Chytří hlupáci z prestižních amerických univerzit
Sdílet článek:
PETR HOMOLA
Židovský stát „nese plnou odpovědnost za tuto obrovskou ztrátu na životech …. zabíjení nevinných izraelských dětí je nezbytné …“,

napsala Ryna Workmanová, studentka právnické fakulty na York University (zde).

Nejedná se v žádném případě o ojedinělý úkaz v akademickém světě Spojených států. Na všech univerzitách patřících do skupiny těch nejprestižnějších v USA (tzv. Ivy League*), můžeme vidět v podstatě to stejné: Mimořádně kvalitní studenti, kteří však nedokáží rozeznat dobro od zla, a to ani v těch nejtriviálnějších případech. Což přitom s přehledem zvládá i každé malé dítě.

Když si projdete twitterový účet studentky Workmanové, bude vám jasné, že stále není s to pochopit, co konkrétně je na jejím vyjádření špatně. Dívka přitom není v tomto ohledu žádným ojedinělým extrémistou. Studentů s podobnými postoji je, bohužel, mnohem víc.

Např. studenti Harvardské univerzity vydali prohlášení, ve kterém z brutálního útoku Hamásu, během kterého zemřelo přes tisíc Izraelců, obviňují právě Izrael. Studenti Columbia University zase deklarovali, že akce Hamásu byla jen „protiofenzívou proti koloniálnímu útlaku židovských osadníků„. Studenti z Northwestern University sepsali manifest pod názvem ,,Spravedlnost pro Palestinu“. Tamní teenageři jsou totiž odhodlaní upozorňovat na hluboké bezpráví, kterému musí čelit ‚nebohý palestinský lid. ,,Palestinci nejsou agresory v této válce‘‚, dodávají studenti (zde).

Je neuvěřitelné, jak silnou podporu má Hamás u amerických studentů

Studenti naprosto sebejistě a nesebekriticky věří tomu, že tito vrazi, kteří zabíjejí nejen staré nebohé lidi, ale i ty úplně nejmenší děti, a to ještě obzvláště krutým způsobem, jsou ono pomyslné dobro. Jsou o tom bytostně přesvědčení a sepisují další a další deklarace.

Jak je to možné? Cožpak není tento “inteligentní výkvět“ schopen pochopit, že někdo, kdo uřízne batoleti hlavu nebo upálí zaživa celou rodinu, je jednoduše špatný a zkažený člověk?

Paradoxem je, že tito mladí elitáři z amerických prestižních univerzit povětšinou pocházejí z dobře situovaných rodin, nejsou zanedbaní špatnou výchovou ani nikdy netrpěli nezájmem rodičů – jsou to budoucí vládci Vesmíru. Asi nejlépe to vystihl politický komentátor Dan Bongino, republikán z newyorského Queensu, který prohlásil: ,,Jsou to chytří hlupáci!

Na obrázku vidíme Rynu Workmanovou (24), studentku New York University. Je černá, je nebinární a zastává komunistické postoje. A takových studentů je po celých Spojených státech nespočet.

Konzervativní noviny

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (49 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Stále tvrdím, že tito chytří hlupáci jsou důkazem intelektuálního úpadku z přemíry blahobytu. Být Čínou, tak tento typ školství v USA ještě bohatě sponzoruji, protože z hlediska urychlení ekonomického úpadku Spojených států by tato investice byla sázkou na jistotu.

  2. T.Vam by prospěla exkurze po třeba USA a Vaši oblíbené RF.Pak by jste mohl podle praxe porovnat ty úpadky všeho druhu kterè tak se svým vůdcem tomu svobodnému světu přejete.Podle not pořád dokola.

    • Je snad úpadek USA v nějakém vztahu k úpadku RF. Je úpadek USA o to menší, o co větší je v RF?? Nebo o co vám jde. Neustále dokola tady píšete stejný blábol. Nehledě na to, že v článku ani v příspěvku není o RF ani zmínka.

    • Myslím, že už jsem to tady jednou psal, domnívám se, že trpíte kompulsivně-obsesivní poruchou, která vás nutí neustále dokola psát to samé, a to bez ohledu na souvislosti nebo předcházející obsah. Mohl bych doporučit vynikajícího psychiatra.

  3. J.D.Vidite vidite a v tom to je.Ja reaguju na pana T.a ozve se ten druhý.No a konecne mi vysvetlitlil,v čem je problèm.Dekuji pane druhý,ale týkalo se to pana prvniho.Tak se zas někdy ozvěte.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*