Česká junta
Sdílet článek:

PETR VLK

Představovat  Daniela  Kaisera netřeba. Takže  ušetřím  váš  i svůj  čas  a půjdu rovnou na jeho  nový fejetonek , týkající  se  aparátu zastupujícího  ukrajinského protektora  v Praze.  Kde zřídil novou  funkci, respektive  dokonce  deset  funkcí – odbor  strategické komunikace.  Protože  vláda  prý  špatně komunikuje a nedokáže  své  skvělé  úspěchy a záměry  dostatečně  objasnit  obyvatelstvu,  které  si pak v historickém maximu myslí,  že  Fiala a jeho Obludárium  představují  tu nejhorší vládu od  vzniku České  republiky!  A  do čela  tohoto  odboru  úřadu  vlády  byla postavena  krajně  zajímavá  figura!!! Opravdu  krajně  zajímavá – asi  dosud  přísně utajený  špičkový  rétor,  kterého nám  všude ve  vesmíru budou  závidět.  Ale  dost  dalších písmen, Daniel  Kaiser  to poví  zcela  přesně:

Česká junta

 

Je charakteristické, že strategickou komunikaci vlády vůči společnosti bude mít na starosti voják z povolání. Žijeme v době, kdy si veřejnost myslí, že armádní kariéra je dobrá průprava i pro funkci prezidenta, píše Daniel Kaiser. Foto: Ministerstvo obrany ČR

Banální konstatování, že vláda (teď Fialova, ale říct se to dá u každé) špatně komunikuje, je široce používané. Nedávno ho zopakoval například prezident republiky. Avšak z banalit se mohou rodit i funkce. Příští týden nastupuje z prezidentské vojenské kanceláře na úřad vlády plukovník Ota Foltýn.

Pozice má záhadný název: vládní koordinátor strategické komunikace. Foltýn není rozený rétor a není to ani marketér nebo spin doktor, tedy nám od něj nehrozí, že by pořád vymýšlel, jak politickou pěnu dní nasvěcovat a převyprávět tak, aby měl premiér pokud možno každý den dobré titulky. Bude ale mít v gesci pro všechna ministerstva jak strategickou komunikaci, tak boj s dezinformacemi, což je po nedávných zkušenostech s manipulací internetu ze strany EU, Číny, Silicon Valley a Ruska obrat z kategorie sprostých slov.

Před dvěma lety byl Foltýn ve skupině, která vládní sestavě doporučovala vypnout proruské a „proruské“ weby. Nedávno vyhověl soud žádosti jednoho z tehdy zablokovaných serverů, že od soukromého poskytovatele bylo nezákonné takové žádosti vlády vyhovět. Co si z toho Foltýn vezme, reviduje svůj pohled? To těžko, i teď podle něj bude obavu o omezování svobody slova ze strany bojovníků proti dezinformacím mít vlastně jen užitečný idiot Kremlu.

Na tomto úřadu vlády, přesněji ve sboru poradců premiéra, nalezneme mezi jedenácti členy čtyři ekonomy, vesměs středního proudu. Tři z nich jsou tak nesmírně rozlítaní, že pro premiéra nemohou soustavně pracovat, ani kdyby chtěli. Petr Fiala nemá ve svém sboru žádného energetika, což by dnes kvůli vyjednáváním s EU byla odbornost zásadní. Nemá tam odborníka na EU, takového, který by byl otřískaný z jednání a potyček mezi českým státem a Evropskou komisí. Ale má tam odborníka na „informační gramotnost a boj s dezinformacemi“ (Miloše Gregora z Masarykovy univerzity v Brně). A teď mu na úřadě ještě vznikne oddělení deseti lidí v zásadě pro totéž. Je charakteristické, že strategickou komunikaci vlády vůči společnosti bude mít na starosti voják z povolání. Žijeme v době, kdy si veřejnost myslí, že armádní kariéra je dobrá průprava i pro funkci prezidenta.

A to se ještě ve veřejném prostoru ozývají hlasy, že tohle všechno je málo. Vznikla petice (Ceskyprostor.cz), která Fialovu vládu vyzývá, ať v boji proti hybridní hrozbě ještě přidá. Text působí jako přepis vysílání z alternativního vesmíru:

„Vyzýváme vládu ČR, aby neprodleně realizovala nezbytné kroky k obraně ČR proti hybridním hrozbám, zejména k obraně proti propagandě nepřátelských států a informační válce, kterou proti nám vedou. Jsme první na ruském seznamu nepřátel. Čelíme masivní subverzi…“ Už existující odborné týmy a občanské iniciativy je tedy třeba propojit, koordinovat, finančně založit.

Seznam petentů – mj. Jan Hřebejk, Michael Kocáb, Olga Sommerová. V některých čtenářích mohou vzbudit veselí a pocit důvěrně známého: apel, po němž nic nenásleduje. Ale teď je u moci garnitura, která je k vyslyšení tužeb těchto petentů náchylná, jako v historii České republiky ještě nebyla.

*******

Strategická  komunikace … hmmm. Boj  s  dezinformacemi … hmm. Přitvrdit! Přitvrdit a zase  přitvrdit! Hmm … radí a dožadují se známé  firmy  -Hřebejk, Kocáb, Sommerová!

Kdo není s námi, je proti nám! Už je  to tady  zase,  už je  to tady  zase! Přitvrdit! Přitvrdit!

Takže  Fiala  přitvrdil.  Strategická  komunikace =  boj s dezinformacemi!  Protože  jinak  i obecní  blázen Pepek  Vyskoč přece  betonově  věděl,  že  Fiala  vede  nikoliv  úplně  nejhorší  vládu  od  roku 1993, co  tady kdy byla  /zlé jazyky, co pamatují  + pomlouvači , co nepamatrují, ale  zkouší  nějak srovnávat, dokonce  říkají,  že  suverénně  nejhorší  od  roku  1918 a  to včetně  Protektorátu… Ale  to jsou jistě pomluvy. Jak jinak.

A na  tu strategickou komunikaci  je nejlepší  zelená  guma!!!  Věřil by něčemu  takovému někdo?

Ve  Fialalandu  je  zjevně možné  úplně  všechno.  Příště  mu  nejspíš  dají  do  pazourů  buď ministerstvo  kultury nebo  práce a  sociálních  věcí, alternativně  zdravotnictví!!! Neb možná všechny tyhle  tři  rezorty  najednou.  Plukovník  Foltýn,  když  je ten  skvělý komunikátor, co dokáže  lidem  vysvětlit, že  Fiala  slíbil nezvyšovat  daně a přesto nelhal, když je masivně  všem zvýšil!  Důchodcům jistě  snadno objasní,  že  je  Fiala a spol.  neokradli při Velké důchodové  loupeži, že  rekordní  inflace  je  vlastně  pro ně požehnáním, že  nejdražší energie  v  EU reprezentují  neopakovatelnou příležitost  zejména pro tuzemský průmysl,  že odsouhlasení  migračního paktu nám  zajistí  obrovské  výhody a přínosy, atd. atd.  Tohle  zvládne  Foltýn  nepochybně levou zadní.  Jen  se obávám, že  přesně tak,  jak  s těmi  nevhodnými  weby  na  začátku  nesmyslné  války na  Ukrajině.  Nebo  pomocí PUMLu.

Že  netušíte co je  to  PUML?  To  s e musíme  vrátit  asi tak o  40 let  zpět. Tehdy  spatřila  zkratka PUML  světlo  světa  -PryžovýUčitelMarxismuLeninicku, jinak známý  jako obuch nebo  obušek. Vlastní to nástroj  všech  cajtů,  včetně  těch  sloužících u Vojenské  policie, které  rozený  rétor  a komunikátor  Foltýn  ještě  nedávno velel.

No vlastně  PUML?  Tak  to  už  holenkové  nelze… Co jej takhle  přejmenovat  s nástupem  Foltýna  na  tu pozici strategického komunikátora na PUSK? PryžovýUčitelStrategickéKomunikace?

To je  politicky  neutrální,  nezávislé  na  režimu  či na  konkrétní  vládě,  genderově  neutrální apoliticky  korektní. A  s  Foltýnem a jeho minulostí ,  jako člověkem,  jenž  vás i mne má přesvědčit,  že  Fialovo  černé  kolečko  je  růžový  čtvereček a  jenž  ví,  že  muž  s koženou brašnou a  dezinformátoři  nesmí projet,  lze  očekávat  že  komunikaci  nebude podle  Komenského nýbrž podle  Fryštenského. Jak by  řekla moje  babička…. PUSK nám  všechno, tedy  těm co nechápeme  Fialovu a  oludárijní  velikost a rozměr  jimi  způsobeného blaha  jistě  snadno a  srozumitelně  vysvětlí. Nepochybuji  o  kvalifikaci pro  takového vysvětlování u  nového  strategického šéfkomunikítora!

Abych nezapomněl,  ta  strategická  komunikace  boj  s dezinformacemi  rozhodně  v osobě  plukovníka  Foltýna  jistě  správně  vygraduje.  Ohledně Ukrajiny  rozhodně.

Pan plukovník a  velký  komunikátor  je  totiž  v  těch jedině  a vždycky  správných  médiích, ohledně  ukrajinské  války  velmi často citován. Jako  analytik a odborník. Abyste  věděli, jak skvěle si  v analytických disciplinách  počíná,  vřele  doporučuji  zadat  do vašeho vyhledavače Heslo  Foltýn  Ukrajina….

A  garantuji  vám,  že  z překvapení  nevyjdete!!!!

Ale  Fiala má  nového  fachmana  na  strategickou komunikaci!!! Opravdového fachmana!  A my  s ním….

Věřím, že  Hřebejkové, Kocábové, Sommerové a  veškerá  ta  cháska  z pražské  kavárny  teď  vrní  blahem!!!  Takhle  si to představovali!  Přitvrdit a zase  přitvrdit! Jejich  sen splní  česká junta! A pro nás ostatní  to věru nebude žádná junda! Vážně  ne!

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Mně nejvíc pobavila petice těch kašpárků, už se začínají přibližovat úrovni proslavených Pragováků, známých to autorů slavného zvacího dopisu, který byl tak úspěšný, že sem dorazili zástupci většiny armád Varšavské smlouvy. Jen doufám, že kašpárci nebudou se svou peticí stejně úspěšní…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*