Čištění kávovaru je důležité
Sdílet článek:

Nejčastěji lidmi konzumovanou tekutinou je čistá voda a hned potom v závěsu káva. Ta sice na první pohled vypadá jako špinavá kaluž, ale naprostá většina dospělých lidí si bez alespoň jednoho ranního šálku nedovede svůj život vůbec představit.

Dobrým způsobem, jak si tento nápoj připravit, je užití kávovaru. Když přístroj používáte správně, dokážete s jeho pomocí vykouzlit opravdovou pochoutku. V opačném případě nečekejte nic extra.

Proč je potřeba kávovary zbavovat nečistot?

Připravovat si kávu v zaneseném kávovaru je asi stejně tak efektivní jako vařit ve špinavém hrnci. Je jasné, že z toho nemůže vyjít nic dobrého. A to ani v případě, že budete používat špičkové přístroje značky Delonghi.

Čištění kávovarů Delonghi není o nic složitější než u jiných značek. Obecně je vhodné každý den opláchnout tekoucí vodou karafu, respektive mléčné cesty. Důkladnější vyčištění stačí provádět co sedm dní.

To samé platí o spárovací jednotce, která také nevyžaduje každodenní péči, ale stačí ji vyčistit jednou za týden. Vodní filtr nestojí za to umývat vůbec, ten rovnou každý druhý měsíc vyměňte za nový. A co se odvápnění týče, to by mělo probíhat alespoň třikrát ročně.

Odvápnění

K odvápnění kávovaru je potřeba použít speciální prostředky k tomu určené. Jak odvápnit kávovar se dozvíte v příručce, která byla přibalena k přístroji.

Rozhodně nehledejte návody někde na internetu. Jednotlivé modely se mohou v mnoha ohledech lišit a při špatném čištění či použití nevhodného prostředku lze snadno poslat přístroj do věčných lovišť, případně ho razantně poškodit.

Čištění

Čištění kávovaru Delonghi je rovněž popsáno v manuálu, takže není nutné hledat informace jinde. Budete k tomuto účelu potřebovat vhodné tablety na čištění kávovaru, jinak se oleje a dalších nečistot z přístroje nikdy nezbavíte. Nemluvě o tom, že znečištěný kávovar nepracuje správně, což může snížit jeho životnost.

(PR)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 2,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek: