Biden chce vyšetřit převzetí Twitteru Elonem Muskem jako „hrozbu pro národní bezpečnost“
Sdílet článek:
Svobody slova se současní totalitáři bojí jako čert kříže. I proto zavádí různé cenzurní úřady, cenzorské úderky a na cenzuru si neváhají najímat ani dobrovolníky z řad studentů. A co víc, tajné služby dnes nesledují teroristy, ale občany s názory, které nejsou v souladu s jedinou povolenou pravdou. To plně sedí nejen na politiku v USA, ale také ve většině zemí EU.

Pluralita názorů je tedy nepřípustná a na to například na sociálních sítích dohlíží nejen umělá inteligence, ale také štědře placení cenzoři. Právě tyto cenzory vyhodil Musk z jím zakoupeného Twitteru, což se nelíbí jak eurofašistům, tak Bidenovým loutkovodičům. Twitter již opustili mnozí inzerenti – zpravidla korporace spadající pod tytéž koncové majitele – a nyní se zřejmě chystají další represe.

Americký prezident Joe Biden otevírá vyšetřování, zda převzetí Twitteru Elonem Muskem není hrozbou pro národní bezpečnost v USA. Mnozí nyní na tento krok silně reagují a říkají, že je to další krok v boji státu proti svobodě projevu.

Bidenova administrativa nedávno oznámila zřízení Dezinformační správní rady, federální agentury, která bude dohlížet a regulovat prohlášení Američanů. Odpor mezi Američany byl tak velký, že bylo později oznámeno, že plány na agenturu byly zastaveny.

Oznámení plánů přišlo v kontextu s tím, jak americký kabinet dříve spolupracoval s hlavními platformami sociálních médií, jako jsou Twitter a Facebook, na cenzuře toho, co uživatelé píší. Navíc jsou cenzurováni téměř výhradně lidé s pravicovými názory nebo s těmi názory, které se neslučují s běžně zavedeným narativem. Jedná se například o cenzuru příspěvků, kde lidé psali o Covid-19 způsobem, který není ve „státní linii“.

Technologický miliardář Elon Musk nedávno koupil platformu sociálních médií Twitter na základě toho, že je znepokojen omezením svobody projevu a zvýšenou cenzurou. Musk řekl, že chce, aby byl Twitter domovem pro volný tok prohlášení, nápadů a zpráv.

Administrativa Joea Bidena se však nezdá být z převzetí příliš nadšená. Když byl prezident dotázán, zda považuje Elona Muska za hrozbu pro bezpečnost země, odpověděl, že „stojí za to záležitost vyšetřit“.

Na tiskové konferenci položil reportér, odvolávající se na výrok Bidena ve videu výše,  otázku zástupci Bidenovy administrativy:

„Prezident včera řekl, že akvizice Twitteru Elonem Muskem by měla být vyšetřena jako potenciální hrozba pro národní bezpečnost. Můžete říct něco o tom, proč? A také řekl, že existuje mnoho způsobů, jak to vyšetřit. Jak byste to prošetřil?“

Zástupce odpověděl:  „No, včera jste slyšeli prezidenta, že bude čekat na normální proces, který probíhá s transakcemi týkajícími se národní bezpečnosti.“

Bidenův režim je nejautoritářštější v historii USA, což se samozřejmě přenáší do kolonií EU, kde můžeme také vidět stále silnější cenzurní tendence.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Ti Američani se snad zbláznili, že jsou schopni hromadně volit tyhle komunisty! Zřejmě jim chybí ta osobní zkušenost s totalitou v plné parádě.

  2. Ze treba nezminite,ze v RF kdyz nebudete hajit oficialni linii propagandy,tak Vas zbavi obcanstvi.No,jeste ze zijete v tom prohnilem zapade.To jste si urcite oddychl.

  3. Divam se kolem sebe a zadneho nevidim.Pokud ho potkam vyridim.Jinak zkuste jit ven na prochazku z pejskem,potkate treba nejakou milou pani a date zivot do kupy.Ve dvou se ta kara lip tahne.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*