Co má progresivní levice připraveno pro lidi s jiným názorem
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Od George Bernarda Shawa a Fabian Society až po aktuální současnost.

George Bernard Shaw byl irský dramatik a politický aktivista. Napsal více než 60 her, například Pygmalion, a v roce 1925 dostal Nobelovu cenu za literaturu. Méně známá je jeho politická činnost. Na počátku 20. století se stal nejprominentnějším členem takzvané Fabian Society, jejímž cílem bylo vést intelektuální válku proti svobodné tržní společnosti.

Fabian Society byla spolu s německými univerzitami největšími propagátory marxistických idejí a měla dalekosáhlý vliv. George Bernard Shaw se netajil svými myšlenkami na to, jak naložit s politickými odpůrci, a že při konání dobra jde svoboda stranou.

Historická kniha uvádí, že George Bernard Shaw napsal: „Mussolini, Kemal, Pilsudski, Hitler a ti ostatní se mohou spolehnout na to, že je budu soudit podle jejich schopnosti pomoci společnosti, a ne podle nějaké pohodlné představy o svobodě.”

Nebo v jiném článku: „Co s těmi, kterým se nedá vládnout, těmi bez svědomí, idioty, sebestřednými lidmi a blbci? Netrestejte je, zabte je, zabte je.”

Tolik Bernard Shaw z Fabian Society.

Co současnost?

Kompletní zdroj na konci článku.

(1) Nesouhlasíš s klimatickou sebevraždou? Půjdeš k soudu!

Pozn. redakce: Podezřelému zásadně tykáme. Je to sprostý podezřelý.

Demokratický senátor Bernie Sanders, který byl v roce 2016 prezidentským kandidátem za Demokratickou stranu, napsal se svými spolustraníky dopis ministerstvu spravedlnosti. V dopise žádá, aby stát zažaloval výrobce fosilních paliv. Průmysl fosilních paliv má již padesát let důkazy o tom, že fosilní paliva zvyšují globální teploty. Přestože to vědí, vedou dezinformační kampaně, aby popírali vědu.

(2) Říkáš, co se nám nelíbí? Cenzura!

Googe blokuje webové stránky prezidentského kandidáta za Demokratickou stranu Roberta Kennedyho. Nemá správné názory na očkování a farmaceutické firmy.

(3) Chceš se zastat dětí? Přijde trest!

Christian Dettmar je soudce v německém Výmaru. V roce 2021 se zastal dětí a rozhodl, že dvě místní školy nemusí vynucovat nošení masek ve školách a další opatření. Jeho rozhodnutí bylo posléze vyššími soudy zrušeno a soudce Dettmar byl suspendován.

Tento měsíc byl odsouzen k podmínečnému trestu dvou let vězení za maření spravedlnosti. Tím přijde podle médií o penzi.

Obhajoba tvrdila, že nebyla prokázána prospěšnost nošení masek u dětí a že soudce obhajoval právo dětí na vzdělání. Žalobci namítali, že se řídil pouze názory, které byly kritické k zavírání společnosti, a nebral ohled na bezpečnost dětí.

(4) Nemáš správný názor? Budeš bez lékařské péče!

V americkém Portlandu si stěžovala pacientka nemocnice na to, že na recepci visí velká vlajka LGBT. Ve své stížnosti se ptá, proč tam také není vlajka pro ženy nebo děti. Nemocnice jí následně oznámila, že s okamžitou platností ukončuje její léčbu rakoviny.

(5) Kritizuješ vládu? Vláda po tobě půjde!

Elon Musk koupil platforu Twitter a umožnil na ní publikovat lidem, kteří byli za předchozího vedení blokováni.

Minulý týden zažalovalo ministerstvo Elona Muska a jeho kosmickou firmu SpaceX za to, že údajně nechce zaměstnávat ilegální přistěhovalce a dává přednost americkým občanům nebo cizincům s platným povolením.

Elon Musk v reakci zveřejnil inzerát ministerstva spravedlnosti, který uvádí, že uchazeči o práci na ministerstvu musí mít americké občanství. Doprovodil ho textem: „Ministerstvo by mělo zažalovat samo sebe.”

(6) Vaše děti nejsou vaše!

Stát New Jersey zažaloval několik školních rad za to, že zavedly interní pravidla, podle kterých má škola oznámit rodičům, že jejich dítě uvažuje o změně pohlaví. Školní rada tvrdí, že je její povinností oznámit tak závažnou věc rodičům. Stát ji za to žaluje.

Pozn. redakce: Klíčová otázka dneška. Co uděláte s lidmi, kteří s vámi nesouhlasí?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*