Zvolit si za prezidenta nebo prezidentku někoho, kdo schvaluje “boj s dezinformacemi”?
Sdílet článek:

Zítra odpoledne budeme vědět. Realisticky odhaduji, že do druhého kola projde Babiš a Pavel. No a kdyby se k lidem dostala informace, kterou zveřejnilo Echo24. cz, možná by bylo vymalováno už po prvním kole.


Vlastně je docela zajímavé, jak Ukrajinci umí ve své pragmatičnosti poznat, kdo je dobrý pro jejich zájmy. Babiše vyhodnotili jako nebezpečí. Doslova v Echu: Na rizika, která by nadcházející české prezidentské volby mohly znamenat pro Ukrajinu, na svém webu upozornil v evropské příloze list Ukrajinska pravda. Podle něj sice v Česku zakrátko odejde do politického důchodu dosavadní hlava státu, která „měla sklon ke skandálním prohlášením a k podpoře Ruska“, ale zvolení expremiéra Andreje Babiše nástupcem Miloše Zemana „by bylo pro Ukrajinu špatnou zprávou“.

Škoda, že stejně nevyhodnocujeme politiky u nás. Fascinující je, že mezi favority jsou Nerudová a Pavel, kteří zastávají pro lidi tak nevýhodné postoje. Chtěli by přijmout euro – například. Což by pro nás znamenalo provázání s Evropou a zbavení se vlastní měnové politiky. Chtějí, aby ČNB zvyšovala úrokové sazby jako jediný prostředek pro boj s inflací! To je naprosto skandální, protože už by na hypotéku nedosáhl vůbec nikdo a firmy už by nebyly schopné konkurovat absolutně nikomu. Jakoby nestačilo, že musí bojovat s nejdražší elektřinou v Evropě.

Chápu, že svoboda slova je lidem jedno. Nicméně zvolit si za prezidenta nebo prezidentku někoho, kdo schvaluje “boj s dezinformacemi”, tak jak ho navrhuje vláda, je zcela evidentní schvalování cenzury a je to PROTIÚSTAVNÍ! Babiš nedostal na Nově prostor, aby se k tomu vyjádřil, ale naštěstí to udělal na více místech jinde. Odmítá to a dá se tomu asi věřit, protože v době covidu, což si Babiš za rámeček moc dávat nemůže, vláda k žádné oficiální cenzuře nepřistoupila.

K včerejší debatě musím poznamenat jedno – televize Nova to zcela nezvládla. Hlavně že si počítali čas, kolik kdo mluvil. Ale o důležitých věcech jsme se dozvěděli málo. Zajímalo mě mnohem více to, jak by se prezident postavil k České národní bance a jak by řešil podporu českého průmyslu formou obchodní diplomacie. Tam má prezident velké možnosti. Hlavně že víme, že prezidenti pojedou do nějaké zlínské školy.🙂

Tak šťastnou ruku, přátelé!

 

Eva Hrindová

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,93 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*