Bude ministr Blažek za rozmluvu s Nejedlým pověšen?
Sdílet článek:

LUBOMÍR MAN

Ne, trest smrti byl u nás naposled vykonán v roce 1989, dnes se už v naší zemi nepopravuje. Hrdelnímu trestu tedy ministr Blažek unikne, ale současnému nejvyššímu trestu u nás, což je doživotní vězení, se vyhnout nesmí. Protože čin, kterého se tento ministr a politik ODS dopustil, když pět hodin strávil ve stejné místnosti hospody, v jaké se nalézal i poradce bývalého prezidenta Zemana Martin Novotný, přičemž je vysoce pravděpodobné, že během těchto pěti hodin ti dva spolu dokonce i promluvili. je tak ohavný, že jsme v tomto okamžiku nejvyšší duchovní nouze všichni a jako jeden sjednocený lid povinováni obrátit se na státní úřady a žádat je, aby konaly. Zločin, nemá-li se stát normou, musí být vypálen včas a až do kořene, protože jedině tak jej lze bez z národního těla vyloučit bez obav, že by ještě kdy měl možnost zvednout hlavu.

Nechť tedy z oblaků zahřmí a hněv lidu nechť se rozpoutá.

(Cosi, jako pociťová tresť, kterou si posluchač odnesl z vysílání ČT 24 v pátek 18. 8. 2023)

Prezident T.G. Masaryk k delegaci vojáků na Pražském hradě v prvních letech republiky: „Vždycky jsem tvrdil, že o každé věci je třeba diskutovat. Jen ať jsou spory, ale ať se bojuje s rozumem a poctivě. Vždyť jen dikuzí o problémech lze dojít k dobrým závěrům. A nikdy k nim nedospějete, když názor, který se vám nelíbí, bez okolků z debaty vyloučíte. Prohlašoval jsem: Vy jeden každý musíte snést mínění druhého“.

Lubomír Man

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*