle jsem mezi řádky nečetla. My, co jsme prošli totalitou, umíme číst mezi řádky a poznáme prodejné šmejdy od vlastence.

  • Politická, vojenská a ekonomická situace v Evropě je velmi nebezpečná a nestabilní v důsledku konfliktu mezi Západem a Ruskem, který na Ukrajině probíhá ve formě ozbrojeného boje.
  • Česká republika patří k nejvíce horlivým zemím, které se na Ukrajině aktivně zapojují do vojenských operací proti Rusku.
  • Válka na Ukrajině bude dále eskalovat a zdá se velmi pravděpodobné, že se do ní přímo zapojí i armáda ČR.
  • Česká vláda, která nás do vojenského konfliktu proti Rusku horlivě zatahuje, nic nedělá pro ochranu vlastního obyvatelstva.

Co je na tom ale hrozné? Že, lidé opravdu začínají psát a mluvit opatrně a doufají, že jim ostatní budou rozumět. Jsem zásadně proti takovému pokrytectví a srabáctví. Není čas na takové kraviny. Je čas mluvit hodně nahlas a to, co si myslíte a nebát se. Strach ještě nikomu od průseru nepomohl a pokud chcete, aby se věci pohly dopředu, tak se přestaňte třepat a nenechte ty naše politiky v klidu a dejte jim najevo, že tohle je naše země a oni jsou naši zaměstnanci. Dokud si tohle neuvědomíte, nic se nezmění a pořád budete za otloukánky, kteří se třepou před fakturou za elektřinu a plyn.

ČEZ nám oznámil další zdražení, přitom má takové dividendy o jakých se mu ani nesnilo. Jeho akcionáři budou za vodou a dál se bude kšeftovat s naší levnou elektřinou prodanou na burzu, přeprodanou nám za mnohonásobnou cenu a furt se drží huba a krok. Všichni to odskáčeme a měli bychom konečně vyjít a vynutit si přímý prodej bez odírání. Tohle totiž už spoustu z nás ani nedokáže zaplatit a co bude dál? Bude na chleba? Zdraží nám vodu? Zdechneme hladem, žízní a zimou? Je to jen na nás.

MILENA DOUŠKOVÁ

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*