Glosa MM: Fiala o pozitivních přínosech ukrajinských uprchlíků
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Slova k zapamatování:
„Musíme vysvětlovat občanům, že pomoc Ukrajině či ukrajinským uprchlíkům je nejenom správná, nejenom důležitá, ale že je to také velká příležitost pro ČR. ČR si na Ukrajině vytvořila velmi dobrou pozici pro poválečnou rekonstrukci. A to vůbec nemluvím o pozitivních přínosech ukrajinských uprchlíků,“ prohlásil premiér Petr Fiala na schůzce vedoucích zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí.

Španělská prokuratura zahájila vyšetřování proti šéfovi fotbalové federace Luisi Rubialesovi, které by mohlo skončit obviněním ze sexuální agrese.
Případ se týká nechtěného polibku na ústa, který dal hráčce Jennifer Hermosové poté, co Španělsko vyhrálo mistrovství světa žen 20. srpna, uvádí se v prohlášení zveřejněném tamní prokuraturou.
A teď si představte, že všechny tyhle šaškárny řeší úředníci, dobře placení z daní skutečně pracujících.

“Existuje velké riziko, že zůstaneme definitivně sami,” odpověděl Zelenskij na otázku ceslostátní ukrajinské televize, zda by se měly boje přenést na území Ruska.
Zdá se, že mu konečně došlo, jak to nakonec skončí…

Čtenář glos A. Č. mi napsal:
Rád bych se podělil s Vámi o můj názor na to, co se nám tu v poslední době děje. Teda spíše posledních 30 let, akorát to nyní všechno vyplouvá na světlo.
V médiích jsem zaznamenal výroky předsedy vlády Fialy o tom, že největší bezpečnostní hrozbou pro Českou republiku je ruská imperiální politika. Částečně se to podle něj podílí na nervozitě ve společnosti. Já osobně jsem nejvíce nervózní z poznání, že jsme se stali za posledních 30 let vazaly západních evropských zemí, kteří, jak se nyní projevuje, nechtěli pro nás to nejlepší, nýbrž pro sebe to nejlepší z nás. Všechny ty dotace, které se mj. zpoloviny rozkradly, byly a jsou jen držhubné za to, že se nám tu zlikvidovala samostatnost, konkurenceschopnost a co je úplně nejtristnější, zlikvidoval se zdravý rozum. Co ještě hůř, ty západní země slouží dalšímu kolonizátoru dále na západ. A jak je v koloniální době obvyklé, kolonie se ždímou, a když příjde krize, ždímou se ještě víc, co to jde. Takže největší obavu mám z toho, že i když by většina společnosti procitla a třeba by i chtěla změnu, chtěla by být samostatná, nezávislá, svrchovaná (přemýšlím nad těmito slovy, když je píšu, jak dlouho ještě nebudou sprostá), velký imperialista ze západu se velmi, velmi rychle a razantně postará, aby kolonie sekaly dobrotu, byly poslušné a držely ústa a krok. A to všemi dostupnými prostředky, jak historie několikrát ukázala. Také nám dějiny nejednou ukázaly, že jako první byly vždy obětovány kolonie.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Fiala vsadil mocensky na jednu kartu: úřední nenávist k Rusku a úřední zamilovanost k Ukrajině (resp. k jejímu pomajdanskému režimu). V momentě, kdy Bidenn ztratí chuť vést válku na Ukrajině kvůli negativnímu dopadu na předvolební kampaň pro prezidentské volby 2024, ztratí Fialova vláda mocensky půdu pod nohama. Nechce se mi věřit, že je tak hloupý, že věří v nějaké reálně návratné investice na Ukrajině. Leda by je České republice přímo proplácela Evropská unie. pokud by i ona byla tak hloupá. Na Ukrajinu se západní firmy kvůli “přirozeně” korupčnímu prostředí nehrnuly ani před válkou.

  2. T.Tak pořad dokola si to zopakujme.RF napadla jako člen rady bezpecnosti OSN suverenni sousedni stat kteremu slibila uzemni celistvost a bezpecnost kdyz se vzda jadernych zbraní.No a kdyz se jich vzdala,tak se má vzdat a jejich uzemi rusifikovat.Tak to vidite.No a Vam a panu dobyvateli cizich uzemi ktere chteji pripojit k RF vadi,ze 141 statu OSN tuto okupaci odsoudilo a žadá stahnuti bandy vojaku,zlocincu a vrahu zpatky odkud přisli.No a hodne Vam vadi ze svobodny svet pomaha trpicimu narodu se branit zotročení.No a hlavne to vadi dobyvatelum,protoze to zotroceni sousedniho statu se komplikuje hrdinnou vlasteneckou odvahou branit svoji vlast a rodiny vojaky Ukrajiny.No a Vy chcete,aby svet za to RF miloval a kopete do vlady CR ze si dovoluje Ukrajině pomahat.Ci vlastně zajem tady propagujete?.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*