Co se vlastně učí?
Sdílet článek:

MARTIN BÖHM

Už delší čas si říkám, pokaždé když je řeč o studiu nějaké ,,osobnosti” na těch slavných školách, různých Eatonech, Yalech, Harwardech  a jiných, CO  se tam vlastně učí? Zeptal se někdy nějaký novinář všech těch Farských, Maláčových a jiných co se vlastně naučili? Probírají snad nějakou jinou, lepší a vyspělejší fyziku? Nebo matematiku? Nebo chemii? Je to zvláštní, ale nikdo z nich nikdy neřekl, co se tam  tak vysoce objevného dozvídají.


Jistě, že víme Co. Jsou to různé druhy znalostí o řízení lidských společností.

Pokud se na to neptají k tomu povolaní hlídací Psi té demokracie, tak se tímto ptám, jakoby otevřeným dopisem – Nechte nás nahlédnout do struktury výuky kterou jste po několik let absolvovali v zahraničí, a která vás prý vybavila kompetencí pro vaše působení v politice, do vašich poznámek a př. domácích úkolů. Také bychom si rádi prohlédli vysvědčení a známkování jednotlivých předmětů, pokud to takto probíhá.

Byli bychom jistě klidnější, pokud bychom věděli, že naši budoucnost případně drží v rukou kádry vybavené násobnými znalostmi z exaktních věd nežli my ostatní. Vždyť, je přeci voláno po odbornících ve  vládě. Jistě by se takový Farský, např. mohl stát třeba ministrem průmyslu kde by se jeho vzdělání, mnohem vyšší než pouhé ubohé vysoké z českých škol ,mohlo velice dobře osvědčit. Stačilo by pouze uvést, co takového ,konkrétního se v USA naučil. Naráz by zmizely všechny ty zlomyslné poznámky o zaprodancích a zrádcích. Nad slunce jasněji by se vyjevila ta prostým lidem nepochopená skutečnost velkého a nezištného úsilí, řehole pro blaho státu a lidu této země, kterou podstupují tito jmenovaní a mnoho dalších neznámých svým náročným studiem v zahraničí, které si možná  platí díky brigádám a přesčasům v nějaké fabrice. Odtrženi od rodné hroudy bojují tito, hrdinové bez nároku na odměnu za lepší svět pro nás.

Tak uvidíme. Odpoví?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Tak to je dobrá ironie :))
    Všichni přece víme co se tam učí „ Genderismus, klimaalarmismus, progresivismus, LGBTQ, BLM, WOKE, feminismus a další nezbytné sociální vědy.
    Hlavně mají za úkol vše zdigitalizovat, protože potom budou mít přece vše pod kontrolou. Lidské smýšlení, jejich peníze, svobodu rozhodování. Nastolit jednu „správnou“ ideologii, kterou budou nazývat demokracií.
    To je v kostce jejich základní učivo !

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*