Covidová segregace postupuje EU
Sdílet článek:
Nový rakouský kancléř oznámil, že neočkovaným proti covidu hrozí zákaz vycházení, pokud se situace s nemocí covid dále zhorší. Rakousko je na tom podobně jako Česko a nová česká vláda si už na neočkované „brousí zuby“.

Nejdále postoupila covidová segregace společnosti v Itálii. Tam už vláda stanovila, že všechny firmy musejí kontrolovat, zda jejich zaměstnanci jsou naočkování a pokud nejsou, hrozí jim ztráta zaměstnání a nebudou vpouštěni na pracoviště. Itálie pokračuje v tom, co zavedl ve světě jako první americký prezident Joe Biden. Nařídil povinnou vakcinaci všem federálním zaměstnancům, pokud chtějí chodit do práce. Proti Bidenovu nařízení se zvedl odpor republikánských guvernérů a řada z nich na území svého státu Bidenovo nařízení zrušila.

Velmi „progresivní“ je v pohledu povinné vakcinace také Francie. Ta nařídila povinnou vakcinaci pro určité typy profesí, rovněž s pohrůžkou ztráty zaměstnání. Poté vydal francouzský prezident nařízení, že bez „covidpasu“ nebude nikomu umožněn vstup do restaurací a na společenské akce. I u nás se odcházející vláda snaží, seč může to neočkovaným „osladit“. Zkrátila se doba platnosti testů a skončila možnost bezplatného testování. I u nás je podobně jako ve Francii vytvořily po zpřísnění opatření proti neočkovaným fronty u očkovacích center. Důvod je jasný – raději se nechám očkovat než buzerovat, že ano. Jen málokdo tak do očkování jde z vlastního přesvědčení, a to považuji za hrubou chybu.

Neočkovaní lidé mohou být v Rakousku vystaveni novým restrikcím, jestliže se budou dál zvyšovat počty nakažených koronavirem. Upozornil na to rakouský kancléř Alexander Schallenberg, který v pátek o situaci a o možných opatřeních jednal se zemskými hejtmany. Kancléř sdělil, že pokud počet pacientů s nemocí covid-19 na jednotkách intenzivní péče dosáhne 500, tedy čtvrtiny celkové kapacity JIP v zemi, bude vstup do podniků, jako jsou restaurace a hotely, umožněn jen těm, kdo jsou očkovaní nebo chorobu prodělali. Pokud počet překročí 600, má vláda v úmyslu omezit pohyb neočkovaných lidí. V tomto případě by jim bylo umožněno opustit domovy pouze z konkrétních důvodů.

Je to jasná segregace populace, nikoliv podle původu jako v případě hitlerovského Německa u Židů, ale podle toho, zda se člověk nechá či nenechá očkovat. Když začínala očkovací éra, všichni politici včetně těch francouzských či amerických se dušovali, že očkování je zcela na dobrovolné bázi. Byly objednány miliardy vakcín a po jisté době se zjistilo, že jich je vlastně nadbytek. Co s nimi, respektive po nerudovsku „Kam s nimi?“ A politici přešli na nátlakové akce a na vyhlašování povinnosti se očkovat pro celé skupiny obyvatel. Vidím za tím zejména firemní lobby firem. Již jsem se ostatně zmiňoval i o tom, že ceny akcií těchto firem během roku 2020 až 2021 doslova raketově vylétly na několikanásobek původních hodnot. A západní politici tak postupují v souladu s přáním výrobců vakcín a protlačují jejich spotřebu v populaci.

V Událostech 24. 10. 2021 vystoupil poslanec a lékař za ODS Bohuslav Svoboda. Prohlásil, že nová vláda pětikoalice „změní komunikaci“ a tvrdil, že cílem musí být proočkovat 90% populace. Doslova prohlásil, že je český národ „moudrý“ a nechá se přesvědčit. Na jasný dotaz, zda nová vláda přistoupí k podobným opatřením jako plánuje Rakousko z hlediska segregace neočkovaných, Svoboda neodpověděl. Mlžil a z toho lze vyvodit jediné – i nová progresivní vláda bude postupovat jako celá progresivní EU a očkovat do babišovského „roztrhání těla“.

Podotýkám pro neinformované – jsem očkovaný z vlastního rozhodnutí a považuji očkování za prospěšné pro mou věkovou skupinu 65+. Co se ale kolem očkování děje je bezprecedentní segregační politika, která už s ochranou zdraví jednotlivce nemá nic společného. A pokud se i člen tak zvané „pravicové“ ODS Svoboda přiklání k hrubému potlačení práva každého člověka na svobodnou volbu, je to jen jasný signál toho, že nás žádná změna politiky nečeká. Pojede se v duchu “Babišova politika bez Babiše”?

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*