Koho oslovit na zpracování zakázky kuchyně na míru?
Sdílet článek:

Vybíráte novou kuchyni? Nebo plánujete rekonstrukci té stávající? V obou případech je vhodné obrátit se na specialisty. Ušetří vám hodně času i peněz.

Návrh kuchyně je specifickým úkolem. U kuchyňské sestavy z kompozičního hlediska hrají roli jak barevnost a materiály, tak vzájemné proporce spodních a horních skříněk, kuchyňská sestava vůči prostoru.

Moderní, nebo rustikální?

Kuchyně by měla stylově zapadat do zbytku interiéru. Zvolit proto můžete kuchyni hladkou moderní, nebo klasickou rustikální. Jakmile budete rozhodnuti, ujasněte si, kolik bude kuchyně zabírat místa v půdorysu. To mimo jiné závisí na tom, kolik času budete trávit vařením, kolik lidí se bude v kuchyni pravidelně pohybovat a co se bude odehrávat ve zbytku místnosti. Za žádných okolností nesmíte řešení poddimenzovat ani předimenzovat. I starý mládenec, který si vystačí se dvěma hrnci, se může oženit. S touto eventualitou by proto rozhodně měl počítat i při návrhu své kuchyně.

Pamatujte na základní ergonomické zásady

Na paměti také mějte základní ergonomické zásady, s nimiž vás seznámí profesionální kuchyňské studio (doporučujeme kuchyně Ostrava). Upozorní vás na to, že varnou desku byste neměli mít hned vedle dřezu, že není dobré mít dřez či varnou desku v rohu nebo třeba, že neotevřete dva kolmo k sobě umístěné šuplíky.

Pracujte ve variantách

Při plánování kuchyně, a je jedno zda se jedná o kuchyni novou či rekonstrukci té stávající, je také vhodné pracovat s různými variantami. S prostorem si pohrajte na papíře, abyste si ujasnili, jaké výhody to které řešení má. I z tohoto důvodu je vhodné návrh kuchyně svěřit odborníkům, kteří mají s navrhováním kuchyní své zkušenosti. Z praxe a zkušeností vědí, co funguje a co nikoliv.

Buďte praktičtí

Jakmile budete mít vyřešen půdorys, budete moci začít přemýšlet nad podobou skříněk a přesném umístění dřezu, sporáku a varné desky. Bude-li se nacházet na hraně, je dost pravděpodobné, že při vaření bude olej prskat na zem. Také se snažte neumísťovat dřez poblíž lednice, což vede k jejímu zbytečnému znečišťování a málo pohodlnému užívání dřezu.

Obraťte se na specialisty

Velmi omezené v tomto hledu bývají malé rohové kuchyně, které neposkytují příliš velký prostor pro fantazii a výsledek ne vždy bývá kompozičně úchvatný. Některá kuchyňská studia (například již zmíněné kuchyně Ostrava) ale i do malého prostoru umí umístit designově zajímavou kuchyň. A dokážou vám tak, že i s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo.

Nechte si navrhnout kuchyni na míru

Stejně tak vám navrhnou i kuchyň atypickou, tedy kuchyň do atypických prostorů, například podkrovních. A ty nejnáročnější zákazníky odkážou na služby bytového architekta, který jim navrhne 3D návrh interiéru. S kompletními službami se seznámíte na stránce ZarizujiByt.cz.

(PR)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek: