Brutální teror Hamasu v Izraeli, Gazu musí obsadit Izraelci
Sdílet článek:

JAN ZIEGLER

Islamističtí fanatici z Hamasu vpadli z pásma Gazy do Izraele a zavraždili na 40 lidí. Palestinští zločinci zároveň ostřelovali izraelské území raketami. Zatímco Česko, Západ a Ukrajina tuto brutalitu odsoudili, Rusko nikoliv.

Barbarský a ničím neospravedlnitelný zločin, při kterém palestinská komanda vpadla z pásma Gazy do Izraele, kde vraždí a unáší nevinné lidi. To je mimořádně odporné. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu uvedl, že jeho země je ve válce slíbil takovou odvetu, jakou ještě Palestinci nezažili. V tom jej plně podporuji. Hamas, který ovládá pásmo Gazy, opět dokázal, že je fanatickou islamistickou zločineckou organizací s níž není možná žádná dohoda. On hlásá zničení Izraele, a nejsou mu cizí jakékoliv způsoby, jak toho dosáhnout.

Dnešním vpádem Hamas opětovně dokázal, že jakákoliv jednání s ním jsou nereálná a rovněž ztratil právo na existenci. Izraelská armáda by měla převzít kontrolu nad pásmem Gazy, protože už dále není možné tolerovat tuto enklávu, která je zdrojem násilí a teroru. Židovský stát před časem ukázal dobrou vůli, když přistoupil na zřízení samosprávných palestinských území na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy. Vlády nad Gazou se však zmocnili muslimští teroristé, kteří o mírové soužití mezi Židy a Araby nestojí. V takovém případě nezbývá jiné řešení, než je zlikvidovat. Žádná slušná společnost, která má pud sebezáchovy, nesmí tolerovat vrahy a násilníky.

Izrael už v minulosti dohodami s Egyptem a Jordánskem dokázal, že nechce nepřátelství s Araby, ale chce s nimi žít v míru a ono to funguje, když se chce. Pokud však Hamas, Hizballáh a další islamistická radikální hnutí nenávidí Židy a hlásají jejich zničení, pak musí počítat s velmi razantními následky.

Jsem rád, že prezident Petr Pavel a premiér Petr Fiala už agresi proti Izraeli rozhodně odsoudili. To je moc dobře. Stejně tak se na stranu napadeného Židovského státu postavily i USA a Západ. Také Ukrajina, která se sama brání brutální ruské agresi a čelí ruským raketám záměrně vypalovaných na civilní cíle a vraždící ženy a děti, prostřednictvím ministerstva zahraničí v Kyjevě důrazně odsoudila palestinské teroristické útoky a plně podporuje právo Izraele na obranu vlastní existence a obyvatelstva.

To, že odlišně to vnímá Rusko, které místo jasného odsouzení palestinských teroristů volá ke zdrženlivosti, vůbec nepřekvapuje.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (59 votes, average: 4,36 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Pan autor má zjevně velmi jednostranný pohled na problematiku Palestina/Izrael diky kteremu si v klidu dovolí nazývat kohokoli teroristy a dokonce navrhovat v podstatě vsechny Palestince (protože většina Palestincu podporuje Hamás) vyhladit a podporuje jejich co nejrazantnejsi potrestání.
  Pro někoho kdo nechce prijimat pouze jednostanou propaganda autora a jemu podobnych vkládám pohled z jiné strany problemu od MichalaPetr…

  Pasmo Gazy má rozlohu pouhých 360 km čtverečních, ale žije na něm 2.375 milionu lidí! Podle amerických vládních údajů jde o 6 nejhustěji zalidněnou oblast světa! Většina Palestinců, kteří v pásmu žijí, jsou potomci uprchlíků, kteří tam byli vyhnáni z Izraele, ze své půdy, ze svých domovů! Pásmo Gazy je extrémně chudé. Zemědělská půda má rozlohu pouhých 16% území. V pásmu není dostatek vody ani elektřiny, a moderní průmysl v něm nemá šanci! 80% obyvatel pásma Gazy je ve svém životě plně odkázáno na zahraniční finanční a potravinovou pomoc!

  Pásmo Gazy rozloha 360km! Hlavní město Praha rozloha 496 km!
  Pásmo Gazy počet obyvatel 2.4 milionu lidí! Hlavní město Praha počet obyvatel 1.3 milionu lidí!
  Proč Palestinci z Gazy včera zaútočili pochopíme nejlépe na tomto hypotetickém scénáři! Německo zaútočí na Česko, a vyžene všechny obyvatele Severních, Jižních, Východních a Západních Čech na Moravu, a 1.3 milionu Středočechů vyžene do Prahy. Všichni Češi budou muset žít na Moravě, a jen 1.3 milionu Pražanů a 1.3 miliony Středočechů budou muset žít namačkáni na 496km čtverečních v Praze, která bude odříznuta od většiny elektřiny a vody.

  Německo Prahu oplotí, a na zbylém celém území Čech, odkud vyhnalo Čechy na Moravu, nebo do Prahy, usídlí své nové německé kolonisty! Celkem 2.6 milionu Čechů tak bude namačkáno jako sardinky v konzervě v Praze, a budou tam muset žít celých dalších 75 let jen z milodarů, které jim bude posílat Brusel a Washington! Němci budou okupovat jejich půdu, stavět si na ní své přepychové vesnice, a čeští uprchlíci se na to budou moci z Prahy jen přes plot koukat, protože Němci, stejně jako Izraelci, je na jejich původní území nepustí! Češi ani nebudou moci z Prahy nikam imigrovat, protože je nikdo, stejně jako Palestince nebude chtít! Brusel a Washington i OSN budou přijímat rezoluce o právu vyhnaných Čechů zřídit si v Praze svůj vlastní stát, a o právu usídlit se na svém bývalém majetku a území, odkud byli vyhnáni! Rezoluce se budou kupit v diplomatických archívech, a žádná nikdy nedojde svého naplnění.

  Po 75 letech toho Češi budou mít plné zuby, a rozhodnou se, že když i Ukrajinci mohou všemi prostředky s masivní podporou Západu dobíjet území, které jim zabavili Rusové, protože na něm většinově žili Rusové, že Němce z Čech také všemi prostředky vyženou! A z Prahy zaútočí!

  A ejhle – Brusel, Washington, Berlín i Londýn – začnou ihned hromadně vřeštět, že Češi jsou hnusní teroristé, a že mají zalézt zpátky za plot do své konzervy na sardinky, do Prahy, a tam čekat dalších 75 let, a až naprší a uschne a porostou košťata! Takový je život, co je povoleno pánovi, není povoleno kmánovi, a říká se tomu americká demokracie a bruselská rovnost

  zdroj :https://www.michalapetr.com/map-1802-proc-vcera-palestinci-zautocili-a-komu-se-jejich-utok-naramne-hodi-do-karet-gargamelova-analyza/

  • No, možná byste si měl o té problematice něco zjistit, než tady začnete takhle dávat najevo svou neznalost a hloupost. Autorovi 1***!!

    • Nepotřebuji se rozepisovat, všechna fakta si můžete nastudovat sám. To byste ovšem musel chtít. Místo toho se tady na základě jednoho pochybného článku se zjevnou antisemitskou propagandou obšírně (a trapně) vyjadřujete k problematice, o které zjevně nemáte nejmenší ponětí.

     • ajaj to jste mi to bez jakýchkoli argumentů nandal…fakt husty.
      S libtardem Vaseho typu se opravdu nedá diskutovat.
      To nemá žádný smysl.

 2. Pokud se Plastelínci chovají jako zvěř, a chovají se tak již celá desetiletí, má Izrael plné právo s nimi jako se zvěří zacházet. Také za mne autorovi 1***!!

 3. Pro PF: Diskutovat nelze s hlupákem vašeho typu. Reálie a historie Izraele jsou k nalezení na mnoha místech, pak budete mít argumenty hned, já vás to tady doučovat nebudu. Jasným argumentem ovšem je, že kdybyste měl o situaci v Izraeli a na Středním východě vůbec sebemenší ponětí, nemohl byste se tady ztrapňovat tupým papouškováním propagandistického antisemitského článku. A jelikož zjevně nechápete ani význam slova libtard, jste prostě hlupák. Vaše rádoby morální nadřazenost na tom vůbec nic nemění.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*