Chleba za stovku? Nevadí. Lidi přece můžou jíst koláče …
Sdílet článek:

Vláda nehodlá růst cen řešit. Na druhou stranu si říkám, že je to skoro dobře, protože si neumím představit, že by byla schopna a ochotna to řešit správně. Zatím to vypadá, že vybraným skupinám obyvatel pouze hodí kost v podobě sociálních dávek – které ve skutečnosti pouze prohloubí závislost lidí na státu, a navíc na tom budou zase biti lidé, kteří jsou donuceni nejen snášet vystřelené ceny, ale ještě z daní platit absurdní sociální politiku.


Ve skutečnosti existuje jen jedno spolehlivé řešení: kapitalismus.

Fiala, Rakušan a Jurečka však kapitalismus nenávidí – je pro ně tedy přijatelnější házet lidem kosti, než jim vrátit svobodu.

Aby mě někdo nechápal špatně: kapitalismus není kouzelná hůlka, jejímž mávnutím by se ceny vrátily na “správnou” výši. Nicméně pokud bychom měli racionální vládu, která by skutečně chtěla kapitalismus, ceny by dostaly šanci se postupně vyrovnat. Chvíli by to trvalo, bolelo by to, ale důležitá věc: systém by se ozdravil a neměl by nadále takovou náchylnost k podobným cenovým krizím.

Pokud se vláda pokusí ceny řešit shora a házet lidem kosti, jen se zadělává na další problémy v budoucnosti.

Fialova vláda zahájila taktiku spálené země…

 

Luboš Zálom

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

 1. https://www.youtube.com/watch?v=BQCxEiU3Zes

  Nabídky holyvůdů západních ho.not jsou čím dál více postiženými režiséry s choreografy ovšem o záměrně nechtěné nabídce realizované tragigroteskním industriálem “potěmkinových vesnic trénujících olympyjsky asi skoky na zada z višně. :-)))

  Prostě tady demokradi nemohou pochopit když vše udělali pro tržníky/úžery jistého strojku od chudých k bohatým že oni vše následně vymaří a odstraňování konkurence i takřka sebezničení. To není nic o systému synergie a spolupráce pro celek. Ale tím že si vytvořili na pracácích převis poptávky se nyní diví že jim na sankce v rusku kašlou protože si to 1. dovedou nahradit svépomocí a na „zakázanou nabídku „demokraty sankcemi se jim mohou vykvajznout protože již vzniknul trh kde to s 3? miliardami lidí tu svou poptávku bez toho aby byli škodní spolehlivě nahradí a tady jim potom nezbývá než z chudých dělat s great resetem naprosto vyexploatované zoufalce a to žádnou propagandou typu švábova „nic nebudete mít a budete šťastní nejde vzít humánně a civilizačně s pestrostí nabídky jim ve vyšisovaných bandustanech aparátků orwellova střihu z pominutých akcí typu apertheidu pandemáku zůstanou jen pot, slzy a sedření z podstaty úžerům s dráby. Nejde jim do palic že kdyby přeci byli hodní a nechali se vybrakovat že by jim mohli nabídnout na dluh cetky podobně tahajícím mlsných psů na smrad z buřta na klacku zapřažených v řeznické kárce. Opravdu mají intelektuální výkony inkvizic konkvisty pro nevděčnou odrbanou držkující holotu kdy si realita tak naprosto již nestojí a je to o systémovém lapsusu těch kteří vše zdefraudují aby dokázali s ouzkým dvorečkem retardů novodobé šlechty oligarchiády že mohou a likvidují své zapřažené nevolníky s industrializací do absolutismu v klerofeudální moc podivnými religionistycomment image trhu s lobisty pro nenažrané hrobaře lidí.
  https://www.youtube.com/watch?v=K9INZr1Mir8
  https://otevrisvoumysl.cz/corbett-report-globaliste-zverejnili-casovy-plan-zdravotni-tyranie/
  Ten konec videa je výživný na skutečné peklo „operatérů co tu ještě nebylo od píp.
  https://otevrisvoumysl.cz/jp-sears-je-klaus-schwab-nejnebezpecnejsi-clovek-na-svete/

 2. Autore, jste blázen…kapitalismus…když odpočítáte důchodce a invalidy, státní zaměstnance, pobíraše dávek, pobírače dotací, nezletilé…tak zůstane jeden jediný člověk. Když se podíváte do zrcadla, uvidíte ho…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*