Senioři nejsou škodná!
Sdílet článek:

FB

Dnes po ránu se mi zvedl krevní tlak, když jsem navštívil sociální sítě našich politických stran. Přijde mi naprosto šílené, jak se všichni otírají o důchodce.

Nejprve jsem zhlédl, video senátora Vyskočila, kde ve svém vystoupení vysvětluje, že důchod roste rychleji než nominální mzda a že si vlastně senior nakoupí více, než pracující. Když vezmu ale oba průměry, tak pořád si za průměrný plat nakoupím více než za průměrný důchod.

Pak mě šokovala strana TOP 09, kde tvrdí, že každý druhý důchodce, má dnes 20 000 penzi a že jsou ne tom nejlépe v Evropě hned po Lucembursku. Kdo tvrdí, že senioři jsou ohrožení chudobou je jen obchodník se strachem. Jako důkaz, se odkazují na článek seznamzprávy “Politiku ovládli důchodci”.

Když jsem článek četl nevěřil jsem svým očím a i když toto slovo obvykle neužívám, nezbývá mi než konstatovat, že se seznamu se stala opravdu mediální žumpa. Za takový článek, by se opravdu nemuselo za bývalých časů stydět ani Rudé právo.

Snad každý z nás má v rodině nějakého seniora, ať je to babička, máma, nebo dokonce jste v důchodu už vy sami. Každý snad vidíme, jak se těmto lidem daří a jak vycházejí s penězi. Lidé co jsou dnes v penzi, za minulého režimu byli vychováni a spoléhali, že průběžný systém se o ně postará. Nikdo jim neradil, kde mají investovat, aby ve stáří byli zabezpečeni.

Nechte už ty důchodce na pokoji, ti už svou práci v této společnosti odvedli! Nazývat jakoukoliv skupinu, že jsou to ti, co nejvíce ujídají z našeho společného koláče mi přijde nelidské. To by jsme pak mohli rovnou házet lidi jako na Spartě ze skály. Nejde přece někoho označit, že je neužitečný pro společnost.

Když vcházíte do Kapucínské hrobky, je tam nápis “Co jste vy byli jsme i my. Co jsme my budete i vy”. Ano i my zestárneme a nebude nám po chuti, aby nás někdo označoval jako škodnou naší společnosti!

 

Michal Dempsey Halfar

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

 1. Dědeček a babička ujídaj nám chlebíčka. Až z nich zbydou kosti, bude chleba dosti…
  To už jsme tady měli za komoušů. A už je to tu zas.
  Jinak, Seznam je mediální žumpa už dávno!!

  • Údajně v polovině padesátých let minulého století otisklo tehdejší Rudé právo /* článek pod příznačným názvem: Dědeček a babička nám ujídají chlebíčka.
   Ovšem totéž bylo za feudalismu a ještě za první republiky.
   V Japonsku v období neúrody v zimě vyváděli staré lidi na horu, kde hlady a zimou zemřeli. Tuším je o tom i film.
   Ale tady teď nejde o hlad a dobrovolnou smrt starých, aby uvolnili místo mladým. Tady jde o účelové rozeštvávání generací proti sobě.

   /* Mimochodem, žádný komunismus v ČSR / ČSSR / ČSFR nebyl.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*