Český národ hubne na těle i duši
Sdílet článek:

PZ/VIDLÁK

Český národ hubne na těle i duši. Kromě morální bídy, finančních potíží i neustálých pokusů o rozvrácení tradičních hodnot rodiny začínáme mít i nedostatek proteinů a vitamínů. Podle nedávného spotřebitelského průzkumu nakupují takřka dvě třetiny Čechů mnohem méně potravin než loni. Týká se to především masa a zeleniny a ceny potravin obecně drtí už i střední třídu (59 procent Čechů nakupuje méně zeleni než loni, u masa omezilo spotřebu oproti loňsku 57 procent našich obyvatel). Za vším stojí podle analytiků především vysoká inflace, v důsledku které rychle klesá kupní síla domácností. 

Jsme na tom opravdu tak zle, jak vypovídají data z průzkumu?
.
Dovedl bych Vám vyjmenovat řadu lidí, kteří jsou na tom ještě mnohem hůř, než jak vypovídají data z průzkumu. Průzkum nám ukazuje jakýsi průměr. To znamená, že někdo je na tom lépe a někdo hůře. A těm, co jsou na tom bídně, opravdu nepomáhá, když se jejich situace zprůměruje s těmi, co jsou na tom ještě pořád dobře. Jestliže jsem měl k obědu kuře a můj soused neměl nic, v průměru jsme se oba ještě dobře najedli.
.
Tohle všechno tady ve společnosti je. A mluví za ně jen alternativní média. V České televizi se vyskytnou jen jako součást průzkumu, ale Václav Moravec jejich situaci nikdy nezkonfrontuje s Petrem Fialou. Mainstreamová média jsou hlavním viníkem tohoto tristního stavu, protože místo aby bojovaly za národ proti vládě, tak bojují za vládu proti národu. To se projeví. Uvidíte.
.
Premiér Petr Fiala se omluvil za selhání státu budoucím důchodcům, kteří čekají na vyměření důchodu déle, než je zákonem stanovená doba. Česká správa sociálního zabezpečení eviduje prodlení u zhruba 18 000 žádostí a mnoho lidí bude čelit sociálně-právnímu ohrožení. Napadá mě, že když se premiér začal omlouvat, je škoda, že s tím také hned skončil. Kdybyste se na chvilku vžil do role jeho poradce a chtěl mu sepsat důkladnou a upřímnou omluvu našim občanům, jak by zněla?
.
Kdyby Petr Fiala udělal tu neslýchanou věc a vzal si dezoláta Vidláka jako poradce, tak bych mu asi poradil, aby si připravil demisi, podepsal jí, sedl na letadlo a už se nevracel. Protože až se provalí všechno to, co napáchali a zakrývali, až se ukáže, co vlastně dojednal a podepsal, až se v číslech a prázdných pokladnách projeví to jeho psaní si poznámek, zatímco ho Verhofštadt mistroval, až se v domácí situaci ukáže důvod, proč ho při focení v EU postavili do kouta, tak bude mít náš Blyštivý Péťa fakt velký problém.
.
Česká televize může ještě nějakou dobu budit dojem, že je Fiala velký státník, ale až se provalí realita, Řezníček ho před rozzuřenými občany fakt neubrání. Ani armáda ho neubrání, protože vojáci jsou na naší straně. Ani policie ho neubrání, protože Vítek Rakušan se skvěle stará, aby vláda nebyla v oblibě ani u pomáhačů a chráničů.
.
Ministr vnitra Vít Rakušan nedávno v jednom rozhovoru prohlásil, že kdyby zavřel pošty v malých obcích, tak by to zabilo jeho i STAN. Neudělal to, nezabilo ho to. Také existuje rčení, že co tě nezabije, to tě posílí. Máme se tedy začít bát, že Rakušan a jeho úderný normalizační útvar K.R.I.T. teď posílí a naroste do obřích rozměrů, kdy už mu nebudou k upokojení stačit pytle na mrtvoly visící z jeho úřadu, ale začne je chtít doopravdy plnit všemi nepohodlnými a s vládou nesouznícími občany?
.
Kdyby Vítek mohl, dělal by to už dávno. Už dávno by zavíral, blokoval, mazal… a vlastně bych se u něj nedivil, kdyby i popravoval. Fór je v tom, že tak úplně nemůže. Pustit se do budování totalitního státu, to chce kromě STANařského žaludku i kus elementární odvahy. Všimněte si, jak Rakušan v poslední době zmizel z veřejné scény… zřejmě usoudil, že bude lepší se napakovat na záchraně České pošty, než se pokoušet vybudovat osobní moc.
.
Víte, my vždycky vidíme ty, kterým se to podařilo. Lenina, Stalina, Hitlera… ale nevidíme ty, kterým se to nepodařilo a skončili v base nebo před popravčí četou. Vítek Rakušan není ani chytrý jako Lenin, není ani ocelový jako Stalin, takže si myslím, že bude jako Saruman na konci třetího dílu. Pokusí se ještě nějak ubožácky škodit.
.
Minulý týden se v Senátu konal seminář „Svoboda projevu a po projevu“ pod záštitou senátorky Daniely Kovářové. Mezi hosty se objevil i právník a vysokoškolský pedagog Zdeněk Koudelka, který se ve svém příspěvku zaměřil na rozsudek Nejvyššího správního soudu z 20. ledna tohoto roku, jenž potvrdil verdikt Městského soudu v Praze, který odmítl žalobu proti tomu, že Vojenské zpravodajství doporučilo loni v únoru zablokování některých vládě nepohodlných webů. „Vypnutí vládě nepohodlných webů byl nezákonný zásah na doporučení státu, porušující ústavní zákaz cenzury,“ prohlásil Koudelka s přesvědčením, že projde-li vojenskému zpravodajství a ministerstvu obrany takové zneužívání ozbrojené moci ve vnitřní politice státu, bude se opakovat. A varoval, že soud posvětil cestu, jak formou doporučení mocenského aparátu skrze soukromé společnosti zasáhnout proti vládě nepohodlným. Není paradoxem, že nám tu vládne hrstka nechtěných, nyní u moci a všehoschopných, ale pro většinu našich občanů jsou to právě oni, kdo jsou pro jejich životy a hodnoty nepohodlní? Vážně hrozí, že tato pětikoaliční hrstka mocných všechny a všechno jim nepohodlné vypne?
.
Hele, fakt to vypnutí některému z těch webů uškodilo? Já bych spíš řekl, že jim to pomohlo. Jednak se spousta lidí dozvěděla, že takové platformy existují a jednak si zakladatelé udělali zahraniční registraci, naučili se, jak se takovému vypínání bránit, nebo jak zmírnit dopady. Mně na fejsbůku zablokovali hned první den, co jsem tam vstoupil. A víte, jak to dopadlo? Prvních pět tisíc přátel jsem měl v podstatě hned.
 .
Pokaždé, když se na mě zaměřili různí Demagogové a Manipulátoři, tak to byla reklama jak sviňa. To samé, když o mně napsali u Šafra na jeho Fóru. Sputnik už je také zpátky a je populárnější než kdy dřív. František Vrábel už musí mluvit o tom, že je zapotřebí zakázat celý Tik Tok a Telegram  a sám připouští, že ruská propaganda říká pravdu, jen je to pravda, která se našim mocným nehodí do krámu a proto je to dezinformace.
.
Vždyť je to směšné… Jen nám pomáhají. Nikdo nám neudělal tak velkou reklamu, jako Vítek Rakušan a celé jeho ministerstvo.
.
Do jaké míry je podle Vašeho názoru u nás ohrožena demokracie a svoboda projevu? 
.
Jak pro koho. Takový Pavel Řeporyjec Novotný, ten může být v klidu. Může klidně řečnit o podřezávání Čechů a nic se mu nestane. Ale zkuste jeho projev nasdílet a změnit slovo “Češi” za slovo “Ukrajinci”. To bude hukot.
.
Víte jak moc je u nás ohrožena svoboda projevu? Seděl jsem s celou řadou velmi bohatých lidí, kteří mi řekli, že nám fandí, ale nemohou nám pomoci, protože kdyby se někdo dozvěděl, že jsou na naší straně, tak jsou v Praze bez zakázek.
.
Jedna učitelka dostala šest let natvrdo za to, že řekla, že v Kyjevě žádné boje nejsou a aktivista Láďa Vrabel dostal podmínku za to, že řekl, že by se letouny F 35 daly použít na jaderný útok proti Rusku. Vždycky, když si přečtu o dalším podobném případu, tak se sám sebe ptám, jestli to cinkání na Václaváku v roce 89 mělo nějaký smysl… tedy kromě ožebračení národa.
.
Vidlák pro Prvnizpravy.cz
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*