Celkem 46 % německých fondů se zajímá o Bitcoin
Sdílet článek:

Podle průzkumu mezi více než 70 investičními fondy se 46 % fondů v německy mluvícím regionu Rakouska, Německa a Švýcarska (DACH region) zajímá o kryptoměny, jako je Bitcoin a Ethereum.

Velký příliv do tří let

Průzkum zjistil, že 88 % německých fondů neinvestuje do Bitcoinu, přičemž pouze 4 % investují do kryptoměn, zatímco 8 % se nevyjádřilo.

Průzkum dále odhalil, že 6,6 % je v pozdní fázi plánování a bude investovat již v letošním roce, což by znamenalo více než zdvojnásobení německy mluvících fondů držících krypto.

Investovat se chystá 13,2 %, ale stále tento prostor zkoumají. Zatímco 26,3 % se o digitální aktiva zajímá, ale prozatím vyčkává na další zrání. Zbývajících 53,9 % uvádí, že v příštích třech letech pravděpodobně investovat nebudou.

„Podle studie lze do tří let očekávat příliv 100 až 657 miliard dolarů na trh digitálních aktiv jen z regionu DACH“

– říká Arthur Capella z technologického think tank Mindsmith, který průzkum provedl.

Nízké povědomí o DeFi

Zajímavé je, že 33,8 % respondentů uvádí, že si nejsou jisti, zda by v případě investice do kryptoměn využili služeb DeFi, což naznačuje, že povědomí o službách DeFi je velmi nízké, přičemž pouze 14 % respondentů uvedlo, že by uvažovali o využití decentralizovaného financování.

15 procent dotazovaných říká, že kryptoměny jsou v současné době mimo rozsah jejich investičního mandátu, což se mohlo změnit s tím, že toto pondělí vstoupil v platnost zákon o umístění fondů, který umožňuje speciálním fondům („Spezialfonds“) investovat až 20 % svých spravovaných aktiv do Bitcoinu nebo Etherea.

Podle tohoto průzkumu tak letos učiní 7 % z nich a téměř polovina z nich může do kryptofondu investovat v příštích třech letech, což může při vyšším odhadu, kolik fondů může do kryptofondu z regionu DACH vstoupit, znamenat příliv prostředků ve výši téměř stejné, jako je současná tržní kapitalizace Bitcoinu.

Závěr

Německo má jedny z nejpřívětivějších regulací pro kryptoměny a vybízí speciální fondy k investování až 20 % do kryptoměn. Co myslíte, budou i ostatní země někdy následovat tento příklad, nebo se spíše budou snažit kryptoměny co nejvíce omezit?

zdroj: kryptomagazin.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*