Chci žít v míru a nežít v kolonii
Sdílet článek:

RADKA JOHNOVÁ

Chtít žít v míru a ne v kolonii vykořisťované jakoukoli mocností je legální požadavek každého suverénního státu a jeho občanů.

Na to, abych byla “fanouškem” nějakého politika, jsem jich zažila už až moc. Ale: Jindřich Rajchl má v daném okamžiku všechny předpoklady, aby zajistil, že se současná situace může trochu pohnout. Nebojí se mluvit a umí mluvit jako táborový řečník i věcně argumentovat v seriózní debatě, posluchače nenudí, jeho projevy mají hlavu a patu i potřebný vtip. Má tým vzdělaných spolupracovníků a umí ho zorganizovat, má prostředky a je schopen a ochoten si kampaň zaplatit. Mám větší důvěru v politiky, kteří jsou za své a za národní ideály ochotni zaplatit, než v politiky, kteří si jdou do politiky vydělat. Rajchl ví, co chce, a ví, jak to udělat. A bude to ku prospěchu nás i našich potomků. Co chcete v daném okamžiku víc? Teď je čas dát mu šanci. Pak bude čas začít kontrolovat, jestli své sliby plní.

Kolegové “dezoláti” z Prahy: v neděli zdravotní procházka na Václavák. I když je nás tady “jen” 20 %, kdo nevolil současného prezidenta, tak spolu s těmi, kteří nevolili vůbec, protože si nevybrali nikoho, je nás celkem asi 200000. Pokud zvedneme svá líná těla, tak ten Václavák zaplníme celý. Jinak se s námi vláda bavit nebude. Není mezinárodní ostuda, když renomovaný The Spectator píše o Česku jako o zemi, kde je omezována svoboda projevu?

Na rozdíl od spoluobčanů ze vzdálenějších míst nás to nic nestojí. Přece nedovolíme vládě, aby se k nám chovala jako diktátor a tyran. Nechceme ani nekompetentní vládu, která jen tak mimochodem ztratí 60 miliard v rozpočtu, prostě chybička se vloudila. Jen za letošní 3 měsíce je to 166 miliard deficitu plus zmíněných 60 miliard. Vláda tedy každého zadlužila o 22 000 Kč. Dovede si někdo představit, jaký řev médií by to vyvolalo, kdyby se to stalo některé z vlád Klause nebo Babiše? To by nebylo “jen” na okamžitou demisi, ale přímo na harakiri.

Co nám před volbami slibovali? Nezvyšovat daně, dát do pořádku státní rozpočet, zabránit inflaci, chránit svobodu slova. A rozhodně neslibovali snižovat zákonné valorizace důchodů nebo vyhazovat lidi ze zaměstnání pro odlišné názory (pánové Ševčík, Drulák, David Svoboda nebo Pavel Cimbal vám řeknou více). Nechceme vládu, která nám říká, co si smíme myslet, a která nám vyhrožuje trestním řízením, pokud budeme říkat něco, co se odlišuje od jediné správné pravdy státní propagandy.

V demokratické zemi nejsme “antisystémové podvratné živly” nýbrž legální opozice. Vláda se musí bát nás, ne my jí. Tak na viděnou v neděli.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*